Rozhovory 03.01.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Pro play-off musíme udělat maximum, velí nová litvínovská akvizice Lukáš Žejdl

Má za sebou štace ve Slavii, Třinci či Hradci Králové, nyní oblékl dres litvínovské Vervy. Útočník Lukáš Žejdl se objevil na soupisce pro zápas s Olomoucí. Kanadský bod sice nezískal, ale měl podíl na ubojované litvínovském vítězství. Jak viděl utkání a co říká o svém novém angažmá?
Podle oficiálních statistik strávil na ledě téměř čtrnáct minut, část z nich dokonce v oslabení. Během zápasu vyslal na brankáře Konráda jednu střelu. Mnohem více ale zaujal ve statistice vyhraných vhazování, Žejdl jich vybojoval jedenáct z osmnácti. Na to, že nehrál téměř osm měsíců, předvedl povedený výkon.

„Nebudeme si nic nalhávat, vstupenku bych si na to asi nekoupil,“ zahájil upřímně pozápasový rozhovor. „Bereme dva body a musíme makat dál. I takové body se budou na konci základní části počítat,“ řekl Žejdl. Útočník po konci v Hradci Králové dlouho absentoval, bez hokeje vydržel téměř osm měsíc, a tak jeho fyzička byla velkou neznámou.

„Čekal jsem to horší,“ vypověděl forvard. „Ve třetí třetině to bylo znát, nohy mi tolik nejely,“ komentoval svůj stav v závěru zápasu. „Měl jsem obavy z bruslení, ale dostal jsem se do toho díky oslabením v první třetině,“ dodal. „Dostal jsem se do tempa a myslím si, že mi to hodně pomohlo,“ pokračoval Žejdl.

Nový hráč začínal ve třetí formaci, v průběhu zápasu se posunul až do první. „Je to fajn. Musím ale respektovat to, co mi řekne trenér,“ hodnotil změny. „Vytvářeli jsme si dobrý tlak,“ komentoval spolupráci elitní lajny.

Žejdl se vrací do Litvínov po bezmála patnácti letech, protože několik let působil v černožlutém dorostu. „Jako malý kluk jsem tu uklízel led,“ zavzpomínal na své začátky. „Strávil jsem tu několik roků, poté si mě vybral pan Růžička do Slavie,“ dodal. „Doufal jsem, že si jednou za Litvínov zahraju,“ vypověděl Žejdl.

Spojení Litvínov a Žejdl bude platit minimálně do konce sezony. „Chtěl bych se dostat do přesilovkové formace, tam bych mohl týmu hodně pomoci,“ nastínil své další plány. Žejdl by měl rovněž rozšířit litvínovské gólové zisky. „Určitě se to ode mě očekává,“ řekl. „Chtěl bych se tu usadit a pomoct Litvínovu ke světlejším zítřkům,“ zakončil rozhovor.

Celý rozhovor s Lukášem Žejdlem: 

Konto našeho srdce dnes

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >