Rozhovory 06.02.2022
Autor: Šimon Kadeřávek

Nesmíme mít pětiminutové výpadky, přemítá šťastný střelec Pawel Zygmunt

Polský reprezentant kroutí na severu Čech třetí sezonu. Díky své výšce platí za důrazného a průbojného hráče, a právě tyto vlastnosti dokázal prodat v zápase s Karlovými Vary. Po Gerhátově přihrávce se prosmýkl zaskočenou obranou a zblízka propasíroval kotouč za Lukešova záda.

Verva potřebovala zabrat, ale zápas s karlovarskou Energií nezačal vůbec dobře. Hosté totiž slavili v čase 01:22, kdy se v předbrankovém prostoru prosadil Flek. Stejný hráč překonal Neužila v 17. minutě a z pohledu Karlových Varů zápas nabíral pohodové kontury. Jenže chemici se v průběhu druhého dějství probrali, nejdříve brankáře propálil Estephan, poté šťastně zakončoval Fronk. Fóbii ze závěrečných dvacetiminutovek zhmotnil Vondráček, gólové účty však srovnal Zygmunt a utkání zamířilo do prodloužení. V něm měli více štěstí domácí a zásluhou Hrbase získali bonusový bod.

Litvínov konečně zlomil smolnou sérii. „Už jsme potřebovali vyhrát,“ oddychl si po utkání polský útočník Pawel Zygmunt. „Chtěli jsme tři body, ale nakonec máme dva,“ prozradil předzápasový plán. „Nehrajeme špatně, ale bohužel máme pětiminutové výpadky, kdy hrajeme tužku“ řekl urostlý forvard.

U vyrovnávací branky Zygmunt předvedl odhodlanost, která týmu zařídila vyrovnání. „Dostal jsem dobrou nahrávku od Františka Gerháta,“ děkoval svému parťákovi ze čtvrté formace. „Nezajímalo nás, s kým hrajeme – prostě jsme chtěli vyhrát,“ odpověděl na otázku, zda se černožlutá kabina nějak výrazně připravoval na utkání s týmem z opačné strany Krušných hor.

„Výhra je důležitá zejména z psychologického hlediska,“ pravil na adresu nedělního úspěchu. „Hlavní je, že jsme dali gól,“ naťukl ještě jednou situaci ze závěru třetího dějství. „Je jedno, jestli jsem ho dal já nebo někdo jiný,“ dodal na závěr.

Celý rozhovor s Pawlem Zygmuntem:

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >