Rozhovory 16.02.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Neumíme dotáhnout zápasy k úspěšnému konci, říká útočník Michal Trávníček

Ve 36. minutě výborně zužitkoval pas Ondřeje Jurčíka a poslal Vervu do dvoubrankového vedení. Radost z gólu v oslabení ale postupně zhořkla, protože ani trefa Michala Trávníčka nestačila na zisk tří bodů. Verva po prohře setrvává na poslední příčce.
Litvínov do nedělního utkání vstoupil opatrně. Na první branku se čekalo až do druhé třetiny, kdy se po rychlé akci prosadil Samson Mahbod. O několik chvil později slavil branku Michal Travníček, jenž se prosadil v oslabení. Mladá Boleslav se dvěma zásahy vrátila do zápasu a v samostatných nájezdech dokonala obrat.

„Dva body jsou málo,“ řekl na úvod pozápasového rozhovoru Trávníček. Jeho slova mířila na odehraný zápas s Mladou Boleslaví a také na dobře rozjetou partii s Libercem. V té Litvínov těsně před koncem vedl, ale podobně jako proti Středočechům bral nakonec bod. „Trápí nás závěry utkání, neumíme to dotáhnout,“ dodal.

„Nehrajeme špatně, držíme tempo s týmy ze špičky tabulky, ale chybí nám koncovka,“ pokračovala klubová ikona. „Dnes za to mohla dvě zbytečná vyloučení,“ hledal důvod závěrečného zkratu.

Do psychiky hráčů se nejspíše promítl také mladoboleslavský gól na 2:1, po kterém si Vladimír Kýhos vzal trenérskou výzvu. „Vůbec jsem ho nezaregistroval, viděl jsem pouze šarvátku,“ popisoval momenty na konci druhé třetiny. „Jít do třetí třetiny s dvougólovým náskokem by bylo mnohem lepší,“ podotkl litvínovský útočník.

Litvínovu aktuálně patří čtrnáctá příčka, na Pardubice s Kladnem ztrácí tři body. Sluší se dodat, že chemici mají o dva zápasy méně, ale bodová statistika je neúprosná. „Bude to boj až do konce,“ pravil Trávníček. „Máme ale dvě utkání k dobru, takže tam by bylo dobré něco vydolovat,“ pokračoval zamyšleně forvard.

„Musíme stavět na předvedeném výkonu, protože ten nebyl špatný,“ hledal východisko jeden ze stavebních pilířů litvínovské sestavy. „Trápí nás především produktivita, protože gólů dáváme hrozně málo,“ pojmenoval problematiku. Michal Trávníček zaznamenal teprve druhý gól v probíhajícím ročníku. „Naše formace se soustředí spíše na defenzivu,“ řekl na závěr.

Celý rozhovor s Michalem Trávníčkem:

Konto našeho srdce 13.01.2021

Konto našeho srdce vám nabízí svou pomoc i v letošním roce

O podporu KONTA NAŠEHO SRDCE mohou požádat lidé, kteří splňují podmínky žadatele o podporu.
Více >
Mládež 08.01.2021

Další pozvánka! Útočník Skuhrovec znovu pojede na kemp reprezentace U18

Litvínovský útočník David Skuhrovec je znovu v nominaci české reprezentace do osmnácti let. Od 10. ledna se zúčastní pětidenního kempu v jihomoravském Vyškově.
Více >
Konto našeho srdce 31.12.2020

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost spolku Nové háro

Spolek Nové háro podporuje onkologicky nemocné děti v celé republice. Spolupracujeme spolu již od roku 2019 a pomohli jsme tak celkem osmi dětem a jedné mladé mamince.
Více >
×
Dnes v 16:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov