Mládež 04.04.2018
Autor: Miroslav Petružálek, Ondřej Vlk

Páťáci slaví bronz na skvěle obsazeném turnaji v Litvínově!

Ve dnech 30. 3. - 1. 4. 2018 proběhl na zimním stadionu v Litvínově Velikonoční turnaj pátých tříd, tedy ročníků 2007 a mladších. “Obsazení turnaje bylo široké, jelikož jsme chtěli konfrontovat týmy, které běžně v sezóně nepotkáme. Podařilo se nám zajistit účast těchto týmů: HC Uničov, VHK ROBE Vsetín, HC Dukla Jihlava, HC Sparta Praha, HC Hvězda Praha, HC Slovan Ústí nad Labem, HC Energie Karlovy Vary a náš HC Litvínov,” popisuje jeden z pořadatelů turnaje.
Týmy byly rozděleny do dvou skupin a první den se hrálo o umístění ve skupinách každý s každým 2 x 15 minut čistého času. Druhý den se hrálo o konečné umístění. Týmy umístěné na prvních dvou místech ve skupinách, A-Uničov, Litvínov, B-Jihlava, Ústí nad Labem, se utkaly v semifinále o postup do finále, zbylé na třetím a čtvrtém místě ve skupinách se vzájemně utkaly o konečné umístění v tunaji.

Do finále postoupili HC Uničov a HC Dukla Jihlava. Z bronzu radovali mladíci z pořádajícího HC Litvínov, když v utkání o bronz porazili Ústí 3:2. Finálový souboj nabídl přetahovanou o výsledek, nakonec se z vítězství 6:5 a prvního místa v turnaji radovali Orlíci z HC Uničov. Druhé místo obsadila HC Dukla Jihlava. Další týmy se umístily následovně: 5. HC Hvězda Praha, 6. HC Sparta Praha, 7. VHK ROBE Vsetín, 8. HC Energie Karlovy Vary.

Individuální ceny:
Nejlepší brankář: Tobias Trejbal (HC Litvínov)
Nejlepší obránce: Aleš Pavlas (HC Slovan Ústí nad Labem)
Nejlepší útočník: Václav Raichl (HC Litvínov)
Nejlepší střelec: Marek Hofman (HC Uničov)
Nejužitečnější hráč: Vít Macek (HC DUKLA Jihlava)

Všichni borci předvedli výborné bojovné výkony, za což si vysloužili diplom, pohár a medaile, které postupně předávali - Jiří Hunkes (nyní obránce HC VERVA Litvínov s několika reprezentačními starty), Jaroslav Hlinka (útočník české reprezentace se starty v NHL, dlouholetý kapitán HC SPARTA Praha),” upřesnňuje Miroslav Petružálek.

Součástí vyhlášení byla ještě speciální cena, a to v podobě NEJ Fanclub, který zcela jasně ovládli příznivci VHK ROBE Vsetín, kteří nejen svým hlasitým skandováním, ale různými chorei a vyvěšováním plachet připravili pro všechny výbornou atmosféru, která mladé hokejisty vybičovala ke skvělým výkonům.

Nejdůležitější bylo, že se z hráčů nikdo nezranil a v pohodě se mohli po vyhlášení výsledků odebrat na cestu do svých domovů. Tímto bych rád poděkoval pořádajícímu klubu HC Litvínov za možnost uspořádat turnaj, dále realizačním týmům, mladým hokejistům za start na turnaji, rozhodčím, pomocným rozhodčím a v neposlední řadě ochotným rodičům, kteří s přípravou turnaje pomáhali. Také všem sponzorům, kteří podali pomocnou ruku, popřípadě zajistili ubytování pro týmy,” dodává na závěr Miroslav Petružálek.


Sestava týmu HC Litvínov:
Brankáři - 1 Tobias Trejbal, 2 Filip Hauptvogel,

Obránci:15 Petr Halada, 20 Jan Michal Handlíř, 17 Martin Havlík, 24 Maxmilián Kasal, 3 Lenny Příhoda, 18 Karel Sýkora, 19 Ondřej Voženílek, 7 Martin Zíma,

Útočníci: 9 Jaroslav Čermák, 23 Josef Danihelka, 26 Lukáš Efler, 6 Václav Raichl, 8 Jiří Fišer, 21 Jindřich Koky, 10 Vít Záhejský, 13 Richard Leitner, 16 Jakub Petružálek, 25 Sebastián Prejza, 12 Adam Suchánek, 11 Daniel Srbecký.

Trenéři: Jaroslav Hübl, Zdeněk Zíma
Vedoucí týmu - Petr Voženílek.

(Bronzový tým HC Litvínov)

Fotogalerie

Konto našeho srdce dnes

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >