Preview A-tým 12.12.2020
Autor: Vladislav Kollert

Program na obrátkách neubírá, Litvínov v neděli sehraje odvetu s Vítkovicemi

Extraligový program je v závěru roku 2020 neúprosný. Litvínov dokázal zvítězit v duelu se Zlínem 2:0, necelých 22 hodin po konci tohoto utkání však čeká Chemiky další extraligové klání, tentokrát na kluzišti Vítkovic.
Litvínov se s Vítkovicemi utkal v prosinci již jednou. Klání, které bylo velmi strohé na gólové trefy, rozhodl až v prodloužení Patrik Zdráhal, který je i díky své asistenci na ledě Zlínu v současné chvíli nejlépe bodujícím hráčem Vervy. Na kontě má již 10 bodů za 5 branek a 5 asistencí.

Také Vítkovice mají náročný program, ačkoliv na odpočinek budou mít Slezané o den více. Naposledy se Ridera utkala s pražskou Spartou, kde bodovat nedokázala a navzdory devíti přesilovým hrám podlehla 2:5.

Historická data

Litvínov se s Vítkovicemi utkal za poslední tři roky jedenáctkrát, z toho hned sedmkrát dokázal zvítězit. Čtyřikrát se z vyššího bodového zisku radovali hokejisté Vítkovic.

O něco horší je pohled na statistiku zápasů na vítkovickém ledě. Z posledních deseti utkání v Ostravar Aréně dokázal Litvínov zvítězit pouze třikrát a celkem si připsal 10 bodů. Poslední výhru ve Vítkovicích si Chemici připsali 9. prosince 2018 (3:0), kdy se o góly postarali Lukáš Válek, František Lukeš a Juraj Mikúš.

Vítkovice formu nemají, Litvínov jede na vítězné vlně

Oba soupeři z loňských sestupových bodů ani letos neprožili skvělé starty do sezóny, v obou táborech je nicméně úplně jiná nálada. Vítkovice nedokázaly zvítězit dlouhých 7 zápasů, ze kterých si na své konto připsaly pouhopouhé dva body. Ani na domácím ledě to není to pravé ořechové - poslední plnohodnotnou výhru si vítkovičtí hokejisté připsali před patnácti zápasy, když 9. listopadu zdolali královéhradecký Mountfield.

Na druhé straně si Litvínov užívá bodové zisky. Z posledních deseti utkání bodovala Verva hned šestkrát, pozornost je však hlavně upřena na poslední tři duely, ze kterých Chemici vyzískali 8 bodů, když si vyšlápli na České Budějovice, Vítkovice a Zlín. Pochvalu zaslouží také litvínovská defenziva v čele s Denisem Godlou, která dokázala soupeřům v posledních třech zápasech skórovat pouze dvakrát. 

Výhry s týmy v našich patrech tabulky potřebujeme, velí hlavní trenér Vladimír Országh

Litvínov dokázal v posledních duelech ukořistit důležité body. Jednalo se navíc o souboje s přímými rivaly, jelikož Vítkovice, Zlín i České Budějovice se pohybují v podobných patrech extraligové tabulky. „Jsou to pro nás důležitá vítězství, zvlášť s týmem, který je v tabulce okolo nás," hodnotil hlavní trenér Vladimír Országh výkon Litvínova proti Zlínu. 

„Odehráli jsme dnes velmi slušné utkání, podpořené dobrou obranou a výborným brankářem. Věděli jsme, že moc gólů nepadne, bylo to o prvním gólu, který jsme naštěstí vstřelili my, domácí poté hrozili, ale podržel nás brankář," dodal litvínovský stratég také směrem k Denisu Godlovi, který si připsal druhou nulu ve dvou posledních zápasech.

Utkání je na programu v neděli od 16:00

Jelikož litvínovský duel se Zlínem skončil v sobotu kolem sedmé hodiny večerní, času na oddych opravdu nebude mnoho. Utkání s Vítkovicemi je tak již na plánu v neděli od 16 hodin, odehraje se samozřejmě bez diváků. Zápas bude možné sledovat na tradičních vysílacích platformách.
Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >