A-tým 29.03.2018
Autor: Redakce

Na Velký pátek na Kladno!

Hokejové žlutočerné Velikonoce: v pátek na Kladně (18:00), v neděli na Vysočině proti Dukle (16:00), v úterý, den po svátcích, doma odveta s Duklou (17:30)! O devět drahocenných bodů se utká Verva během pouhých pěti dnů.
Čtyři roky uplynuly od posledního mistrovského zápasu Litvínova s Kladnem, dvou dlouholetých extraligových bašt.
Ta první nesestoupila z extraligy od svého postupu v roce 1959 nikdy, ta druhá, včetně prvního sestupu ještě v 50. letech, celkem pětkrát. Naposledy před čtyřmi lety.

V roce 2002 se právě Kladno a Litvínov utkaly v památném duelu posledního 52. kola o 13. místo a vyhnutí se baráži. Litvínovu stačila na Kladně remíza. Po gólu při kladenské power play vyhrál 2:1. Kladno následně v baráži s Libercem sestoupilo.

Vzájemná bilance mistrovských zápasů čítá už 196 duelů. 82x vyhrál Litvínov, 90x Kladno, šestinásobný mistr. 24x se hrálo nerozhodně.

Rytíři v úterý nevstoupili do baráže rytířsky, v Jihlavě nevstřelili ani gól. O to větší úsilí jistě budou chtít vložit do prvního domácího duelu. Třeba pod heslem: Rytíři Kladno, nedávají body snadno.
Podobně Karlovy Vary chtějí doma usilovat o první barážové body proti Dukle Jihlava.

Ze současného žlutočerného kádru oblékal kladenský dres ještě v minulé sezóně útočník Peter Jánský. Za rok zde odehrál 54 utkání s bilancí 22+16.

Tůma a Kloz, nejproduktivnější Kladeňáci v letošním play off WSM ligy, se dobře znají z Ústí nad Labem s litvínovským brankářem Michaelem Petráskem.

V základní části této sezóny druhé nejvyšší soutěže obsadilo Kladno třetí místo. Ve čtvrtfinále play off pak zdolalo Prostějov 4:2 na zápasy a v semifinále favorizované České Budějovice 4:1.

Jaromír Jágr má letos na kontě v modrobílém dresu 15 zápasů a čtyři gólové přihrávky ze základní části. Zranění po zákroku havířovského Sikory mu zatím nedovolilo víc. Kdy začne bilanci rozmnožovat?

Verva vstoupila do baráže dobrým výkonem a tříbodovým vítězstvím na karlovarskou Energií. Jasná zpráva, že jeho potvrzení na venkovním ledě by hodně pomohlo... S týmem se připravují i útočník Gerhát a obránce Hunkes.

Ropáci on Tour mají vyprodané dva autobusy na obě víkendová utkání.

(Foto: Peter Jánský na archivním snímku z utkání s Kladnem)
Žáci včera

SEDMIČKA: Předehrávka s Mostem a ztracené vedení proti Ústí

Sezona litvínovských sedmiček se blíží ke svému závěru, v uplynulém týdnu odehráli sedmáci dvě utkání. Nejdříve v rámci předehrávky 22. kola zavítali na led Mostu, poté změřili síly s rivalem z Ústí. Ze dvou zápasů získali jeden bod a aktuálně Litvínovu patří sedmá a tedy předposlední příčka.
Více >
Mládež před 2 dny

Třináct hráčů Litvínova reprezentovalo Ústecký kraj na Olympiádě dětí a mládeže

Na letošní Olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji se v rámci hokejového turnaje představilo třináct litvínovských hokejistů. Hráči ročníku 2005 a mladší byli vybráni jako reprezentanti Ústeckého kraje a na turnaji obsadili pěkné páté místo.
Více >
Zápasy - Junioři 25.01.2020

Odvážný výkon na výhru nestačil, junioři prohráli s Kometou 3:4

Litvínovští nezažívají povedené období, v letošním roce ještě nepocítili, jaké to je vyhrát v základní hrací době. V Brně šla nejdříve do vedení domácí Kometa. Litvínov se vzepjal a třemi brankami otočil skóre. Studená sprcha přišla v závěru. V rozmezí pěti minut dvakrát slavili domácí a vybojovali výhru.
Více >