Rozhovory 25.01.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

Musíme hrát hlavně jednoduchý hokej, říká Jakub Petružálek

Pátek 25. ledna byl pro litvínovské fandy spíše pátkem třináctého. Verva inkasovala sedm branek, zatímco ona sama vstřelila díky Jakubu Petružálkovi jen jeden gól. Jediný střelec litvínovské branky vidí problém především ve složitosti hry a nedisciplinovanosti hráčů.

Plzeň má vítěznou sérii, ale i přesto je výsledek velmi krutý…

Je to ostuda z naší strany. Špatně jsme přistoupili k utkání, viděli jsme, že dobře bruslí. Také jsme jim neměli dávat šance v přesilovkách. Problém byl v osobní nedisciplinovanosti každého hráče, skrze ně jsme jim nabídli hodně šancí. V přesilových hrách to pramení, máme s nimi problémy každý zápas. Dneska rozhodla nedisciplína jak od nových hráčů, tak i od ostatních, takže budeme muset asi přejít k nějakým tvrdším opatřením.
 

Litvínov má hodně zraněných hráčů…

Na to se nejde vymlouvat, když je hodně zraněných hráčů, tak dostávají příležitost mladší kluci nebo hráči z první ligy. O to víc musíme hrát jednodušší hokej, a ne jim nabízet šance, tak jako jsme to udělali dnes. Opravdu říkám, že je třeba hrát jednoduchý hokej a nevím, proč to neděláme.

Vstřelil jste branku na 4:1, myslíte, že se s tím zápasem dalo ještě něco udělat?

Určitě, ale my jsme opět začali třetinu nekoncentrovaně. Klíčem byla špatná rozehrávka, také jsme nedokázali vyvézt puk ze třetiny. To je také problém, který máme celou sezonu. Dnešní hokej není o krásných akcích, ale o přetlačení soupeře. Přesně tohle jsme dneska neudělali, ztráceli jsme zbytečně puky.

Litvínov střídá dobré výkony s horšími, co na to kabina? V jakém rozpoložení je tým?

Jak jsem řekl, v jednoduchosti je síla. Musíme navázat na výkony proti Liberci nebo Brně a začít hrát jednoduchý přímočarý hokej. Důležité je, aby to pochopil celý tým a začal hrát tímhle stylem. 
Zápasy - Junioři včera

Dlouhá série je u konce, junioři přemohli Jihlavu po nájezdech

J i h l a v a - Po pěti porážkách se vítězného zápasu dočkali junioři Litvínova. Proti Jihlavě se ujali vedení v první třetině, domácí ale osm minut před koncem dokonali obrat. Napínavý duel poslal do prodloužení Stehlík a chemici nakonec slaví výhru po samostatných nájezdech. Šestý letošní start a 24 úspěšných zákroků zapsal brankář Ondřej...
Více >
Konto našeho srdce včera

Konto našeho srdce podpořilo projekt Vězeňské služby ČR a spolku Život naplno a bez bariér z.s.

V pátek 17. ledna jsme předali Jiřímu Kotábovi, předsedovi spolku Život naplno a bez bariér z.s. hráčský dres kapitána Viktora Hübla s podpisy všech hráčů. Je jedním z mnoha sportovních dresů, který pomůže pozůstalým rodinám aktivních členů Vězeňské služby ČR, kteří přišli tragicky o život při střelbě v čekárně traumatologického oddělení Fakultní...
Více >
Preview - Junioři před 2 dny

Závěr juniorského poháru je tady, Litvínov čeká Jihlava a Brno

Čas se nachýlil, už tento víkend se odehrají poslední zápasy turnaje O Pohár DHL. Vítězem už se s jistotou stane Hradec Králové, chemici ještě mohou zabojovat o desátou příčku. V cestě stojí jihlavská Dukla a brněnská Kometa, podaří se mužstvu posunout v tabulce?
Více >
×
Dnes v 16:30 | Jun.
HC Kometa Brno
Litvínov mládež