A-tým 19.03.2014
Autor: Redakce

Po 4. kole nadstavby

Bez ztráty bodu pokračuje Litvínov ve skupině o umístění. V utkání s dramatickou koncovkou porazil v úterý Kladno, chystá se do Varů a program zakončí v neděli doma s Chomutovem (od 15:00)

Čtvrtou malou náplast na smutek fanoušků z nepostupu do play off nalepili hráči ve žlutočerném v utkání s kladenskými Rytíři. Ti se snaží co nejlépe připravit na baráž s Kladnem, Mladou Boleslaví a Olomoucí, Vervě ale podlehli i v play out i podruhé. Na Kladně vyhrál Litvínov 4:3, doma 4:2.

Opět získal rozhodující náskok v první třetině. Pak se hra vyrovnala a v závěru Kladenští dotahovali a tlačili se za vyrovnáním. I díky střelecky disponovanému Rudovskému, který se trefil dvakrát (stejně jako Majdan). Kdyby proměnil i trestné střílení, mohli na tom být hosté ještě lépe. Ale nakonec podruhé za sebou s Litvínovem prohráli. Skóre uzavřel kapitán Trávníček, který dovezl puk do opuštěné svatyně Rytířů při power play.

"Bylo to asi naše nejtěžší utkání v nadstavbě. Kladno hraje z našich soupeřů asi nejlíp a naplno, pořád do toho jdou," hodnotil zápas brankář Patrik Nechvátal, který nastoupil v závěru sezóny podruhé a podruhé pomohl týmu k výhře. Tentokrát pětatřiceti úspěšnými zákroky.
"Zápas jsem si docela užil. Po té nepříliš vydařené sezóně, co jsem měl, o to víc."

Náhradní litvínovský gólman by měl nastoupit i v pátek v Karlových Varech. Poslední duel s chomutovskými Piráty bude patřit jedničce Pavlu Francouzovi. Dočka se reprezentační pozvánky?

Týmu HCVL, nastupujícím pro nedostatek hráčů i vzhledem k již rozhodnuté skupině jen se třemi pětkami, vypomůže i o víkendu třebíčský úročník Marek Laš. Při svém prvním letošním startu se v úterý uvedl dvěma asistencemi.

Nejlepším střelcem v play out litvínovského týmu i celé skupiny je s pěti brankami útočník Juraj Majdan.
´Snažíme se, aby nás hokej bavil, i když sezónu už jen dohráváme´ je slyšet z kabiny. Na ledě je to vidět.

Potíže s naraženým svalem má po včerejším utkání Jakub Černý.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
V pátek nastoupí Verva na ledě KV arény proti Energii Karlovy Vary (18:00).

V neděli přivítá doma tým Pirátů Chomutov, hraje se už od 15:00.
Odpoledne se proto pokladna otevře ve 14 hodin.

Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >
Konto našeho srdce 06.05.2020

Konto našeho srdce spolu se spolkem Nové háro pomohly malé Emmičce

Paruku z pravých vlasů předala předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková čtyřleté Emmičce Benešové. Malou pacientku trápí vzácný druh nezhoubného nádoru mozku a centrální nervové soustavy.
Více >