A-tým 02.11.2013
Autor: Redakce

Prodlouží Litvínov bodovou šňůru i v Plzni?

Poslední osmnácté vystoupení před první reprezentační přestávkou čeká Litvínov v neděli. Na hranici dvaceti získaných bodů může zaútočit na ledě mistra z Plzně.
První letošní vzájemný duel HCVL doma zvládl, svého jarního čtvrtfinálové přemožitele v play off zdolal v Litvínově 4:1. První dvě branky týmu tehdy vstřelil Viktor Hübl.
Sedmi body z posledních tří duelů oživili Rulíkovi a Hořavovi svěřenci svoje naděje na play off. Přepustili poslední příčku Chomutovu a odstup na "desítku" stáhli na čtyři body. I když se museli v pátek obejít bez pěti hráčů základní sestavy.

Defenzíva inkasovala za posledních 185 minut jen čtyřikrát. S Jánským se daří více první formaci, v minulých třech duelech nevyšla ani jednou naprázdno (celkem pět gólů).

"Pro týmy okolo desátého místa, x, y, xy a Litvínov, bude důležité, aby v neděli bodovaly a jejich ztráta se nezvětšila," zaznělo v pátek večer v České televizi. Už to je pokrok, po sérii osmi porážek byli žlutočerní odepisováni.
Dolů se padá rychle, za to nahoru se šplhá pomalu. Jde to jen po krůčkách a s poctivou prací.
Před týmem je ještě dlouhá cesta. Důležité je, že na ní v minulých dnech vykročil.

Plzeň se bude snažit odčinit páteční porážku venku, dojela si pro ni přes celou republiku až do Třince. Momentálně těsně drží pozici v první "šestce", nasbírala o deset bodů víc než Verva.
Bodování Škody vede "rebel" Duda (8+5) s Pletkou (7+6), před lídrem týmu Strakou (3+8). Ten ještě na prahu sezóny zvažoval pokračování kariéry, nakonec k radosti fanoušků hokejku neodložil.
V brance před zkušenějším Mensatorem dostává více příležitostí 20-letý Machovský.

Do důvěrně známého prostředí se v neděli vrátí Machovského protějšek, litvínovský gólman Pavel Francouz. Zbyňka Skleničku nahradí v sestavě jiný ústecký hráč, Kamil Černý.
Chomutov hraje doma a chce-li mít Litvínov jistotu, že znovu nespadne na chvost tabulky, musí v Plzni bodovat. 
Zápasy - Junioři před 2 dny

Drama až do samého závěru. Junioři padli s Mladou Boleslaví 0:2

Litvínovský nabitý víkend pokračoval, mladé naděje čekal důležitý souboj s Mladou Boleslaví. Bruslaři se nachází ve zcela odlišné situaci než Severočeši. Chemikům jde totiž o každý bod, protože aktuálně obývají nepostupové příčky.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.
Více >
Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce společně s Nadačním fondem FK Teplice a partnerem Dvěplusdvě pomohli malému Jáchymovi

Jáchymovi jsou čtyři roky a už od prenatálního období musí bojovat. Krvácení do mozku mu způsobilo atrofii tohoto důležitého orgánu. Následně nehoda způsobila dětskou mozkovou obrnu, mentální retardaci, epilepsii, vadu sluchu a celkové opoždění vývoje.
Více >