Rozhovory 12.08.2020
Autor: Ondřej Mach

Na karanténu se nemůžeme vymlouvat, míní Štich. A kapitán? Pocta, ale jsme tým

Po dlouhé přestávce se hokejisté Vervy v úterý vrátili do akce, první přípravný duel odehráli na ledě Karlových Varů. Přestože vstup chemiků do duelu nebyl špatný, tak si Energie utkání pohlídala a zvítězila vysoko 5:0.
„Hodnotí se to špatně, z naší strany to nebylo úplně ono. Do první třetiny jsme vstoupili docela dobře, ale bohužel jsme tam inkasovali. Dělali jsme chyby, ale pořád jsme se s nimi drželi v tempu,“ přemítal po zápase obránce David Štich. 

Zlomovým okamžikem podle důrazného beka byla druhá třetina, v níž hosté inkasovali další dvě branky. „Od půlky druhé třetiny nám to přestalo jezdit, dělali jsme čím dál tím víc chyb a na ledě jsme nekomunikovali. Vary nás přečíslovaly a jezdily samy na bránu. Nebyl to úplně dobrý zápas,“ mrzelo Šticha. 

Litvínov vstoupil do Generali Česká Cupu od týden později, než bylo původně plánováno. V červenci se totiž u jednoho z hráčů potvrdila přítomnost koronaviru a celý tým musel do povinné čtrnáctidenní izolace. 

„Je to znát, na čtrnáct dní jsem z toho vypadli. Ale nemůžeme se na to vymlouvat, nejsme v tom sami, je v tom víc týmů. Musíme těch čtrnáct dní nějak nahradit a jít do dalšího zápasu,“ pokračoval jednatřicetiletý zadák. 

Trenér Vladimír Országh nechal proti Karlovým Varům odpočívat řadu tradičních opor, kapitánské céčko tak na dres dostal právě Štich. „Myslím, že jsem tady jeden z nejstarších, byl jsem už loni. Je to pocta, ale byli jsme tady jako tým, to je důležité,“ uzavřel rodák z Plzně. 

Celý rozhovor s Davidem Štichem:

Žáci před 3 dny

SEDMIČKA: Rozpačitý start litvínovských žáků, ze čtyř zápasů vyhráli pouze jednou

Do nového ročníku vykročila také sedmá třída, která má na svém kontě několik odehraných utkání. Po úvodní přetahované proti Lounům zaznamenali chemici první výhru, když porazili Děčín. Ve 3. kole těsně nestačili na Karlovy Vary. V tomto víkendu změřil Litvínov síly s Chomutovem.
Více >
Žáci 26.09.2020

ŠESTKA: Smolný začátek litvínovských mladíků, tři prohry v řadě potvrdil debakl s Děčínem

Letošní ročník je od samého počátku poznamenán koronavirem, i přesto litvínovští šesťáci zatím odehráli tři střetnutí. Bohužel ani v jednom nezískali kýženou výhru, a tak na zisk bodů stále čekají.
Více >
Žáci 25.09.2020

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Více >