A-tým 10.03.2017
Autor: Redakce

Pro koho bude šťastnější Fortuna aréna? Příprava na play off vrcholí

HC VERVA se v pondělí vydá do Hradce Králové k prvnímu čtvrtfinálovému zápasu (18:00).
This text will be replaced


Po něm tým zůstává na místě, přespí v Hradci a v úterý dopoledne zde absolvuje rozbruslení před druhým zápasem (17:20).

Mužstvo Vervy se na start ve vyřazovací části připravovalo od pondělí 6. března, tedy rovný týden. Výhradně v domácích podmínkách.

Po tréninku hlavního kádru trénovala vždy i skupina hráčů z WSM ligy, z Mostu, Ústí nad Labem (Soukup, Mical) a Přerova (R. Pšurný).
V pátek už jich na ledě pod vedením kouče Darka Stránského bylo (obránců a útočníků) osmnáct…

Když začínal vyřazovací sérii venku, uměl Litvínov často jeden ze dvou zápasů vyhrát a přivézt tak domů kýžený stav 1:1.
Počínaje už Trenčínem v roce 1991, pak Trenčínem v roce 1992, Kladnem v roce 1994... A vždy bylo úspěšné hned první utkání.

V Hradci absentovalo v posledních zápasech několik hráčů základního kádru včetně nejzkušenějšího útočníka Bednáře, ale – podle očekávání – by měli být na play off všichni v pořádku.

Klub rovněž stahuje další hokejisty, z Litoměřic a snad i ze Slavie (Bača, Beránek). O místo v sestavě se ucházejí hráč s fotbalovým jménem Jan Berger a také obránce Petr Štindl, který v Litvínově působil v mistrovské sezóně 2014/2015. 
Složení týmu MHK pro první zápas má vykrystalizovat během víkendových tréninků.

Třikrát se do sítě Hradce trefil v letošní sezóně František Lukeš. Neskóroval až v posledním vzájemném zápase 5. února, který jediný Mountfield vyhrál. V něm dvěma góly zazářil Kanaďan Pickard.
Aktuální sezónní bilance na body je 7:5 pro Litvínov.

Bude pro vás série s Hradcem pikantní vzhledem k vašemu nedávnému působení tam? Otázka míří na zadáka Vervy Karla Pilaře.
„Bude, většinou to tak bývá… Neodcházel jsem v dobrém, tedy přesněji – loučili jsme se v dobrém, ale nechtěl jsem odcházet,“ říká obránce, který v prosinci oslaví čtyřicáté narozeniny.

„V hokejovém životě člověk musí počítat se vším. Stává se to, i když trochu překvapený jsem tím odchodem byl. Teď jsem rád, že jsem tady a moc se těším na zápasy.“

„Jaký je Hradec soupeř? Je to kompaktní tým, dobré jádro kluků, v klubu jsou finance. Na čtvrtém místě letos i předtím vysoko v tabulce neskončili náhodou. Určitě těžký soupeř.

Mají silové útočníky, hodně chodí do branky. Snaží se o jednoduchý, silový - takový „play off" - hokej“, s Jarůškem, Pickardem a dalšími. A k tomu chytrost „Bedýnky“ (Bednáře). Budeme se snažit na to dobře připravit.“

"Na play off se těším, je to vrchol sezóny. Hokej se hraje pro lidi a na tyhle zápasy jich chodí nejvíc," uzavírá zadák, který v Litvínově ve dvaceti zápasech už pětkrát skóroval.
Mládež včera

Zemřel dlouholetý trenér mládeže Milan Král

V úterý 26. ledna ve věku 68 let navždy odešel bývalý dlouholetý trenér a funkcionář mládežnického oddílu Milan Král.
Více >
Konto našeho srdce 13.01.2021

Konto našeho srdce vám nabízí svou pomoc i v letošním roce

O podporu KONTA NAŠEHO SRDCE mohou požádat lidé, kteří splňují podmínky žadatele o podporu.
Více >
Mládež 08.01.2021

Další pozvánka! Útočník Skuhrovec znovu pojede na kemp reprezentace U18

Litvínovský útočník David Skuhrovec je znovu v nominaci české reprezentace do osmnácti let. Od 10. ledna se zúčastní pětidenního kempu v jihomoravském Vyškově.
Více >