A-tým 01.10.2020
Autor: Ondřej Vlk

Pozitivní neznamená nemocný, říká klubový lékař MUDr. Petr Myšák

Jak jste odhalili hrozící nákazu u A-týmu, který v pátek neodcestoval do Liberce?  

V  pátek ráno před tréninkem jsme byli kontaktováni několika hráči, kteří nás informovali, že mají  příznaky virozy a dominující u nich byly příznaky typické pro onemocnění COVID 19. S ohledem na tyto skutečnosti a s přihlédnutím k tomu, že tým juniorů již měl pozitivně testované hráče a mířil do karantény bylo o dalších krocích rozhodnuto. 

Jaké kroky pak musí klub učinit vzhledem k dalšímu vývoji situace? 

Kontaktovali jsme spádovou hygienickou stanici v Mostě a ve spolupráci s ní jsme provedli následné další potřebné kroky.

Odběrová centra jsou přetížená, ale na testy jste se dostali ještě v den podezření, jak to bylo náročné zprocesovat?  

Důležitá byla spolupráce s hygienickou stanicí v Mostě. Vedoucí lékař pan MUDr. Josef Kočí nám vyšel ohromně vstříc a zejména jemu patří velký dík za to, že se všichni hráči včetně realizačního týmu hned v pátek odpoledne podrobili testování a během soboty jsme měli k dispozici kompletní výsledky. 

Můžete nám sdělit, kolik je tedy pozitivních hráčů v týmu?  

Já se domnívám, že vlastní číslo není důležité. Pro informování našich fanoušků mohu sdělit, že pozitivně testovaných byla více než polovina hráčů a realizačního týmu. Každý máme na onemocnění COVID 19  a na vlastní testování svůj názor. Všichni víte, jak se liší názory odborníků. Každopádně pozitivní neznamená nemocný. Z pozitivity nám jako klubu plynou jisté opatření a povinnosti vzhledem k současné platné legislativě, o které si můžeme sice myslet své, ale musíme je bez výjimek respektovat. Viry tady byly, jsou a budou.  

Může to být výhoda, že byla nakažena značná část týmu i vzhledem k další imunitě?  

Za mě ano. Řada odborníků se mnou sice nebude souhlasit, ale já jsem přesvědčen, že imunita po nějakou dobu v těle infikovaného jedince musí být. Otázkou je délka, jde-li o měsíce, rok či roky.

Jaký mají režim hráči, kteří měli test negativní? Ti se mohou připravovat i během karantény? 

Ano, ti se mohou individuálně připravovat a již tak činní pod vedením trenérů.

Kdy bude moci tým zahájit přípravu a kdy myslíte, že se dočkáme zápasu? 

Karanténa je nařízená do 5. října. Poté tým zahájí opět společnou přípravu. Kdy bude tým schopný nastoupit k utkání je otázka spíše na sportovní úsek.  

Konto našeho srdce 27.10.2020

Další paruka z Nového hára mířila Žanetce do Jirkova

Konto našeho srdce podporuje již druhým rokem spolek Nové háro, který založila Markétka Zagrapanová. Její pokračovatelkou je maminka Lucie Staňková, která převzala šek na částku 25 000 Kč.
Více >
Rozhovory - Junioři 27.10.2020

Trenér juniorky Tvrzník: Kdo nebude makat, tak nebude hrát. Cílem je vychovat hráče pro A-tým

V realizačním týmu juniorky před novým ročníkem došlo ke změnám, novým koučem nejstarší mládežnické kategorie se stal Martin Tvrzník. Čtyřicetiletý trenér se v rozhovoru rozpovídal o začátku sezony, aktuální situaci nebo konkurenci v kádru.
Více >
Konto našeho srdce 23.10.2020

Konto našeho srdce pomáhá dětským diabetikům

Se spolkem Diahelp Most spolupracujeme již delší dobu a dohodli jsme se na pomoci dětským pacientům s diabetem.
Více >
×
Dnes v 15:30 | Muži
HC Kometa Brno
HC VERVA Litvínov