Rozhovory 15.11.2019
Autor: Ondřej Mach

Obránce Kudla: V Litvínově jsou všichni přátelští, těším se na fanoušky

Do Litvínova před zhruba dvěma týdny na zkoušku dorazil kanadský obránce se slovenskými kořeny Patrick Kudla. Třiadvacetiletý bek naposledy nastupoval za prvoligový Frýdek-Místek. Jak se zatím na severu Čech cítí?
„Užívám si to tu. Město je sice malé, ale opravdu hezké. Navíc jsou všichni velmi přátelští, což mi v novém týmu opravdu pomáhá,“ pochvaluje si Kudla. 

Rodák z Guelphu do Evropy zamířil před sezonou 2018/19, jako svoje působiště si vybral slovenský celek HC Nové Zámky. „Rozhodl jsem se tak nastartovat svoji profesionální kariéru a jsem opravdu rád, že jsem to udělal,“ vysvětluje. 

Pro mladého Kanaďana byl přechod na evropský styl hokeje jistě velkou herní změnou. „V Evropě jsou hráči opravdu šikovní, především co se týče držení puku. Mezi českým a slovenským hokejem žádný větší rozdíl nevidím.“

Letošní ročník začal Kudla v dresu třinecké farmy ve druhé nejvyšší soutěži. „Chance liga má dobrou úroveň. Hraje tam dost mladých hráčů. Myslím, že mi to hodně dalo,“ říká obránce, jenž byl v roce 2016 draftován Arizonou. 

Mladý zadák si velmi pochvaluje spolupráci s trenérem Jiřím Šlégrem. „Je to opravdu skvělé. Hráč s tolika zkušenostmi z vás udělá lepšího hokejistu, stačí jen sedět a poslouchat. Chtěl bych podporovat útok a zároveň dobře bránit, aby se na mě spoluhráči mohli spolehnout,“ přemýšlí o své roli v týmu. 

Minulý týden se nejnovějším litvínovským přírůstkem stal útočník Samson Mahbod. Kudlův krajan se s klubem dohodl na spolupráci do konce sezony. Dříve v extralize nastupoval za Vítkovice, v minulosti ale působil i ve Finsku, Německu nebo KHL. 

„Je super, že sem Samson přišel, nejenom pro mě, ale pro celý tým. Je to velmi dobrý a šikovný hráč. Ostatní kluci ale umí anglicky taky velmi dobře, takže s tím nemám problém,“ tvrdí Kudla. 


A jak se těší na litvínovskou diváckou kulisu? „Strašně moc. Dostanou vás do varu a pomůže vám to odvést co nejlepší výkony pro ně a pro město,“ uzavírá. 


Junioři dnes

PŘEHLED: Kdo před novou sezonou opustil litvínovskou juniorku?

Litvínovští junioři se v nadcházející sezoně budou muset obejít bez tří hráčů ročníku 2000, které čeká přesun do seniorské kategorie. Koho už v černožluté juniorce neuvidíme?
Více >
Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >