A-tým 25.12.2012
Autor: Redakce

Porazí Litvínov potřetí Brno? (doplněno)

Dva zápasy, dvě výhry, čtyři body. To je skvělá letošní bilance s Kometou Brno, na kterou ve středu budou chtít navázat hráči Vervy. Jaká návštěva přijde na Štěpána do hlediště ZS Ivana Hlinky?

V prodloužení v Brně a na nájezdy doma zdolal letos Litvínov posledního finalistu a to se při zápase na Moravě musel vyrovnávat i s tak kuriózní situací, jakou byla inkasovaná branka poté, co nebyl vyloučený hráč včas vpuštěn do hry (!). Domácí tehdy v neoprávněně prodloužené přesilovce pět na tři vstřelili gól na 1:3 a začali se vracet do zápasu.

Ten rozehráli černožlutí fantasticky, už po 103 vteřinách vedli 2:0 a ve 13. minutě 3:0. V závěru utkání Kometa vyrovnala na 3:3 při přesilovce umocněné ještě power play, vzápětí byl v samostatném nájezdu atakován Hübl, ale nepískalo se ani trestné střílení ani faul. Tohle si hokejisté obvykle pamatují a přidává to na náboji středeční odvety.
Prodloužení v Brně rozhodl pro Litvínov Pšurný, nájezdy v prvním utkání v Litvínově zase Hanzl.

Kometa po reprezentační přestávce podlehla ve Zlíně 3:6, i když ještě ve třetí třetině vedla 3:2.
V pátek zapsala bod za domácí porážku s Českými Budějovicemi.

Trenér Venera se stříbrnou pozicí na jaře 2012 zapsal nesmazatelně do srdcí fanoušků, kteří jsou suverénními českými rekordmany ve vyprodávání svého stadiónu.
"7200 diváků, vyprodáno," zní pravidelně v éteru při domácích zápasech modrobílých. Mají hlad zopakovat poslední úspěch.

Verva si pro živou vodu dojela na lázeňskou kolonádu do Karlových Varů. I proto se slušná návštěva očekává i v Litvínově.
Den před utkáním netrénovali Marek Posmyk a Michal Trávníček, počítá se s prvním startem Kamila Piroše. Hráč se zkušenostmi z NHL, reprezentace a řady evropských lig se v extraligovém utkání v litvínovském dresu představí po 11 letech.
Předprodej startuje v úterý ráno v pokladně ZS Ivana Hlinky.

V neděli čeká poslední domácí vystoupení v roce 2012 proti Bílým Tygrům.
Pokladna se otevírá opět den před zápasem ráno jako obvykle (29.12.).

Mezitím, v pátek, zamíří Litvínov do Pardubic.

Každý bodík bude důležitý.
Zhasne Litvínov potřetí Kometu a odrazí útok libereckých šelem?

Rozhovory - Junioři 06.07.2020

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Více >
Rozhovory - Junioři 03.07.2020

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >