Tiskové zprávy 26.01.2018
Autor: Redakce

Mikúš, Čutta a Růžička pomohou Vervě

HC VERVA Litvínov se dohodl na angažmá do konce této sezóny s obráncem Jakubem Čuttou, s útočníkem Markem Růžičkou a se slovenským útočníkem Jurajem Mikúšem z KHL.
Všichni tři by měli být k dispozici už pro dnešní zápas Vervy se Spartou.

Juraj Mikúš (narozen 22. 2. 1987) je juniorským i seniorským reprezentantem Slovenska. Účastnil se několika světových šampionátů.

Rodák ze Skalice zkoušel štěstí v zámoří (QMJHL, AHL) i v KHL, zde v dresu Rigy, Spartaku Moskva, Popradu a Lvu Praha, mezitím ve finském Turku.

V minulé sezóně hráč s parametry 187/91 působil v Olomouci a v této ve Slovanu Bratislava opět v KHL. Ještě včera nastoupil v jeho dresu v utkání v Minsku.
-------------------------------------------
Jakub Čutta
(narozen 29. 12. 1981) začínal v Liberci. Juniorský mistr světa (2001) se přes zámořskou WHL dostal do NHL v dresu Washingtonu, kde krátce zasáhl do třech sezón. Nastupoval hlavně v Portlandu v AHL.

Dále působil v Liberci, pak v Nižněkamsku, Čeljabinsku a tři sezóny v Karlových Varech. Pak v Mladé Boleslavi a znovu v Liberci.

V sezóně 2013/14 si zadák s parametry 192 cm/98 kg zahrál ve Finsku (SaiPa), pak v Pardubicích a naposledy v sezóně 2015/16 ve švédském Västerasu.
-------------------------------------------
Marek Růžička (narozen 10. 4. 1995) hrál v dorostu v Hodoníně a posléze až do juniorů v Třinci.

Zde také v sezóně 2013/14 debutoval v nejvyšší soutěži. 189 cm vysoký a 80 kg těžký forvard dosud nastoupil v Tipsport extralize ke stovce zápasů. V této sezóně působil i v Trenčíně.

Fotogalerie

Mládež dnes

Mládež obhájila statut akademie

HC Litvínov, sportovní spolek obhájil statut Akademie Českého hokeje pro sezónu 2022/2023. Výkonný výbor o tom rozhodl na svém zasedání 18. listopadu.
Více >
Mládež 28.11.2021

Mládežníci brali na prvním Sev.en Hockey Cupu zlato a stříbro

V sobotu se v Litvínově konal první ze čtyř turnajů Sev.en Hockey Cupu, který se vrátil na hokejovou scénu po dvou letech. V této sezóně se koná v kategorii žáků třetích a čtvrtých tříd. Opět se ho účastní týmy z krajů, kde má společnost Sev.en Energy významné zastoupení.
Více >
Zápasy - Junioři 27.11.2021

Junioři přehráli favorizovanou Spartu 3:1 a berou cenné tři body

Na programu 21. kola juniorské Extraligy čekal litvínovské borce zápas na hřišti pražské Sparty. Po sérii třech venkovních porážek se podařilo černožlutým zabrat a překvapivě zvítězit na ledě druhého týmu tabulky. Dvěma góly dovedl k vítězství tým z Podkrušnohoří Václav Hynek.
Více >