Klub 22.09.2021
Autor: Klub

Miroslav ”Čigi” Rykl slaví sedmdesáté narozeniny

Bývalý litvínovský hráč a dlouholetý pracovník klubu Miroslav Rykl slaví životní jubileum. S litvínovským hokejem je spojen více než 50 let a to je úctyhodná doba. ”Čigi” za celý klub Ti přejeme všechno nejlepší k Tvým 70. narozeninám.

Miroslav Rykl se narodil na 22. září roku 1951 v Mostě, odkud postupně vplul do hokejového prostředí. S hokejem začínal v Litvínově, za který odehrál první zápasy v sezoně 1968/69. Sluší se dodat, že si své místo našel v defenzivě. Ihned v prvním ročníku se potkal s Ivanem Hlinkou, se kterým ho později pojilo dlouholeté přátelství. „Ivan byl v áčku o rok dřív, ale ze začátku jsme se spolu moc nebavili, byli jsme prostě spoluhráči,“ vzpomněl nedávno na své začátky sám Rykl.

Následující ročníky už byly na starty v černožlutém dresu bohatší. Během dvou sezon zaznamenal „Čigi“ 53 mačů, v nichž nasbíral 7 bodů. Následoval klasický přesun do jihlavské Dukly. Tam většinou mířili hokejisté v rámci plnění branné povinnosti. V ročníku 1971/72 získal titul mistra Československé hokejové ligy, když za tým z Vysočiny odehrál 14 mačů, ve kterých vstřelil jednu branku.

Po návratu zpět do Litvínova získal stálé místo v sestavě a odehrál za chemiky deset sezon. Během této epochy se potkal se spoustou hráčů, od Jiřího Bubly až po aktuálního trenéra Vladimíra Kýhose. V závěru hráčské kariéry hrál v týmu s Arnoldem Kadlecem či Vladimírem Růžičkou.

Po konci aktivního hokeje se prakticky ihned přesunul na litvínovskou střídačku. Tam začal plnit funkci vedoucího mužstva, tehdy se jednalo o sezonu 1983/84. V tomto ročníku přihlížel tomu, jak titul získala Dukla Jihlava, tehdejší Chemické závody Litvínov obsadily druhé místo.

„Kamarádit jsme spolu začali až po ukončení kariéry, když přišel Ivan z Zugu a začal dělat trenéra a manažera. Já už jsem tou dobou dělal vedoucího mužstva,“ okomentoval Rykl pro klubový web sblížení s Ivanem Hlinkou.

V roce 1991 dostal litvínovský klub nový název, na hokejové mapě vznikl klub HC Chemopetrol Litvínov. Společně s politickými změnami se transformovala také hokejová liga, hráči tehdy působili ve Federální hokejové lize. Severočeši se v novém formátu umístili na třetím místě, při těchto úspěších stál samozřejmě i Miroslav Rykl.

Na střídačce zůstal i po rozpadu Československa. Od ročníku 1993/94 nevynechal jediný zápas a stal se nejdéle sloužícím vedoucím mužstva. Jeho věrnost byla oceněna spoustou krásných zážitků. Například když Verva ovládla v roce 2015 celou Extraligu a získala zatím jediný mistrovský titul. Nutno dodat, že vedle týmových úspěchů poznal hráče, kteří se později prosadil ve světovém hokeji. Zažil například Jiřího Šlégra, Martina Ručinského či Roberta Langa.

V roli vedoucího mužstva působil v Litvínově dlouhých 37 sezón a celkově neuvěřitelných 2012 zápasů. 

Miroslav Rykl je litvínovskou legendou a před čtyřmi lety se poprvé svěřil s příběhy o Ivanu Hlinkovi na našich webových stránkách. Příběhy si můžete přečíst níže:

Zápasy - Dorost včera

Dorostenci si po domácí přestřelce s Třemošnou připisují tři body za výhru 6:5

V 11. kole Extraligy dorostu přivítali černožlutí na svém ledě HC Meteor Třemošná. Domácí nedokázali udržet čtyřgólový náskok a hosté se několikrát dostali zpět do hry. Gólově bohaté utkání nakonec urval favorizovaný domácí tým a před vlastními fanoušky zapsal první vítězství za tři body v této sezoně.
Více >
Konto našeho srdce před 3 dny

Společně s obcí Zabrušany a ČSOB jsme pomohli hendikepovaným bratrům z Teplic

Každým rokem společně s obcí Zabrušany pomáháme nemocným či hendikepovaným dětem z regionu. Rozhodli jsme se pomoci dvěma hendikepovaným bratrům, Patrikovi, který je na invalidním vozíku a Jiříkovi, který je odkázaný na celodenní péči své matky samoživitelky. Oba bratry postihla dětská mozková obrna.
Více >
Konto našeho srdce 18.10.2021

Obránce Matěj Stříteský rozdával dárky v dětském domově

Obránce Matěj Stříteský společně s Kontem našeho srdce navštívili děti v dětském domově Hora svaté Kateřiny.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC AZ Havířov
HC VERVA Litvínov
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
PSG Zlín