Rozhovory 25.01.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

Musíme hrát hlavně jednoduchý hokej, říká Jakub Petružálek

Pátek 25. ledna byl pro litvínovské fandy spíše pátkem třináctého. Verva inkasovala sedm branek, zatímco ona sama vstřelila díky Jakubu Petružálkovi jen jeden gól. Jediný střelec litvínovské branky vidí problém především ve složitosti hry a nedisciplinovanosti hráčů.

Plzeň má vítěznou sérii, ale i přesto je výsledek velmi krutý…

Je to ostuda z naší strany. Špatně jsme přistoupili k utkání, viděli jsme, že dobře bruslí. Také jsme jim neměli dávat šance v přesilovkách. Problém byl v osobní nedisciplinovanosti každého hráče, skrze ně jsme jim nabídli hodně šancí. V přesilových hrách to pramení, máme s nimi problémy každý zápas. Dneska rozhodla nedisciplína jak od nových hráčů, tak i od ostatních, takže budeme muset asi přejít k nějakým tvrdším opatřením.
 

Litvínov má hodně zraněných hráčů…

Na to se nejde vymlouvat, když je hodně zraněných hráčů, tak dostávají příležitost mladší kluci nebo hráči z první ligy. O to víc musíme hrát jednodušší hokej, a ne jim nabízet šance, tak jako jsme to udělali dnes. Opravdu říkám, že je třeba hrát jednoduchý hokej a nevím, proč to neděláme.

Vstřelil jste branku na 4:1, myslíte, že se s tím zápasem dalo ještě něco udělat?

Určitě, ale my jsme opět začali třetinu nekoncentrovaně. Klíčem byla špatná rozehrávka, také jsme nedokázali vyvézt puk ze třetiny. To je také problém, který máme celou sezonu. Dnešní hokej není o krásných akcích, ale o přetlačení soupeře. Přesně tohle jsme dneska neudělali, ztráceli jsme zbytečně puky.

Litvínov střídá dobré výkony s horšími, co na to kabina? V jakém rozpoložení je tým?

Jak jsem řekl, v jednoduchosti je síla. Musíme navázat na výkony proti Liberci nebo Brně a začít hrát jednoduchý přímočarý hokej. Důležité je, aby to pochopil celý tým a začal hrát tímhle stylem. 
Žáci před 2 dny

Čtvrtá třída absolvovala letní soustředění v horském areálu Lesná

S blížícím se koncem letních prázdnin za sebou mají soustředění i litvínovští čtvrťáci. Tým pod vedením trenéra Karliho strávil necelý týden v horském areálu Lesná.
Více >
Žáci 20.08.2019

Devátá třída se o víkendu zúčastní domácího turnaje

Po týdnu se v Litvínově bude znovu konat turnaj mládeže. Tentokrát do akce půjdou v sobotu a neděli černožlutí deváťáci, kteří vyzvou další čtyři týmy.
Více >
Junioři 18.08.2019

Junioři ovládli domácí Memoriál Petra Kalivody

Víkendový turnaj v Litvínově dopadl pro černožluté juniory na výbornou. Ze čtyř zápasů se svěřenci trenéra Mrázka čtyřikrát radovali a pohodlně obsadili první příčku.
Více >