Mládež 21.03.2014
Autor: Ondřej Vlk

R. Mrázek: Postoupit je fantastické! Je to pro nás odměnou za celosezónní dřinu

Bezprostředně po úspěšném tažení čtvrfinálovou sérií s Třincem se svěřil v rozhovoru se svými pocity hlavní trenér juniorů Radek Mrázek. Zhodnotil celé čtvrtfinále a poukázal na úspěch, kterého zatím junioři dosáhli. Také přiblížil jaké bude semifinále s Plzní.
Jak hodnotíte čtvrtfinále s Třincem?
Zbytečně jsme si zkomplikovali postup, do Třince jsme odjeli za stavu 2:0 a chybělo nám pouze jedno vítězství k postupu. Bohužel se nám v Třinci nepodařilo ani jednou vyhrát a museli jsme o postupu rozhodnou doma v pátém utkání. Kluci celou sérii výborně odmakali, to už dokázali v prvním utkání, kde otočili prakticky ztracený zápas. V pátém utkání jsme si od druhé třetiny šli jednoznačně za vítězstvím a postupem do semifinále. Sice nás trochu přibrzdila první třetina, která byla hodně nervózní, ale nakonec jsme to zvládli.

Jaká bude série s Plzní?
Bude to bitva, bojovnost, prostě pravé mládežnické playoff. Plzeň bude určitě v plné zbroji, postahují co půjde a my se jim musíme postavit. Věřím, že kluci mají na to, aby Plzeň porazili.

V letošní sezóně už nemůžete být hůř umístěni než na 3. místě. Jak by jste reagoval, kdyby vám to někdo řekl před začátkem sezóny?
Před sezónou jsem prohlašoval, že bude velice těžké se probojovat do playoff. Mužstvo se po počátečních problémech vypracovalo, disciplínou a bojovností se dostalo takto nahoru. Považuji to za skvělý výsledek, ale když budeme dál hrát svoji hru můžeme se dostat ještě výš. 

Co by jste řekl na výkon vašich klíčových hráčů?
Kluci co mají táhnout tým to dělají, dokazují to po celou sezónu. Na playoff nám pomohl Pavel Písařík, který hodně vyrostl mezi chlapama v Mostě a ta soutěž mu hrozně pomohla. Nechtěl bych tu jmenovat jednotlivce, protože to bychom tu byli do rána. Byl to výborný týmový výkon na který jsme se mohli po celou sezónu spolehnout. Navíc podle mě máme nejlepší brankaře v celé extralize juniorů. Je to jedno s druhým, ale kluci vyhrávají hlavně kvůli tomu, že hrají jako jeden člověk. 

Co pro vás znamená postup do semifinále?
Je to pro nás odměna za tu tvrdou dřinou, kterou jsme po celou sezónu odváděli. Začalo to letní přípravou a kluci ukázali, že chtějí hrát to co jim řekneme. Je to skvělý pocit dostat se takhle daleko a doufám, že ještě nekončíme a postoupíme do finále. 


Zápasy - Junioři před 2 dny

Lekce od silného Mountfieldu. Dorostenci padli na domácím ledě 2:7

Po páteční prohře v prodloužení chtěli Severočeši zvítězit, do cesty se jim postavil šestý Hradec Králové. Hosté šli do vedení díky dvěma zásahům Pajera, Litvínov se sice připomněl v prostřední dvacetiminutovce, ale Mountfield opět udeřil a s přehledem si zajistil tři body.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Přesilové hry klíčem k úspěchu! Dorostenci deklasovali PZ Kladno 9:1

Ve druhém utkání dorostenecké nadstavby narazili chemici na kladenské Pracovní zálohy. Středočeši v úvodním duelu schytali debakl od Hvězdy, a tak měli co napravovat. Tahali za kratší konec a to kvůli častým vyloučením, které dokázali hosté tvrdě trestat. Za zmínku stojí výkon Jakuba Bednaříka, který se blýskl hattrickem.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.
Více >