Rozhovory 05.01.2021
Autor: Vladislav Kollert

Na hattrick jsem nemyslel, směje se sváteční střelec David Štich

David Štich nepatří mezi typické střelce litvínovského celku, v zápase s Karlovými Vary si však připsal hned dvě trefy. Přesně mířil poprvé od 27. září 2019! Jak hodnotil svůj výkon a utkání s Karlovými Vary?
Jak hodnotíte zápas s Energií? Jaký ten zápas byl z Vašeho pohledu?
Vyhráli jsme s Karlovými Vary podruhé v krátké době. Tak nějak jsme věděli, co od nich máme čekat a na zápas jsme se připravili. Do zápasu jsme nevkročili ideálně, ale nesložilo nás to a začali jsme hrát svoji hru. Více jsme se tlačili do brány, stříleli jsme, šest gólů tam spadlo a vezeme si tři body. 

Byla to výhoda hrát podruhé se stejným soupeřem v krátkém časovém sledu? 
Byla to stejná výhoda pro obě mužstva. Věděli jsme co od nich můžeme čekat, oni zase věděli, co mají čekat od nás. Na zápas jsme se však připravili, chtěli jsme ten extra bod, který jsme neměli minule a vyšlo to. 

V čem byly ty dva zápasy odlišné?
V minulém zápase nám hodně ujížděli do samostatných úniků, dnes jsme si to víceméně pohlídali. Zároveň jsme šli do závěrečných pěti minut s dvoubrankovým vedením, což je na psychiku taky jiné. 

Co rozhodlo dnešní zápas, který byl dvě třetiny prakticky vyrovnaný?
Vždy, když jsme dali gól, tak jsme gól i dostali. Na rozdíl od předchozích zápasů jsme se však nesložili a to si myslím, že byla dnes naše největší silná stránka. Šli jsme si za tím vítězstvím až do poslední minuty.

Jste svátečním střelcem, ale dnes jste dal dva góly. 
Důležité je, že jsme dali šest gólů a vezeme si tři body, které jsou pro nás velmi důležité do tabulky. Co se týče mých dvou gólů, byly to prostě dvě střely, které tam spadly. Ale nebudu lhát, samozřejmě to potěší. 

Dal jste v dnešním zápase více gólů, než za poslední dvě sezóny. Problikla Vám tahle statistika hlavou?
To vůbec ne. Já se na statistiky vůbec nekoukám, já nejsem střelec, moje práce má trochu jinou náplň. 

Měl jste myšlenky na hattrick? 
Tak to vůbec! To bych musel platit, takže na to jsem vůbec nemyslel. 

Verva se zvedá, máte tři výhry v řadě. Co se změnilo v týmu? 
Nevím, co přesně se změnilo, ale snažíme se jít od zápasu k zápasu. Prohrávali jsme, nedávali jsme góly, ale pracujeme na tom na tréninku, zlepšili jsme přesilovky. Zvedáme se pomalu, ale jistě. 

Konečně máte tři body. Jak je to pro tým ve Vaší pozici důležité?
Tak hlavně jsme dali šest gólů. To je důležité pro psychiku, mělo by nám to pomoci do budoucna. Tři body jsou do tabulky hodně důležité, nechceme, aby nám v tabulce někdo utekl. 
Dorost 14.06.2021

Rozpis Extraligy dorostu: soutěž čeká velké zúžení, s kým budou hrát chemici?

Nejen juniorka, jasno o svém zápasovém programu má také litvínovský dorost. Černožlutí na úvod změří síly s Mladou Boleslaví a Plzní.
Více >
Junioři 11.06.2021

Rozpis Extraligy juniorů: koho na úvod soutěže vyzve Litvínov?

Litvínovští junioři už znají jízdní řád nejvyšší soutěže pro sezonu 2021/22. Extraliga juniorů odstartuje v pátek 10. září.
Více >
Konto našeho srdce 27.04.2021

Společně s ČSOB, Medicco a Wegget jsme pomohli malému Darýskovi a slečně Johance

Konto našeho srdce s podporou ČSOB, partnery Medicco, s.r.o. a Wegett.cz pomohlo malému Darýskovi a slečně Johance.
Více >