Rozhovory 03.01.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Pro play-off musíme udělat maximum, velí nová litvínovská akvizice Lukáš Žejdl

Má za sebou štace ve Slavii, Třinci či Hradci Králové, nyní oblékl dres litvínovské Vervy. Útočník Lukáš Žejdl se objevil na soupisce pro zápas s Olomoucí. Kanadský bod sice nezískal, ale měl podíl na ubojované litvínovském vítězství. Jak viděl utkání a co říká o svém novém angažmá?
Podle oficiálních statistik strávil na ledě téměř čtrnáct minut, část z nich dokonce v oslabení. Během zápasu vyslal na brankáře Konráda jednu střelu. Mnohem více ale zaujal ve statistice vyhraných vhazování, Žejdl jich vybojoval jedenáct z osmnácti. Na to, že nehrál téměř osm měsíců, předvedl povedený výkon.

„Nebudeme si nic nalhávat, vstupenku bych si na to asi nekoupil,“ zahájil upřímně pozápasový rozhovor. „Bereme dva body a musíme makat dál. I takové body se budou na konci základní části počítat,“ řekl Žejdl. Útočník po konci v Hradci Králové dlouho absentoval, bez hokeje vydržel téměř osm měsíc, a tak jeho fyzička byla velkou neznámou.

„Čekal jsem to horší,“ vypověděl forvard. „Ve třetí třetině to bylo znát, nohy mi tolik nejely,“ komentoval svůj stav v závěru zápasu. „Měl jsem obavy z bruslení, ale dostal jsem se do toho díky oslabením v první třetině,“ dodal. „Dostal jsem se do tempa a myslím si, že mi to hodně pomohlo,“ pokračoval Žejdl.

Nový hráč začínal ve třetí formaci, v průběhu zápasu se posunul až do první. „Je to fajn. Musím ale respektovat to, co mi řekne trenér,“ hodnotil změny. „Vytvářeli jsme si dobrý tlak,“ komentoval spolupráci elitní lajny.

Žejdl se vrací do Litvínov po bezmála patnácti letech, protože několik let působil v černožlutém dorostu. „Jako malý kluk jsem tu uklízel led,“ zavzpomínal na své začátky. „Strávil jsem tu několik roků, poté si mě vybral pan Růžička do Slavie,“ dodal. „Doufal jsem, že si jednou za Litvínov zahraju,“ vypověděl Žejdl.

Spojení Litvínov a Žejdl bude platit minimálně do konce sezony. „Chtěl bych se dostat do přesilovkové formace, tam bych mohl týmu hodně pomoci,“ nastínil své další plány. Žejdl by měl rovněž rozšířit litvínovské gólové zisky. „Určitě se to ode mě očekává,“ řekl. „Chtěl bych se tu usadit a pomoct Litvínovu ke světlejším zítřkům,“ zakončil rozhovor.

Celý rozhovor s Lukášem Žejdlem: 

Dorost 14.06.2021

Rozpis Extraligy dorostu: soutěž čeká velké zúžení, s kým budou hrát chemici?

Nejen juniorka, jasno o svém zápasovém programu má také litvínovský dorost. Černožlutí na úvod změří síly s Mladou Boleslaví a Plzní.
Více >
Junioři 11.06.2021

Rozpis Extraligy juniorů: koho na úvod soutěže vyzve Litvínov?

Litvínovští junioři už znají jízdní řád nejvyšší soutěže pro sezonu 2021/22. Extraliga juniorů odstartuje v pátek 10. září.
Více >
Konto našeho srdce 27.04.2021

Společně s ČSOB, Medicco a Wegget jsme pomohli malému Darýskovi a slečně Johance

Konto našeho srdce s podporou ČSOB, partnery Medicco, s.r.o. a Wegett.cz pomohlo malému Darýskovi a slečně Johance.
Více >