A-tým 19.08.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

POSILA: Denis Zeman, litvínovské řady rozšířil nadějný obránce

Klub v závěru loňské sezony informoval o zařízení střídavých startů pro několik hráčů, jedním z nich byl i Denis Zeman. Zvládl v černožlutém dresu sedmnáct klání. Je příslibem do budoucna, trenérský tým v něm vidí velký potenciál.

Poctivý obránce s potenciálem

S hokejem začínal v Chomutově, prošel prakticky všemi mládežnickými kategoriemi. Na beka neměla vůbec špatná čísla, vedle 11 kanadských bodů v sezoně 2015/16 zaznamenal pouhé dvě vyloučení. V juniorce se ukázal jako velmi platný, odehrál takřka všechny zápasy, týmu pomohl třemi góly a dvanácti asistencemi.

V sezoně 2018/19 si odbyl premiéru v dospělém hokeji. Debutoval v dresu ústeckého Slovanu, trenéry totiž zaujaly jeho výkony v juniorce. Tehdy osmnáctiletého beka čekal ještě jeden milník, v únorových dnech poprvé okusil Extraligu. Shodou okolností se jednalo o zápas s nedalekým rivalem z Litvínova. Zeman za Piráty zvládl deset zápasů a musel strávit sestup mateřského klubu do druhé ligy.

Další ročník hájil sice barvy Chomutova, mnohem více startů posbíral za Trhače z Kadaně. Odehrál pětatřicet zápasů, v nichž třináctkrát bodoval. Krátce vypomohl i Bílině. Po konci sezony hledal nové angažmá, protože Piráti měli finanční problémy. Usídlil se v Sokolově, kde nastřádal třináct bodů během třiadvaceti mačů.

V závěru sezony kolem něj kroužil Litvínov, který měl několik zraněných obránců. „Litvínov měl o Denise velký zájem, ale ten chtěl nejprve Baníku pomoci vybojovat účast v předkole play-off, a pak řešit přesun do Litvínova,“ vypověděl šéf Sokolova. Zeman nakonec dohrál sezonu za Vervu, v šestnácti zápasech zapsal dvě asistence.

„Je to mladý a poctivý hráč z regionu, který chce na sobě pracovat,“ komentoval jeho příchod Vladimír Országh.

Mládež před 2 dny

Talentovaný útočník Šprynar byl draftován do QMJHL týmem Rimourski Océanic

Sedmnáctiletý litvínovský útočník prošel vstupním draftem CHL, ze 30. pozice si ho jako desátého Čecha vybral kanadský tým Rimourski Océanic, který působí v juniorské soutěži QMJHL.
Více >
Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >