Preview A-tým 03.10.2022
Autor: Kamila Stříteská

Podkrušnohorské derby je tu! Verva míří do lázeňského města

V úterý čeká Litvínov duel s Karlovými Vary. V rámci podkrušnohorského derby půjde o důležité body do tabulky. Oba celky se nachází s rovným bodovým ziskem na samém spodku tabulky. Zápas o lepší postavení začíná v 17:30.

Z kabiny soupeře

Karlovy Vary odehrály pět zápasů, z čehož dvakrát zvítězily. Nachází se na předposledním místě v tabulce, ale mají dvě utkání k dobru. Naposledy si Energie vyšlápla na Spartu. Karlovarští už sahali po tříbodové výhře, když půl minuty před koncem poslal zápas do prodloužení tvrdou a přesnou ránou od modré Krejčík. Výhru v nastavení energetikům zajistil Petr Koblasa. Litvínovští by si měli hlídat Tomáše Rachůnka, který je nejproduktivnějším hráčem karlovarského celku. V brankovišti se svěřenci Davida Bruka mohou opřít o Vladislava Habala s úspěšností 92,65% nebo Štěpána Lukeše s úspěšností 82,28%. Přesilové hry ani oslabení nejsou silnou stránkou karlovarských hokejistů, patří jim spodní část tabulky v procentuální úspěšnosti. Ovšem Energie nepatří mezi trestané týmy, doposud odehrála 21 oslabení. 

Z kabiny domácích

Po zdrcujícím začátku se Litvínovu konečně podařilo vyhrát plný počet bodů navíc před domácím publikem. V neděli chemici otočili utkání s Hradcem Králové ve třetí třetině, kdy střeleckou aktivitu domácích odstartoval dvěma góly Andrej Kudrna, který je nejproduktivnějším hráčem litvínovského celku. V 51. minutě dokonal obrat Vervy Šimon Stránský. Důležitou roli sehrál Šimon Zajíček, který čelil jednačtyřiceti střelám. Zajíček má velkou důvěru trenérů, odchytal 337 minut a inkasoval 15 branek, z čehož plyne úspěšnost 92,19%. Slabá stránka Litvínova je ve střelecké aktivitě. Do branky soupeře se trefili pouze jedenáctkrát a z toho šest branek má na kontě Andrej Kudrna. Verva čeká na střelecké probuzení Patrika Zdráhala a Giorgio Estephana, kteří v loňském ročníku patřili mezi tahouny mužstva.


Sledujte naše nové účty na sociálních sítích:

Konto našeho srdce 30.11.2022

Konto našeho srdce HC Verva Litvínov a Nadační fond FK Teplice doplatili lázně pro Nicolase

Nicolas Úbl je i přes nepřízeň osudu usměvavý a společenský devítiletý chlapec. Od narození je vážně nemocný v důsledku špatně vedeného porodu. Nicky trpí hydrocefalem, dětskou mozkovou obrnou, mentální retardací, epilepsií, poruchou řeči a má problémy se soustředěním. V současné době se zotavuje po úrazu, kdy s ním upadl řidič sanitního vozu na...
Více >
Zápasy - Dorost 26.11.2022

Dorostenci venku rozstříleli Tábor a získali tři body

T á b o r - Celý zápas v Táboře se nesl v duchu hostující převahy. Litvínovští dokázali dát góly nejen z přesilovky, ale i mimo ni, díky čemuž si připsali vysoké vítězství.
Více >
Zápasy - Junioři 26.11.2022

Junioři zvládli prodloužení v Třinci a vezou domů dva body

T ř i n e c - Litvínovští junioři se v sobotu postavili mladým Ocelářům. Po velice napínavém zápase Litvínov zvítězil poměrem 5:4. Rozhodl tak gól až v prodloužení.
Více >
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC VERVA Litvínov