A-tým 11.12.2012
Autor: Redakce

Po 30. kole

47 bodů ve 30 zápasech nasbíral tým HC VERVA Litvínov v dosavadním průběhu TELH. Má více než 50-ti procentní úspěšnost a drží lichotivé 6. místo v tabulce. Dojem trochu kazí poslední čtyři zápasy a vyrovnanost tabulky.

Průměr dvacet bodů na jednu čtvrtinu, který znamená po 52. kole (s naprostou jistotou) účast v play off, představuje získat v průměru 1,54 bodu na jedno utkání. Při 75 bodech, který zatím na 10. místo stačily vždycky, je toto číslo 1,44. 
Litvínov je nyní, po třiceti odehraných zápasech, na průměru 1,57.

Především zásluhou zápasů venku. Jakkoli se mu na kluzištích soupeřů v posledních třech zápasech nevedlo (3 porážky, 1 bod), má venku stále aktivní aktivní bilanci: 8 výher (6 za tři body, 2 za dva) a 7 porážek (6 za tři body, 1 za jeden).
Úspěšnější mimo vlastní střechu byl v polovině základní části Litvínov naposledy v ročníku 2008/2009 (o jediný bod).

Vyniká bilance ve 2. čtvrtině, kdy žlutočerní vyhráli venku pět utkání a prohráli jediné, v Třinci.
Chomutov, Liberec, Brno, Vítkovice i České Budějovice se musely přes podporu svých fanoušků před Vervou sklonit.

Situaci v tabulce Litvínovu poněkud zkomplikoval nevydařený finiš. Čtyři porážky se ziskem jediného bodu tým sice udržely na pozici s přímým postupem do play off, ale výrazně se snížil V jednu chvíli I dvouciferný náskok na hraniční 11. místo. Pokud nyní jedenáctá Sparta využije později svůj dohrávaný zápas, bude litvínovský náskok pouhých pět bodů.
Stále je to ale výborná výchozí pozice pro 22-ti kolový finiš základní části. Výrazně lepší, než odborná veřejnost mužstvu předpovídala.

Rozlosování dělí základní část na čtvrtiny po 13 kolech. Chronolgie a posloupnost zápasů spíše na čtyři části o nestejné velikosti, dělené reprezentačními přestávkami.

Jaká v nich je (bude) úspěšnost Vervy?

  I. část (14.09. - 04.11.) - 18 kol - 28 bodů (1,56 bodu na zápas)
 II. část (14.11. - 09.12.) - 12 kol - 19 bodů (1,58 bodu na zápas)
III. část (18.12. - 03.02.) - 16 kol - ?
IV. část (13.02. - 26.02.) -   6 kol - ?

Citelně v posledních kolech scházely body první formace, která byla předtím jasným lídrem týmu. Výrazně se prosadili hlavně Lukeš (se 13 góly nejlepší střelec týmu) a Hübl (pronikl do první desítky extraligové produktivity). Ale nemůže se dařit celý rok stejně, Lukeše navíc přibrzdila nemoc.

Pauza přišla vhod. Dva dny odpočinku a pak už příprava na posledních pět kol v závěru roku.
Kdyby Litvínov zvládl všechna tři domácí utkání (18.12. - 23.12. - 30.12.), dýchalo by se mu zase o trochu lépe.

A ještě srovnání s minulým rokem:

2011/2012     30 kol - 40 bodů - 10. místo,  1-4 bodový náskok na 11. místo *
2012/2013     30 kol - 47 bodů -   6. místo,  5-8 bodový náskok na 11. místo *

* - neznáme (nebyl znám) výsledek dohrávky týmu na 11. místě

Ad foto: 43 branek, jen o jednu méně než doma, nastřílel HCVL v letošní sezóně na ledě soupeřů. Po jedné z nich se radují Roman Pšurný, Petr Kousalík a Jakub Černý. Foto: Jiří Zaňát

Zápasy - Junioři před 2 dny

Drama až do samého závěru. Junioři padli s Mladou Boleslaví 0:2

Litvínovský nabitý víkend pokračoval, mladé naděje čekal důležitý souboj s Mladou Boleslaví. Bruslaři se nachází ve zcela odlišné situaci než Severočeši. Chemikům jde totiž o každý bod, protože aktuálně obývají nepostupové příčky.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.
Více >
Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce společně s Nadačním fondem FK Teplice a partnerem Dvěplusdvě pomohli malému Jáchymovi

Jáchymovi jsou čtyři roky a už od prenatálního období musí bojovat. Krvácení do mozku mu způsobilo atrofii tohoto důležitého orgánu. Následně nehoda způsobila dětskou mozkovou obrnu, mentální retardaci, epilepsii, vadu sluchu a celkové opoždění vývoje.
Více >