Rozhovory 25.02.2021
Autor: Vladislav Kollert

Rekord neřeším, konečně se můžeme soustředit na play-off, říká rekordman Viktor Hübl

Viktor Hübl je žijící legendou nejen litvínovského hokeje, ale také české nejvyšší soutěže. Během výhry se Spartou dokázal překonat historický milník Richarda Krále a díky své asistenci na gól Tomáše Pospíšila se na čele tabulky produktivity osamostatnil. Na kontě má již 809 kanadských bodů. Jak hodnotil utkání se Spartou a co říkal na překonaný milník?
Porazili jste Spartu, favorizovaného soupeře. Co za tím stálo? 
Měli jsme dneska lepší produktivitu, dali jsme pár rychlých gólů ze začátku, což nám pomohlo. Pak domácí vystřídali gólmana a místy nás začali tlačit, ale myslím, že jsme to směrem dozadu zvládli dobře. Udrželi jsme náskok a vezeme zasloužené tři body.

Konečně jste překonal rekord Richarda Krále a jste historicky nejproduktivnějším hráčem základní části Extraligy.
Je asi lepší, že už se to teď nebude tolik řešit a nebude se mě na to nikdo moc ptát. Můžeme se soustředit plně na play-off a nachystat se na naše soupeře.

To zní velmi skromně. Proč nechcete rekordy řešit?
Já jsem človek, který žije přítomností, možná blízkou budoucností, což je to play-off. Nějakou dobu jsme ho nehráli, o to víc se na to těším. Člověk nikdy neví, může to být má poslední sezóna, i když to říkám už dlouho. Rekord mohu řešit až po kariéře. 

Po prvním gólu nastal velmi nezvyklá věc, a to předávání milníkového dresu uprostřed zápasu. Věděl jste, že se něco takového bude organizovat? 
To se musíte zeptat spíše někoho jiného, já byl taky překvapený (směje se). Vůbec jsem o tom nevěděl. 

Jaký to je pocit, mít ceremoniál bezprostředně po gólu?
Samozřejmě jsem byl za gratulace rád, ale pak jsem se soustředil spíše na hokej. Hlavně, že jsme dali gól, protože jsme potřebovali vyhrát a odvézt nějaké body. 

Tímto způsobem byly přerušovány zápasy, když Wayne Gretzky překonával rekordy v NHL. 
Toho jsem si všiml, ale on tam měl diváky, tak to měl alespoň trošku lepší (směje se). S diváky by to samozřejmě bylo o něco hezčí, ale bohužel je špatná doba. 

Takže jste takový Wayne Gretzky české Extraligy?
To bych rozhodně netvrdil. To říkal pouze ze srandy Radek Duda, ale toto srovnání asi není adekvátní. 

Čekáte SMS od Richarda Krále?
To se asi musíte zeptat Ríši. Nebo vám to řeknu později, jestli napsal (směje se). 

Konto našeho srdce 08.07.2021

VIDEO: Stříhání vlasů pro Nové háro

V letošním roce jsme společně se spolkem Nové Háro a dalšími partnery a osobnostmi uspořádali již třetí ročník "Vlasatého zápasu". Tentokrát jsme pomáhali malé Matyldě z Brna, onkologické pacientce, která si přála mít vlasy i po dobu náročné léčby. Tito pacienti totiž během chemoterapií o své vlastní vlasy přicházejí a jsou vystaveni pohledům...
Více >
Junioři 23.06.2021

Tři pozvánky na první kemp. Kdo vyrazí na soustředění reprezentace do dvaceti let?

V nominaci na první přípravný kemp reprezentační dvacítky figurují tři litvínovští hokejisté. Jde o zadáka Ondřeje Baláže a útočníky Michala Guta s Lukášem Stehlíkem.
Více >
Dorost 19.06.2021

Dorostenci na turnaji turnaji 4SA Energie Hockey Cupu 21 vybojovali bronz

Dorostenci mají za sebou turnaj v Karlových Varech, který se hrál pod názvem 4SA Energie Hockey Cup 21. Svěřenci trenérů Radka Šípa a Radka Mrázka získali na silně obsazeném turnaji bronzové medaile.
Více >