A-tým 18.10.2013
Autor: Redakce

Pavel Rosa bude hrát za Litvínov

HC VERVA Litvínov se dohodl s útočníkem Pavlem Rosou na jeho působení v Tipsport extralize. 36-letý hráč bude pod Krušnými horami působit zatím do konce listopadu s možností uplatnění opce na další období.

Námluvy s litvínovským odchovancem probíhaly už loni v prosinci. Hráč nakonec pokračoval v Luganu. Nyní byl bez angažmá a v Litvínově s týmem už několik týdnů trénoval. Oblékne dres s číslem 32, poprvé by měl nastoupit už v neděli ve Zlíně.
"Potřebujeme zvýšit střeleckou produktivitu a Pavel by nám v tom měl pomoci," uvedl generální manažer klubu ing. Robert Kysela.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pavel Rosa (narozen 7. 6. 1977) debutoval v extralize v Litvínově v play off proti Vsetínu v jediném zápase na jaře v roce 1995. Poté působil celou kariéru v zahraničí, i proto je v Čechách poněkud méně známým i nedoceněným hráčem.

V roce 1995 odešel do zámoří. V quebecké juniorské lize předvedl výjimečné výkony, v 68 utkáních zaznamenal 152 bodů (63 + 89)!
Poté působil ve Frederictonu (AHL) a Long Beach (v tehdejší IHL).

V roce 1998 dostal šanci v NHL v týmu Los Angeles Kings. Měl parádní premiéru, v prvním zápase vstřelil dva góly. Sezónu uzavřel s bilancí 29 utkání, 4+12. V dalším ročníku už dostal příležitost jen ve třech utkáních a odešel proto do Finska. Prosadil se, stal se i  mistrem s Jokeritem (2002).
Prožil skvělý debut i v reprezentaci: vstřelil dva góly tehdejším mistrům světa Finům. Přesto na MS 2002 nominován nebyl.

Ani při druhé snaze prosadit se v NHL neměl štěstí a od kouče příliš šancí nedostal. Pokračoval v Rusku, znovu ve Finsku a ve Švýcarsku.
Dva a půl roku působil v týmu Fribourg-Gottéron (13 zápasů, 9 bodů). 
Loni nakonec přešel do Lugana (9 utkání, 2+9).

Preview - Dorost včera

Návrat po pauze! Dorost čekají venkovní zápasy s Chomutovem a Kladnem

Litvínovští mladíci odehráli poslední soutěžní utkání 8. ledna, od té doby marně vyhlíží návrat. Kýžená chvíle nadejde tento čtvrtek, kdy vyrazí na žhavý chomutovský led. O víkendu pro změnu odcestují na Kladno a změří síly s tamními Pracovními zálohami.
Více >
Zápasy - Junioři 22.01.2022

Drama až do samého závěru. Junioři padli s Mladou Boleslaví 0:2

Litvínovský nabitý víkend pokračoval, mladé naděje čekal důležitý souboj s Mladou Boleslaví. Bruslaři se nachází ve zcela odlišné situaci než Severočeši. Chemikům jde totiž o každý bod, protože aktuálně obývají nepostupové příčky.
Více >
Zápasy - Junioři 21.01.2022

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.
Více >