A-tým 15.10.2014
Autor: Redakce

Po 12. kole (desátém zápase)

Sport je krásný a umí překvapit. Proto se na sportovní zápolení chodí. Další důkaz poskytl úterní zápas, ve kterém Litvínov po porážce s Libercem zajížděl na led rozjeté pražské Sparty.
Kdo by před letošní hokejovou sezónou tipoval, že Litvínov vyhraje devět z prvních deseti zápasů?
Kdo z vás věřil, že poprvé v historii bude týmu v úterý stačit k výhře na Spartě jediná branka?
A že ji dá ve své gólové premiéře Pavel Písařík?

Na druhou stranu, že českou fotbalovou kvalifikační skupinu na mistrovství Evropy povede Island a Nizozemsko bude až třetí, by také nikdo netipoval…  

1:0 již Litvínov Spartu porazil, bylo to v sezóně 2000/01. Ale to bylo doma a až v prodloužení. Zajímavostí je, že tehdy gól vstřelil obránce Karel Pilař, dnešní sparťan.

25 bodů po deseti odehraných zápasech, to je paráda. A to zbývají ještě duely s Pardubicemi, a k dobru jsou zápasy ve Vítkovicích a na Slavii.

Čtvrtstovka bodů znamená, že je tým vlastně už nyní, v polovině října, ve třetině své cesty ke splnění základního cíle. Třikrát 25 = 75. A to je jistý postup do play off.

Kolik bodů získal HCVL v jedné čtvrtině v historii nejvíc?
Od zavedení tříbodového systému to bylo ve druhé čtvrtině základní části 2008/09 – třicet. I to je letos dosažitelné.

Takový gól se pamatuje. Pavel Písařík debutoval v extralize již v ročníku 2012/13. Více zápasů si připsal v minulé sezóně, před úterkem měl na kontě 26 zápasů. A zatím ani ťuk. Gól nebo nahrávka se 21-letému forvardovi vyhýbaly, i když šance měl. Až ve 12. kole se dočkal a stálo to za to.
Byl to pro rodinu Písaříků vůbec šťastný týden, o dva dny dříve se při losování permanentkářů usmálo štěstí na jeho otce, který vyhrál maso od firmy Astur-ka.
 
Verva si nyní přímý souboj o druhé místo zopakuje, bude jej hájit v pátek doma proti Pardubicím (17:30).
V neděli zamíří ke druhému podkrušnohorskému derby v tomto ročníku do Karlových Varů (18:20). Tam bude týmu naposledy chybět distancovaný kapitán Michal Trávníček.
Zápasy - Junioři včera

Odvážný výkon na výhru nestačil, junioři prohráli s Kometou 3:4

Litvínovští nezažívají povedené období, v letošním roce ještě nepocítili, jaké to je vyhrát v základní hrací době. V Brně šla nejdříve do vedení domácí Kometa. Litvínov se vzepjala třemi brankami otočil skóre. Studená sprcha přišla v závěru. V rozmezí pěti minut dvakrát slavili domácí a vybojovali výhru.
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Dlouhá série je u konce, junioři přemohli Jihlavu po nájezdech

J i h l a v a - Po pěti porážkách se vítězného zápasu dočkali junioři Litvínova. Proti Jihlavě se ujali vedení v první třetině, domácí ale osm minut před koncem dokonali obrat. Napínavý duel poslal do prodloužení Stehlík a chemici nakonec slaví výhru po samostatných nájezdech. Šestý letošní start a 24 úspěšných zákroků zapsal brankář Ondřej...
Více >
Konto našeho srdce před 2 dny

Konto našeho srdce podpořilo projekt Vězeňské služby ČR a spolku Život naplno a bez bariér z.s.

V pátek 17. ledna jsme předali Jiřímu Kotábovi, předsedovi spolku Život naplno a bez bariér z.s. hráčský dres kapitána Viktora Hübla s podpisy všech hráčů. Je jedním z mnoha sportovních dresů, který pomůže pozůstalým rodinám aktivních členů Vězeňské služby ČR, kteří přišli tragicky o život při střelbě v čekárně traumatologického oddělení Fakultní...
Více >
×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Kometa Brno
HC VERVA Litvínov