Rozhovory 25.01.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

Musíme hrát hlavně jednoduchý hokej, říká Jakub Petružálek

Pátek 25. ledna byl pro litvínovské fandy spíše pátkem třináctého. Verva inkasovala sedm branek, zatímco ona sama vstřelila díky Jakubu Petružálkovi jen jeden gól. Jediný střelec litvínovské branky vidí problém především ve složitosti hry a nedisciplinovanosti hráčů.

Plzeň má vítěznou sérii, ale i přesto je výsledek velmi krutý…

Je to ostuda z naší strany. Špatně jsme přistoupili k utkání, viděli jsme, že dobře bruslí. Také jsme jim neměli dávat šance v přesilovkách. Problém byl v osobní nedisciplinovanosti každého hráče, skrze ně jsme jim nabídli hodně šancí. V přesilových hrách to pramení, máme s nimi problémy každý zápas. Dneska rozhodla nedisciplína jak od nových hráčů, tak i od ostatních, takže budeme muset asi přejít k nějakým tvrdším opatřením.
 

Litvínov má hodně zraněných hráčů…

Na to se nejde vymlouvat, když je hodně zraněných hráčů, tak dostávají příležitost mladší kluci nebo hráči z první ligy. O to víc musíme hrát jednodušší hokej, a ne jim nabízet šance, tak jako jsme to udělali dnes. Opravdu říkám, že je třeba hrát jednoduchý hokej a nevím, proč to neděláme.

Vstřelil jste branku na 4:1, myslíte, že se s tím zápasem dalo ještě něco udělat?

Určitě, ale my jsme opět začali třetinu nekoncentrovaně. Klíčem byla špatná rozehrávka, také jsme nedokázali vyvézt puk ze třetiny. To je také problém, který máme celou sezonu. Dnešní hokej není o krásných akcích, ale o přetlačení soupeře. Přesně tohle jsme dneska neudělali, ztráceli jsme zbytečně puky.

Litvínov střídá dobré výkony s horšími, co na to kabina? V jakém rozpoložení je tým?

Jak jsem řekl, v jednoduchosti je síla. Musíme navázat na výkony proti Liberci nebo Brně a začít hrát jednoduchý přímočarý hokej. Důležité je, aby to pochopil celý tým a začal hrát tímhle stylem. 
Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >