A-tým 15.10.2014
Autor: Redakce

Po 12. kole (desátém zápase)

Sport je krásný a umí překvapit. Proto se na sportovní zápolení chodí. Další důkaz poskytl úterní zápas, ve kterém Litvínov po porážce s Libercem zajížděl na led rozjeté pražské Sparty.
Kdo by před letošní hokejovou sezónou tipoval, že Litvínov vyhraje devět z prvních deseti zápasů?
Kdo z vás věřil, že poprvé v historii bude týmu v úterý stačit k výhře na Spartě jediná branka?
A že ji dá ve své gólové premiéře Pavel Písařík?

Na druhou stranu, že českou fotbalovou kvalifikační skupinu na mistrovství Evropy povede Island a Nizozemsko bude až třetí, by také nikdo netipoval…  

1:0 již Litvínov Spartu porazil, bylo to v sezóně 2000/01. Ale to bylo doma a až v prodloužení. Zajímavostí je, že tehdy gól vstřelil obránce Karel Pilař, dnešní sparťan.

25 bodů po deseti odehraných zápasech, to je paráda. A to zbývají ještě duely s Pardubicemi, a k dobru jsou zápasy ve Vítkovicích a na Slavii.

Čtvrtstovka bodů znamená, že je tým vlastně už nyní, v polovině října, ve třetině své cesty ke splnění základního cíle. Třikrát 25 = 75. A to je jistý postup do play off.

Kolik bodů získal HCVL v jedné čtvrtině v historii nejvíc?
Od zavedení tříbodového systému to bylo ve druhé čtvrtině základní části 2008/09 – třicet. I to je letos dosažitelné.

Takový gól se pamatuje. Pavel Písařík debutoval v extralize již v ročníku 2012/13. Více zápasů si připsal v minulé sezóně, před úterkem měl na kontě 26 zápasů. A zatím ani ťuk. Gól nebo nahrávka se 21-letému forvardovi vyhýbaly, i když šance měl. Až ve 12. kole se dočkal a stálo to za to.
Byl to pro rodinu Písaříků vůbec šťastný týden, o dva dny dříve se při losování permanentkářů usmálo štěstí na jeho otce, který vyhrál maso od firmy Astur-ka.
 
Verva si nyní přímý souboj o druhé místo zopakuje, bude jej hájit v pátek doma proti Pardubicím (17:30).
V neděli zamíří ke druhému podkrušnohorskému derby v tomto ročníku do Karlových Varů (18:20). Tam bude týmu naposledy chybět distancovaný kapitán Michal Trávníček.
Mládež 04.08.2020

Mládež se vrací do běžného režimu

Vedení HC Litvínov, sportovní spolek dnes oznámilo, že se mládežnický oddíl po koronavirové nákaze vrací zpět do normálu.
Více >
Konto našeho srdce 27.07.2020

Konto našeho srdce se spolkem Nové háro splnily Barunce sen o novém pokojíčku

Při březnové sbírce na vlasatém zápase jsme spolu s vámi vybrali na paruku pro onkologicky nemocnou mladou maminku Janu. Peníze ze sbírky jsme předali Novému háru a to rozhodlo, že z peněz, které se vybrali nad rámec paruky, použijí na pomoc 13leté slečně Barunce z Lounska, která si prošla onkologickou léčbou.
Více >
Mládež 25.07.2020

Poděkování HC Litoměřice, Auto Horejsek a společnosti Beta Robotics

Velké poděkování do HC Stadionu Litoměřice, předsedovi Danielovi Sadilovi, panu Renému Horejskovi (Auto Horejsek) a společnosti Beta Robotics. Díky spolupráci mezi našimi kluby a osobním přátelským vztahům s představiteli HC Stadion Litoměřice, se nám podařilo velmi rychle vyřešit problém spojený s výskytem pozitivně testovaného hráče na COVID...
Více >