Preview - Junioři 31.10.2019
Autor: Ondřej Mach

Pro body do Rakouska, juniorka změří síly se Salzburgem

Další hrací kolo turnaje O Pohár DHL nabídne i souboj rakouského Salzburgu s Litvínovem. Oba celky v tabulce dělí deset bodů, potvrdí chemici předzápasové prognózy a přivezou z jihu tři body? Utkání startuje v pátek od 16:00.
Parta kapitána Dufka ve středu odehrála regionální derby s Chomutovem, o poznání lepší náladu ale po zápase měli Piráti. Na Zimním stadionu Ivana Hlinky se na úvodní zásah čekalo skoro až do poloviny utkání, jako první se prosadili hosté zásluhou Lobodowskiho. Ještě před druhou pauzou chomutovské vedení navýšil Janeček, v poslední periodě stvrdili výhru Berčík a Šuráň. 

„Zhodnotil bych to tak, že šancí jsme měli spoustu, ale v koncovce jsme byli chvílemi nedůrazní a naivní a soupeř své šance proměňoval,“ nechal se slyšet trenér černožlutých Radek Mrázek. 

I přes nepříjemnou porážku Severočeši uhájili páté místo v tabulce. Nyní je čeká Salzburg, s nímž mají z minulého ročníku zápornou bilanci, když podlehli v obou vzájemných kláních. 

Z osobního hlediska se nejvíce daří Přemyslu Svobodovi (6+12), za ním je David Jindra (8+6). V brankovišti je jedničkou Šimon Zajíček.

Rakouské mužstvo prochází menší krizí, v říjnu zatím výhru slavilo pouze jednou. Poslední dva duely sehráli salzburští proti západočeským týmům, po jednoznačné prohře s Plzní body nevyválčili ani proti Karlovým Varům. 

Bitvu s Energií přitom nezačali vůbec špatně a po první třetině vedli, stejně tak tomu bylo i po té následující, i když karlovarští předtím vyrovnali. Zelenobílým však perfektně vyšlo závěrečné dějství od našeho jižního souseda odvezli všechny body. 

Nejproduktivnějším hráčem Rakušanů je Jakub Borzecki (4+7), druhé místo patří Sebastianovi Cimmermanovi (2+9). Z obrany vyniká Maksymilian Ireneusz Szuber (1+5), mezi třemi tyčemi se nejčastěji objevuje Christopher Niklas Kolarz.
Zápasy - Dorost před 2 dny

Liberecký debakl, Litvínov prohrál pod Ještědem 2:8

Nadstavbová část dorostenecké Extraligy je v plném proudu. V rámci sobotního programu zavítali černožlutí do Liberce, kde čelili místním Tygrům. Tabulkově do utkání vcházeli lépe hosté, kteří měli na modrobílé náskok sedmi bodů. Chemici ale selhali a osmkrát inkasovali.
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Derby pro Energii, junioři po špatné třetí třetině prohráli 1:4

L i t v í n o v - Druhé juniorské Podkrušnohorské derby opanovali hokejisté Karlových Varů. Tým z lázeňského města se do vedení dostal zásluhou Holuba, ještě v první třetině srovnal Bartoš. V prostřední části hry branka nepadla, a tak o výsledku klání rozhodla třetí perioda, kterou domácí chemici prohráli 0:3.
Více >
Mládež před 2 dny

Čtyři hráči Litvínova obdrželi pozvánku na kemp VTM U14 v Děčíně

V nominaci krajského výběru do čtrnácti let tentokrát najdete čtyři litvínovské zástupce. Hráči se 8.12. zúčastní jednodenního kempu v Děčíně.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Jun.
Litvínov mládež
HC ŠKODA PLZEŇ