Rozhovory 31.10.2021
Autor: Ondřej Vlk

Předvedená hra nebyla ideální. Za tři body jsme rádi, říká František Gerhát

Verva porazila kladenské Rytíře 4:3, ale ke spokojenosti mají svěřenci Vladimíra Országha daleko. Chemici si v první třetině vypracovali slibný náskok, o který ve druhé periodě přišli. Zápas na svou stranu strhl gólem ve 43. minutě útočník František Gerhát, který tak zaznamenal první gól v sezóně a zároveň vítěznou branku svého týmu. Jak hodnotil nedělní duel?

První třetině vám vyšla, ale poté to byl boj, jak hodnotíte zápas?

S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni byli, ale s předvedenou hrou ne. Měli jsme tam v zápase nějaké výhrady k naší hře a věděli jsme, že musíme hrát lépe. Ve druhé třetině jsme dostali gól a začali jsme mít strašnou paniku všude. Přišlo vyrovnání, které nám moc nepomohlo, ale naštěstí jsme to nějak zvládli a dali jsme gól navíc. Jsme rádi za vítězství, ale hra nebyla vůbec podle našich představ.

Co se stalo ve druhé třetině, kde jste hráli oproti první jako den a noc?

Bylo to poté trochu důraznější v kabině a nelíbil se nám náš výkon. Nelíbila se nám ani první třetina, takže z naší strany to nebyl dobrý zápas a můžeme být rádi, že nám ve druhé třetině nedali ještě jeden gól, protože by se tam mohl zlomit zápas. Pak už bychom to těžko v naší psychické pohodě otáčeli. Na druhou stranu bylo super, že jsme byli pořád v zápase, ale druhá třetina nebyla vůbec dobrá. Třetí třetina byla jednoduše ubojovaná a se štěstím jsme vyhráli.

Jak si spokojený se svým příspěvkem do zápasu?

Gól potěší každého hráče, ale já už ve své situaci nemyslím na to, kolik mám bodů a jestli gól nebo nahrávku. Má práce v týmu je jiná. Potěší to a věřím, že mi to pomůže do nějaké psychické pohody. 

Měli jste hodně střel, ale těch šancí v závěru už moc nebylo...

Nebylo to ideální, nevím proč, ale doma hrajeme v nějakém stresu. Doma musíme zápasy zvládat, tuto sezónu je nezvládáme a položíme se z každého gólu. Hodně zápasů jsme měli dobře rozehraných o dva nebo o tři góly. Nakonec z toho bylo vždy drama nebo nám to uteklo. Bohužel se nám doma nehraje dobře a budeme to muset zlepšit. Dostat se psychikou někam jinam, protože jsme strašně labilní. Každá nepovedená situace nás hrozně sráží. 

Celý rozhovor s Františkem Gerhátem: 

Konto našeho srdce před 3 dny

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >