Rozhovory 28.06.2020
Autor: Ondřej Mach

Obránce Březák o přípravě, loňském zranění nebo studiu vysoké školy

Hokejisté Litvínova v současné době finišují suchou letní přípravu. O místo v kádru se rve i obránce Jakub Březák, jenž v minulém ročníku hostoval v prvoligovém Prostějově. Co na náročný dril uplynulých týdnů říká?
„Příprava probíhá pod vedením nových trenérů. Absolvoval jsem ji už minulý rok, takže mám nějaké srovnání. Tahle příprava je pro mě určitě lepší, vydatnější. Za mě je všechno super,“ pochvaluje si Březák. 

Třiadvacetiletý zadák se v mládežnických kategoriích vypracoval ve velmi produktivního hráče a platil za velký příslib do budoucna. Co se individuálních statistik týče, Březák zaujal především v ročníku 2016/17, kdy v 39 zápasech zaznamenal 29 bodů za sedm branek a 22 asistencí. 

K dospělému hokeji poprvé přičichl v Mostě. Následující rok už v jedenácti duelech dostal šanci v černožlutém dresu, velkou část ročníku ale strávil v Chance lize, kde nastupoval za Ústí nad Labem. Loni až na jednu výjimku působil u prostějovských Jestřábů. 

„Sezona vyšla docela špatně, bylo to pod očekávání. Z osobního hlediska to taky nebylo nic moc, protože jsem byl tři měsíce zraněný. Měl jsem zraněný kotník, tahali mi z něj krev a tak. Minulý rok byl zkrátka nic moc,“ vypráví rodák z Mostu. 

„Vynechal jsem hned tři měsíce na začátku sezony. Abych pravdu řekl, tak jsem se do toho pak dostával lépe než na začátku ročníku. Přišel jsem tam s tím, že musím a začalo se trochu dařit. Nějaké chyby tam byly, vždycky je co zlepšovat, ale na konci sezony jsem byl osobně docela spokojený,“ pokračuje. 

Urostlý bek si kromě toho před pár lety vyzkoušel i Evropskou univerzitní hokejovou ligu. Jak to s jeho studiem vypadá aktuálně? „Mám ho přerušené, protože se to nedalo stíhat. Do školy bych musel chodit každý pátek a sobotu. Nedalo se to skloubit, ale věnoval jsem se přímo studiu ledního hokeje,“ přibližuje Březák.

Zkušeností nabitých v zápasech za Univerzitu Karlovu si však cení, soutěž na něj udělala dobrý dojem. „Hrál jsem ještě v juniorce a mohl jsem si tam odskočit, takže pro mě to bylo super. Většinou tam nastupovali kluci, kteří už předtím hráli hokej. Bylo to vyrovnané.“

Jeho nejbližším cílem je nyní získat místo v sestavě mateřské Vervy. „Momentálně to nějak nevnímám, ale snažím se dostat do kádru. Jako mladý musím pořád makat minimálně na 120 procent,“ říká na závěr.  
Žáci 27.09.2020

SEDMIČKA: Rozpačitý start litvínovských žáků, ze čtyř zápasů vyhráli pouze jednou

Do nového ročníku vykročila také sedmá třída, která má na svém kontě několik odehraných utkání. Po úvodní přetahované proti Lounům zaznamenali chemici první výhru, když porazili Děčín. Ve 3. kole těsně nestačili na Karlovy Vary. V tomto víkendu změřil Litvínov síly s Chomutovem.
Více >
Žáci 26.09.2020

ŠESTKA: Smolný začátek litvínovských mladíků, tři prohry v řadě potvrdil debakl s Děčínem

Letošní ročník je od samého počátku poznamenán koronavirem, i přesto litvínovští šesťáci zatím odehráli tři střetnutí. Bohužel ani v jednom nezískali kýženou výhru, a tak na zisk bodů stále čekají.
Více >
Žáci 25.09.2020

OSMIČKA: Výhru proti Mostu řídil Raichl, následovala porážka s Piráty

Úvodní zápasy nového ročníku za sebou mají i hráči osmé třídy. Černožlutí v prvním duelu bez problému porazili Most, o týden později ale nestačili na chomutovské Piráty.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
Litvínov mládež