Rozhovory 10.03.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Musíme se více prosazovat a méně ztrácet puky ve středním pásmu, velí Martin Látal

Ve druhé třetině mohla díky němu vstřelit Verva vyrovnávací gól. Rychlonohý útočník Látal chtěl překvapit Mazance, ale v inkriminovaném momentu přišel faul od jednoho z domácích hráčů. Severočeši měli poté k dispozici trestné střílení, to však nebylo proměněno.
První zápas předkola play-off začal v ostrém tempu, po dvou minutách přišlo první litvínovské vyloučení. To domácí dokonale pomstili a prosadil se Jergl. Chemici neztráceli naději a byli Hradci vyrovnaným soupeřem. Rozhodující moment nastal ve druhém dějství, když Zdráhal neproměnil trestné střílení. Litvínov byl sice aktivnější, ale v závěru znovu inkasoval.

„Na předkolo se těší každý hráč,“ popsal své pocity Martin Látal, mimo jiné bývalý hráč hradeckého Mountfieldu. „Je to vrchol sezony,“ dodal. Na ledě ČPP Arény odehrál 38 zápasů, a tak dobře věděl, co čekat. „Hradec výborně napadá, potom ale přišel klasický beton,“ hodnotil strategii soupeře po vstřelení první branky.

„Těžko jsme se dostávali přes střední pásmo,“ hledal chyby. „Nesmíme ztrácet puky ve středním pásmu, kde Hradec výborně napadá,“ nastínil rychlý útočník. „Musím vyzdvihnout Marka Mazance, který předvedl super zákroky,“ smekl klobouk před brankářem Mountfieldu. „Škoda, že to nedopadlo,“ dodal hořce.

„Nadále budeme hrát naši hru. Musíme se více prosazovat a proměňovat přesilové hry,“ pravil na adresu dalších kroků. „Věřím tomu, že to přinese ovoce,“ pokračoval bývalý forvard Pardubic. „Doufám, že to zítra prolomíme,“ zavelel Látal. Ohlédl se rovněž za kuriózním vyloučením Františka Lukeše. „Nechci to ani komentovat,“ odvětil lakonicky. 
Dorost včera

Dorostenci na turnaji turnaji 4SA Energie Hockey Cupu 21 vybojovali bronz

Dorostenci mají za sebou turnaj v Karlových Varech, který se hrál pod názvem 4SA Energie Hockey Cup 21. Svěřenci trenérů Radka Šípa a Radka Mrázka získali na silně obsazeném turnaji bronzové medaile.
Více >
Dorost 14.06.2021

Rozpis Extraligy dorostu: soutěž čeká velké zúžení, s kým budou hrát chemici?

Nejen juniorka, jasno o svém zápasovém programu má také litvínovský dorost. Černožlutí na úvod změří síly s Mladou Boleslaví a Plzní.
Více >
Junioři 11.06.2021

Rozpis Extraligy juniorů: koho na úvod soutěže vyzve Litvínov?

Litvínovští junioři už znají jízdní řád nejvyšší soutěže pro sezonu 2021/22. Extraliga juniorů odstartuje v pátek 10. září.
Více >