Mládež 19.08.2015
Autor: Martin Stříbrný

Práce bude jak na kostele, říká trenér Radek Mrázek

Kouč staršího dorostu Radek Mrázek hodnotí domácí turnaj, který se hrál o tomto víkendu. V rozhovoru také uvedl, jak byl spokojen s výkony svých svěřenců na turnaji a také s odvedenou prací v náročné letní přípravě. Dále také ještě to, jak byl spokojen s hrou nových posil staršího dorostu.

Máte za sebou se starším dorostem první přípravný turnaj. Jak byste ho zhodnotil?

Tak z hlediska té přípravy ho hodnotím určitě kladně, protože se nám ukázala kladná i stinná stránka tohohle mužstva. Práce tady bude jak na kostele. (smích) Před touto sezonu jsem tvrdil, že starší dorost bude mít ze všech těch tří nejstarších kategorií největší problémy a myslím, že se to potvrzuje. Mám takový názor, že jsou tady hráči, kteří nedokážou potlačit své vlastní ego a hrát pro mužstvo. Po této stránce si myslím, že bude největší problém charakter. Někteří hráči si prostě nedají říct, nejsou ochotni to plnit. Bohužel tady chybí konkurence. Na druhou stránku ty zápasy s Plzní a Rosenheimem ukázaly, že dokážeme hrát dobře. Je to vážně jenom o těch klucích, jestli dokážou potlačit své ego. Budeme se je snažit dostat na svou stranu a přesvědčit je, že to, co trénujeme, má smysl. 

Jak jste byl spokojen s výkony vašich svěřenců na tomto domácím turnaji?

Na turnaji jsem nebyl spokojen s některými staršími hráči, tedy ročníku 1998. Naopak mě ale příjemně překvapili někteří hráči ročníku 1999. Dobře se osvědčily i dvě posily z Děčína, konkrétně Hipius a Ineman. Pro tyhle kluky určitě ten přechod není jednoduchý, ale jsou to dobrý kluci, mají snahu a dají si říct, takže já si myslím, že oba mají na to, aby se do toho kádru prosadili. 

Jakou váhu přikládáte tomuto víkendovému turnaji?

Jsem moc rád za tenhle turnaj, protože to je skvělá příprava. Je super, že máme každý rok možnost hrát tenhle turnaj. Teď nás čeká ještě zápas s výběrem Norska, pak odvetný zápas na Kladně a v Letňanech. Za tři neděl už začíná soutěž, tam už půjde do tuhého. Osobně si myslím, že nás čeká velice náročná sezona. 

Na co se ještě musíte ve zbytku přípravy nejvíce zaměřit?

Určitě hlavně na to, aby se ti kluci naučili poslouchat to, co jim říkáme. Prostě žádný hráč si na tom ledě nemůže dělat, co se mu zlíbí a je mi úplně jedno, kdo to je. Pak dále určitě jednoznačně obranné pásmo a jednoduchá koncovka. Prostě to, co nás hodně trápilo loni. Šancí si v každém zápase vytvoříme dost, ale ta koncovka je žalostná. V každém zápase také dostáváme góly po hrubých chybách v obranném i v útočném pásmu, to musíme odstranit. 

Když si vzpomenete zpětně na tu celou letní přípravu. Byl jste spokojen s přístupem všech hráčů?

Celkově musím říct, že jo. Všichni jsme tu přípravu v rámci možností zvládli. Neznám hokejistu, který by jí měl rád, ale zvládli jsme to celkem dobře. My jsme nechtěli nějak extra ty hráče honit po kopcích, protože ta vytrvalost se dá natrénovat i v průběhu sezony. Spíše jsme se zaměřovali na tu celkovou sílu a dynamiku. Nemyslím si, že nás čeká jednoduchá sezona, ale kluci jsou připravení. 

V průběhu přípravy s vámi trénoval i Lukáš Kašpar. Nemůže to klukům vlít novou krev do žil, když vidí takového hráče, který má toho tolik za sebou, že s nimi trénuje. 

Ano, Luky s námi chodil na tréninky, často i Juraj Majdan. Ti kluci, kteří to mají doopravdy v hlavě srovnané, tak ti si z toho vzali určitě nějaké poučení. Viděli, jak ti kluci, i když jdou na trénink se starším dorostem, tak jedou naplno. Koncovka, bruslení, prostě všechno naplno. Ti chytří si z toho určitě něco vezmou. 

Konto našeho srdce včera

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >