Rozhovory 01.02.2022
Autor: Daniel Tichý

Musíme hrát celých šedesát minut, hodnotil utkání s Třincem zklamaný Jiří Fronk

L i t v í n o v - Litvínovští hokejisté natáhli sérii proher už na čtyři zápasy. Zápas byl dlouho vyrovnaný, ale posledních osm minut rozhodlo o vysoké výhře Třinec. Oceláři totiž vstřelili ve třetí části tři branky a odvezli si tři body za výhru 6:2. Po zápase jsme vyzpovídali Jiřího Fronka. Jak zhodnotil toto utkání? To se dozvíte níže.

Litvínovské hokejisty čekal další zápas na domácím ledě. Už třetí za sebou. V předchozích dvou případech odešli jako poraženi, nejdříve nestačili na Zlín a poté ani na Kladno. Čas na rekapitulaci nastal proti lídru tabulky z Třince. Zápas se nevyvíjel špatně. Domácí se dokonce dostali do vedení zásluhou Giorgia Estephana, ale Oceláři dokázali brankou do šatny srovnat. Ve druhé části dokázal vyrovnat domácí zadák Aaron Irving, ale Verva znovu nezvládla konec třetiny a Třinec se dostal do vedení. Třetí třetina byla v režii hostujícího celku, který během osmi minut vstřelil tři branky a odvezl si tak tři body za výhru 6:2.

Kdy se to dnes zlomilo?
My jsme doufali až do konce, ale podle mě se to čtvrtým gólem zlomilo. Zase jsme dostali branku do šatny na 2:3, kdybychom šli do kabiny za vyrovnaného stavu tak by to bylo lepší.

Co vás dnes připravilo o lepší výsledek?
Já si troufnu říct, že jsme většinu zápasu hráli lépe. Bohužel jsme neproměnily šance a nevstřelily góly. Táhne se to takhle celou dobu. My musíme hrát celých šedesát minut a ne si nechat dát během osmi minut tři branky. To se nesmí stávat.

Třinec nastoupil bez pěti olympioniků. Bylo to znát?
Tak já hrál proti Třinci poprvé, takže nemohu soudit. Ale i kdyby hráli tak my jsme šli do zápasu se stejným cílem a to vyhrát. Bohužel jsme zase nezvládli závěry třetin a proto jsme prohráli.

Čtvrtá porážka v řadě. Co s tím? Je to už nějaká krize?
Krize přišla už dávno. Prostě nesmíme to vzdát. Furt tam ta šance je. Ještě nejsme na příčkách zaručující baráž. Šance na předkolo play off tam je, takže se musíme oklepat a bojovat.

Byl tam nějaký posun oproti víkendovému zápasu?
Posun tam sice byl, měli jsme i více ze hry, ale pro nás je to prostě málo. My potřebujeme nutně body. Lepší by bylo mít body za špatný výkon než když hrajeme třiapadesát minut dobře a nemáme ani bod.

Celý rozhovor s Jiřím Fronkem:

Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >
Mládež 07.07.2022

Do zámoří se těším, posune mě to osobně i hokejově, říká útočník Šprynar

Talentovaný útočník Jan Šprynar byl vybrán v letošním draftu CHL kanadským týmem Rimouski Océanic, za který by měl v příští sezóně nastupovat. Jak zhodnotil své loňské působení v Litvínově a jak se těší do zámoří?
Více >