A-tým 02.11.2013
Autor: Redakce

Prodlouží Litvínov bodovou šňůru i v Plzni?

Poslední osmnácté vystoupení před první reprezentační přestávkou čeká Litvínov v neděli. Na hranici dvaceti získaných bodů může zaútočit na ledě mistra z Plzně.
První letošní vzájemný duel HCVL doma zvládl, svého jarního čtvrtfinálové přemožitele v play off zdolal v Litvínově 4:1. První dvě branky týmu tehdy vstřelil Viktor Hübl.
Sedmi body z posledních tří duelů oživili Rulíkovi a Hořavovi svěřenci svoje naděje na play off. Přepustili poslední příčku Chomutovu a odstup na "desítku" stáhli na čtyři body. I když se museli v pátek obejít bez pěti hráčů základní sestavy.

Defenzíva inkasovala za posledních 185 minut jen čtyřikrát. S Jánským se daří více první formaci, v minulých třech duelech nevyšla ani jednou naprázdno (celkem pět gólů).

"Pro týmy okolo desátého místa, x, y, xy a Litvínov, bude důležité, aby v neděli bodovaly a jejich ztráta se nezvětšila," zaznělo v pátek večer v České televizi. Už to je pokrok, po sérii osmi porážek byli žlutočerní odepisováni.
Dolů se padá rychle, za to nahoru se šplhá pomalu. Jde to jen po krůčkách a s poctivou prací.
Před týmem je ještě dlouhá cesta. Důležité je, že na ní v minulých dnech vykročil.

Plzeň se bude snažit odčinit páteční porážku venku, dojela si pro ni přes celou republiku až do Třince. Momentálně těsně drží pozici v první "šestce", nasbírala o deset bodů víc než Verva.
Bodování Škody vede "rebel" Duda (8+5) s Pletkou (7+6), před lídrem týmu Strakou (3+8). Ten ještě na prahu sezóny zvažoval pokračování kariéry, nakonec k radosti fanoušků hokejku neodložil.
V brance před zkušenějším Mensatorem dostává více příležitostí 20-letý Machovský.

Do důvěrně známého prostředí se v neděli vrátí Machovského protějšek, litvínovský gólman Pavel Francouz. Zbyňka Skleničku nahradí v sestavě jiný ústecký hráč, Kamil Černý.
Chomutov hraje doma a chce-li mít Litvínov jistotu, že znovu nespadne na chvost tabulky, musí v Plzni bodovat. 
Konto našeho srdce včera

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >