Preview A-tým 22.01.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Přinesou změny výhru? Litvínov čekají kladenští Rytíři

V pátečním střetnutí se pokusí Verva utnout černou sérii sedmi proher v řadě. V cestě jim bude stát Kladno, kterému patří aktuálně jedenáctá příčka. Středočeši v letošním roce ochutnali prohru jen dvakrát a úspěšně se vzdalují sestupu. Dokáže Litvínov stopnout rozjeté Rytíře?
Ve vzájemných zápasech jsou úspěšnější chemici, ti v probíhající sezoně na Jágra a spol. vyzráli dvakrát. Nejdříve uspěli v prodloužení, poté slavili výhru 4:1, když se dvakrát prosadil Richard Jarůšek. V utkání hraném na začátku prosince zaznamenal branku také Jan Myšák.

Změna je život

Změna. Toto slovo nejlépe vystihuje situaci Litvínova. Verva na počátku týdne ohlásila zajímavý trejd. Klub opustil Adam Jánošík, na sever Čech zamířil plzeňský bek Michal Moravčík. „Vážíme si služeb Adama Jánošíka, které pro nás odvedl a děkujeme mu za jeho práci,“ řekl na adresu Jánošíka generální ředitel klubu Jiří Šlégr. Slovenský obránce se s černožlutou rodinou rozloučil i na svém instagramovém účtu. V příspěvku popřál Litvínovu, aby zvládl složitou situaci.

„Angažováním Michala Moravčíka jsme získali urostlého reprezentanta, který je komplexním obráncem,“ komentoval transfer Jiří Šlégr. Nová defenzivní akvizice nasbírala v dresu plzeňské Škody 17 bodů za 35 zápasů.

Další rozruch přišel v úterý. Do sestavy přibyl univerzální hokejista Akim Aliu. Urostlý hráč, který může působit na postu obránce i pravého křídla je znám svou důraznou hrou. „Očekáváme od něj především důraz, tvořivost a podporu útoku,“ řekl na adresu hráče s nigerijskými kořeny Jiří Šlégr. Sluší se dodat, že Aliu naposledy oblékal dres Medvědů z Orlanda, ve čtrnácti mačích nastřádal 11 bodů.

Další zprávy na sebe nenechaly dlouho čekat. Vedení Vervy se rozhodlo, že ukončí smlouvy Juraje Mikúše a Lukáše Kašpara. Důvodem byly špatné výkony, které hráči předváděli. Od druhého jmenovaného se čekalo, že pomůže vytáhnout tým do pozic zaručující play off. Kašpar však roli hvězdy nesplnil a v Litvínově končí.

Za těmito změnami stojí nelichotivá bilance sedmi proher v řadě a také posilování konkurentů z Pardubic. Do Dynama zamířil třeba Michal Vondrka. Verva v posledním utkání padla s Olomoucí, kdy sice byla lepším týmem, ale nedokázala proměňovat šance. Jediným gólovým zástupcem se stal Jakub Petružálek, Mora zaznamenala branky tři.


„Celý zápas jsme makali a bojovali. Soupeře jsme do ničeho nepustili, dostávali jsme ho pod tlak, bohužel na jeden gól se vyhrát nedá,“ řekl stručně Jindřich Kotrla. Z týmu se ozývaly hlasy, které burcovaly k aktivitě. „Musíme to zlomit a urvat nějaké body,“ hodnotil situaci Hanzl. „Není čas na zkoušení nových věcí, musíme bojovat,“ doplnil svého kolegu Jakub Petružálek.

Statistice trestných minut kraluje Richard Jarůšek, u jehož jména svítí číslo 43. Na paty mu šlape Lukáš Válek a Jiří Říha, oba mají 12 dvouminutových prohřešků. „Bronz“ patří Františku Lukešovi, který má na svědomí 22 minut.

Jágr v plné síle

Jméno „osmašedesátky“ je v médiích omíláno stále dokola. Dlužno dodat, že právem, neboť „Džegr“ patří mezi nejlepší hráče Kladna i Extraligy. Po zranění dal o sobě vědět v zápase se Spartou, ve kterém zaznamenal dva góly a dvě asistence.
 
Rytíři se honosí zajímavou bilancí, v roce 2020 prohráli jen dvakrát. Shodou okolností v posledním utkání nestačili na Mladou Boleslav. Na ledě bruslařů se představila také nová kladenská posila, Tomáš Šmerha. Mladý útočník přihlížel tomu, jak jeho tým třikrát inkasoval. Závěrečná třetina přinesla čtyři góly. Dva na straně domácích, zbylé zásahy si připsali hráči Kladna a byla z toho nepěkná prohra 2:5.


„My jsme sem přijeli a odehráli pouze 30 minut. S tím se nedá uspět. Boleslav byla jasně lepší, přehrávala nás a vedla 3:0,“ začal hodnocení David Čermák. „Rozdíl mohl být mnohem větší, ale podržel nás brankář,“ vyzdvihl práci Denise Godly. Slovenský gólman musel čelit 37 pokusům. „Do hry jsme se dostali až za stavu 3:1. Bylo tam několik šancí - jedna i do prázdné brány, kterou jsme nevyužili. Jakmile Boleslav odskočila na 4:1, bylo o zápasu rozhodnuto,“ pokračoval v líčení. „Šlo o zasloužené vítězství,“ řekl uznale na závěr.

Kladno má největší hříšníky dva, o první místo se dělí Brendon Nash a Jakub Hajný. Oba mají na svém kontě 42 minut. O šest méně jich nasbíral Ladislav Zikmund. Třetí místo je opět obsazeno dvěma hráči. Dvacet šest minut mají André Lakos a Antonín Melka.

Sestavy z minulých zápasů

HC VERVA Litvínov: Honzík (Janus) – J. Říha, Jánošík, Kudla, T. Pavelka, Kubát, Ščotka, L. Doudera – Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš – Kašpar, M. Hanzl, Jarůšek – Mahbod, Gerhát, Válek – Jurčík, J. Mikúš, Trávníček

Rytíř Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík – Jágr, Melka, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – O’Donnell, Kaut, Šmerha – Bílek, Stach, Š. Bláha – O. Bláha
Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >