A-tým 03.09.2014
Autor: Redakce

Poslední příprava je tady! Ve čtvrtek od 17 hodin se Znojmem (doplněno)

Šanci vidět v Litvínově účastníka mezinárodní EBEL ligy máte ve čtvrtek na Zimním stadiónu Ivana Hlinky. V litvínovské generálce na Tipsport extraligu přiletí pod Krušné hory Orli Znojmo.
Orli působili od roku 1999 do roku 2009 v extralize. Poslední rok mezi českou elitou je vedl Radim Rulík. V roce 2006 dosáhlo Znojmo v ELH největšího úspěchu, když obsadilo třetí místo. To pro změnu mužstvo koučoval Miloslav Hořava…

Po prodeji licence Kometě Brno hráli Orli dva roky první ligu. Od ročníku 2011/12 začali i vzhledem k příhodné geografické poloze působit ve společné soutěži s osmi rakouskými týmy a po jednom ze Slovinska, Maďarska, Itálie a Česka. Jako premiérový tým z ČR tak hráli jinou soutěž než domácí.

A v EBEL lize (Erste Bank Eishockey) si nevedou špatně. V základní části obsadili dvakrát sedmé a naposledy čtvrté místo. Jarní neúspěch ve čtvrtfinále play off tak mrzel dvojnásob, Linz měl být k poražení a bránou k semifinále. Mistrem se stalo Bolzano.
V týmu OZ působí útočník Pavel Rosa a na hostování také litvínovský brankář a odchovanec Brna Patrik Nechvátal. Fandové žlutočerných si možná rovněž vzpomenou na Romana Tomase.

Výsledky svěřenců kouče Dočekala v přípravě: doma s Jihlavou remíza 2:2, s Pardubicemi porážka 3:5, s Chabarovskem vítězství 4:2, v Jihlavě plichta 1:1 (ve všech zápasech chytal Patrik Nechvátal). Dále s Kladnem 3:2, v Mladé Boleslavi 0:2, doma s Boleslaví 5:7, na Kladně 1:3 a doma s Hradcem 6:3. To týmu skvostně – poměrem 4:0 – vyšla druhá třetina. Pavel Rosa si zatím připsal jen jednu asistenci.
Také pro Znojmo bude zápas generálkou na mistrovskou část sezóny, do které vstoupí 12. září doma proti Vídni.

Poslední duel hráli Orli v sestavě: Cikánek – Grof, Bořuta, Pavlikovský, Štach, Nemčík, Sova – Číp, Bartoš, Fiala, Tomas, Rosa, Pucher, Havlík, Novák, Šeda, Abdul, Podešva, Lattner.

V extraligovém play off Litvínov na Znojmo nikdy nenarazil. Nejvýznamnějším vzájemným zápasem tak asi bylo finále Tipsport Hockey Cupu v roce 2002, které tým kapitána Petra Klímy vyhrál doma 3:2 brankou Lukáše Říhy v prodloužení a získal pohár. V kádru už tehdy byli Šlégr, Ručinský, V. Hübl, Trávníček, Sklenička.

Několik hráčů Vervy má na kontě v přípravě sedm kanadských bodů - kdo zaútočí na prvenství?
A kdo bude letním králem střelců - Jánský (zatím 5 gólů), Hübl (4), či ještě zaútočí někdo třetí?
I na to dá odpověď čtvrteční zápas, ke kterému HCVL nastoupí po sérii tří jednobrankových porážek.

Připomínáme, že utkání začíná již v 17:00.

Doplněno: Sestava HCVL proti Znojmu by měla být: Francouz (Soukup) - Kubát, Gula - Sklenička, Pavlík - Chaloupka, Pavelka - Zeman, Šlégr - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík.
Zápasy - Junioři před 2 dny

Drama až do samého závěru. Junioři padli s Mladou Boleslaví 0:2

Litvínovský nabitý víkend pokračoval, mladé naděje čekal důležitý souboj s Mladou Boleslaví. Bruslaři se nachází ve zcela odlišné situaci než Severočeši. Chemikům jde totiž o každý bod, protože aktuálně obývají nepostupové příčky.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.
Více >
Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce společně s Nadačním fondem FK Teplice a partnerem Dvěplusdvě pomohli malému Jáchymovi

Jáchymovi jsou čtyři roky a už od prenatálního období musí bojovat. Krvácení do mozku mu způsobilo atrofii tohoto důležitého orgánu. Následně nehoda způsobila dětskou mozkovou obrnu, mentální retardaci, epilepsii, vadu sluchu a celkové opoždění vývoje.
Více >