A-tým 10.10.2016
Autor: Redakce

Po 11. kole

Ohlížíme se za dosavadním účinkováním HC VERVA Litvínov v letošní Tipsport extralize.
Po   7. kole   7 bodů, skóre 17:25 a 10. místo v tabulce.
Po 11. kole 19 bodů, skóre 31:30 a   5. místo v tabulce.
Proměna týmu Vervy ještě lépe vynikne z bilance posledních čtyř kol: 4 zápasy, 4 vítězství, plný počet 12 bodů a skóre 14:5.

Dva zápasy tak má Litvínov na to, aby v první čtvrtině splnil kvótu 20 bodů.
Pravda, i čtyřikrát 19 rovná se 76 bodů a to na první desítku po základní části vždycky stačilo. Tak ještě aspoň 57…

Cesta to bude ještě dlouhá a možná ne tak hladká jako posledně, ale poslední dva týdny ukázaly, že by po ní tým dál mohl kráčet.
I přesto, že mu na marodku k dlouhodobým absencím Petráska a Frola přibyli zranění Pavlík (mohl by začít trénovat v tomto týdnu) a Nejezchleb a na delší dobu nemocný Martynek.

V sedmém zápase utrpěl HCVL debakl v Brně 1:7 a po první třetině dalšího utkání doma s Vítkovicemi by na příznivý výsledek také sázel asi jen málokdo. Jenže žlutočerné podržel brankář Janus a stav zůstal 0:0. Po přestávce se pak dostali do vedení a všechno se otočilo, dovedli zápas do vítězného konce (2:0).

Pak bylo mužstvo dvakrát úspěšné na západě Čech (3:1 a 4:3). Pravda, na ledě soupeřů, kterým se úvod sezóny nevyvedl (Karlovy Vary a Plzeň), ale to vám samo o sobě nikdy body nezaručí. Někdy spíš naopak.

Vyvrcholení přišlo v nedělním zápase se Spartou. Nabyté sebevědomí a velký zápal vedly k pokoření silného soupeře po velmi dobrém a vyváženém výkonu ve všech řadách o čtyři góly (5:1).

Úspěchy týmu obvykle vynesou nahoru i jednotlivce. Jaroslav Janus je čtvrtý mezi extraligovými gólmany podle úspěšnosti zásahů. František Lukeš je s 12 body pátý v produktivitě, Viktor Hübl se nachází ve smečce šestigólových pronásledovatelů sedmigólového V. Němce z Komety.

Z Mostu se v minulých dnech v týmu gólově prosadili Josef Stříbrný a Martin Hanzl.
Trenér Radim Rulík při vybídnutí k hodnocení Stříbrného výkonu ale po posledním zápase reagoval: „Výborně hrál Reichel a celý čtvrtý útok. Svojí roli zvládli, přestože nebyli nasazováni pravidelně, až na jednu situaci po buly nedostali žádný gól. Další hráče hodnotit nebudu, chvála v novinách by jim mohla zamotat hlavu.“

Další svátek se v Litvínově chystá v pátek, k severočeskému derby dvou posledních mistrů Tipsport extraligy přijede Liberec!
První čtvrtinu základní části pak uzavře Verva hned dva dny na to v neděli, opět doma s Pardubicemi.
Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >