A-tým 10.12.2020
Autor: Ondřej Vlk

Nejlepší hráč v historii klubu? Těší mě to, je vidět, že jsem tu něco odvedl, říká R. Reichel

Robert Reichel bezpochyby patří mezi legendy litvínovského a českého hokeje. Z líhně tradičního hokejového klubu, ale vzešlo vícero světových hráčů, kteří nejmenší extraligové město proslavili po celém světe. Klub v listopadu vyhlásil anketu mezi fanoušky o nejlepší sestavu klubové historie, kterou ovládla legendární ”dvaadvacítka”.
Robert Reichel patřil od mládežnických let mezi nejlepší hráče České republiky. Ve své kariéře dokázal mnohé. V nejvyšší české soutěži nastoupil k více než pětistovce zápasů a sbíral téměř bod na zápas. Ve slavné NHL nastoupil k devíti stovkám utkání v dresech Calgary, New York Islanders, Phoenix Coyotes a Toronto Maple Leafs. 

Svou největší slávu ale prožil v národním týmu, ve kterém nosil céčko na hrudi na sedmi velkých akcí české reprezentace. Jeho krk je ověnčen deseti medialemi z vrcholných akcí. Byl dvakrát bronzový na mistrovství světa do dvaceti let. Čtyřikrát vybojoval bronz na seniorském MS, je trojnásobným mistrem světa a hlavně olympijským vítězem z Nagana, které je označováno za turnaj století. To je jen krátký výčet kariéry člena Síně slávy IIHF. 

Brusle na hřebík pověsil v Litvínově po sezóně 2009/2010 a přesunul se do trenérské kariéry. Dalšího ocenění se dočkal od litvínovských fanoušků, protože v All-Stars historie celého klubu ho zvolili s 1015 hlasy jako nejlepšího hráče litvínovské historie. 

Rozhovor o Litvínovu, NHL, reprezentaci a trenérské kariéře si můžete pustit v našem videorozhovoru. 

Konto našeho srdce 24.02.2021

Konto našeho srdce připravuje již třetí "Vlasatý zápas"

Uskuteční se v pátek 5. března 2021 v rámci posledního domácího utkání základní části, ve kterém hostíme České Budějovice.Zápas bude opět spojen s veřejnou sbírkou, tentokrát budeme pomáhat pětileté Matyldě, která podstupuje onkologickou léčbu a přišla o své vlásky. Ve spolupráci se spolkem Nové háro a našimi partnery chceme malé Matyldě pořídit...
Více >
Mládež 12.02.2021

Prohlášení předsedy HC Litvínov Kamila Havelky k aktuální situaci

Vedení sportovního spolku HC Litvínov se vzhledem k pandemii a zrušení soutěží v aktuální sezóně rozhodlo snížit o 50% členské příspěvky pro své členy.
Více >
Mládež 03.02.2021

Útočník Skuhrovec bojuje o nominaci na MS U18, čeká ho další reprezentační kemp

David Skuhrovec se zúčastní dalšího kempu reprezentace do osmnácti let. Litvínovský útočník na něm bude bojovat o nominaci na dubnové mistrovství světa.
Více >