A-tým 04.11.2013
Autor: Redakce

Po 18. kole

Třinácté místo, +4 body na poslední, -4 body na ”desítku”, -12 bodů na ”šestku”. To je postavení HC VERVA v tabulce TELH po třetině základní části. Ohlížíme se za minulými osmnácti koly.

Po vítězství v Hradci Králové v 6. kole byl žlutočerný tým na sedmém místě tabulky a zdálo se, že by mohl v jejím poklidnějším středu setrvat.
Přišla ale rekordně dlouhá série osmi porážek, která mužstvo srazila na sedm kol na samý chvost pořadí Tipsport extraligy.

Byla to rekordní šňůra neúspěchů za posledních devět let. Naposledy Litvínov nebodoval v osmi zápasech za sebou v ročníku 2004/2005.
Třinácté místo - to není bilancování radostné. Ale naděje v něm svitla.

Takový propad obvykle vyústí v trenérskou změnu a HCVL nebyl výjimkou. Dvojice Vladimír Jeřábek a Petr Rosol musela uvolnit kormidelnické posty, na jejich místa přišli Radim Rulík a Miloslav Hořava.
Očekávaný "impuls změny" se dostavil. Verva vyhrála oba další zápasy doma a bodovala v obou duelech venku.
Po pouhých deseti bodech v I. čtvrtině získala ve II. čtvrtině už osm, z dvanácti možných. V tabulce pravdy byla v prvních třinácti kolech -8, v odvetách je zatím +2.

Dolů se padá snadno, nahoru škrábe těžce a pomalu. Chce-li splnit předsezónní cíle, je před mužstvem ještě dlouhá cesta. A spíš, než vysypaná bílým štěrkem, zarostlá trním a bodláčím. Ale hráči a realizační tým ukázali, že se po ní chtějí vydat. To je v této fázi důležité.

Tým se zlepšil v defenzívě. Průměr obdržených branek na zápas byl v prvních čtrnácti kolech 3,29. V posledních čtyřech kolech, pomineme-li "nájezdový" gól, už jen 1,00. A to stále přes marodku poloviny základní sestavy obránců.

Ofenzíva stále není taková jako loni, i když ji po 13. kole posílili zkušení Rosa a Jánský.
Útok je v soutěži pořád nejhorší s pouhými 31 vstřelenými góly. Obrana už devátá s 51 inkasovanými brankami. Horší jsou Karlovy Vary, Chomutov, Liberec, Vítkovice a Třinec.

Zda se Litvínov udrží na bodové vlně se ukáže už příští týden. Po desetidenní přestávce se hned začne v kvapíkovém rytmu: středa - pátek - neděle - úterý. 
Druhý extraligový blok, který čítá 19. až 31. kolo (třináct zápasů od 13. 11. do 15. 12.), vůbec hodně napoví.
Tým se na něj začne připravovat po jediném dnu volna od úterý 5. listopadu.

Matěj Stříteský již trénoval a od úterka by se měl normálně připravovat s týmem. Petr Kousalík absolvuje ve středu kontrolní CT vyšetření a jeho návrat do sestavy po přestávce vypadá také nadějně, stejně jako u Petra Chaloupky. Trénovat začne Petr Franěk. Otazník je zatím nad Kamilem Pirošem, ale od 19. kola by také mohl být k dispozici. Z víkendu mají šrámy (v závorce lékařem odhadovaná doba absence) Peter Jánský (cca týden mimo hru), Filip Pavlík (cca 10 dní) a Roman Pšurný (asi týden).

Verva má po pauze relativně příznivý los. Bude hrát osmkrát doma a jen pětkrát venku, z toho třikrát na Moravě.
Na ZS I. Hlinky odehraje Litvínov dost možná "šestibodové" duely s Karlovými Vary, Kladnem i Libercem.

Fanoušci od hor Krušných se mohou doma těšit i na atraktivní duely s oběma pražskými "S".
Sparta přijede už příští neděli!

Zápasy - Junioři před 3 dny

Lekce od silného Mountfieldu. Dorostenci padli na domácím ledě 2:7

Po páteční prohře v prodloužení chtěli Severočeši zvítězit, do cesty se jim postavil šestý Hradec Králové. Hosté šli do vedení díky dvěma zásahům Pajera, Litvínov se sice připomněl v prostřední dvacetiminutovce, ale Mountfield opět udeřil a s přehledem si zajistil tři body.
Více >
Zápasy - Dorost před 3 dny

Přesilové hry klíčem k úspěchu! Dorostenci deklasovali PZ Kladno 9:1

Ve druhém utkání dorostenecké nadstavby narazili chemici na kladenské Pracovní zálohy. Středočeši v úvodním duelu schytali debakl od Hvězdy, a tak měli co napravovat. Tahali za kratší konec a to kvůli častým vyloučením, které dokázali hosté tvrdě trestat. Za zmínku stojí výkon Jakuba Bednaříka, který se blýskl hattrickem.
Více >
Zápasy - Junioři 03.12.2021

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.
Více >