Rozhovory 25.02.2021
Autor: Vladislav Kollert

Rekord neřeším, konečně se můžeme soustředit na play-off, říká rekordman Viktor Hübl

Viktor Hübl je žijící legendou nejen litvínovského hokeje, ale také české nejvyšší soutěže. Během výhry se Spartou dokázal překonat historický milník Richarda Krále a díky své asistenci na gól Tomáše Pospíšila se na čele tabulky produktivity osamostatnil. Na kontě má již 809 kanadských bodů. Jak hodnotil utkání se Spartou a co říkal na překonaný milník?
Porazili jste Spartu, favorizovaného soupeře. Co za tím stálo? 
Měli jsme dneska lepší produktivitu, dali jsme pár rychlých gólů ze začátku, což nám pomohlo. Pak domácí vystřídali gólmana a místy nás začali tlačit, ale myslím, že jsme to směrem dozadu zvládli dobře. Udrželi jsme náskok a vezeme zasloužené tři body.

Konečně jste překonal rekord Richarda Krále a jste historicky nejproduktivnějším hráčem základní části Extraligy.
Je asi lepší, že už se to teď nebude tolik řešit a nebude se mě na to nikdo moc ptát. Můžeme se soustředit plně na play-off a nachystat se na naše soupeře.

To zní velmi skromně. Proč nechcete rekordy řešit?
Já jsem človek, který žije přítomností, možná blízkou budoucností, což je to play-off. Nějakou dobu jsme ho nehráli, o to víc se na to těším. Člověk nikdy neví, může to být má poslední sezóna, i když to říkám už dlouho. Rekord mohu řešit až po kariéře. 

Po prvním gólu nastal velmi nezvyklá věc, a to předávání milníkového dresu uprostřed zápasu. Věděl jste, že se něco takového bude organizovat? 
To se musíte zeptat spíše někoho jiného, já byl taky překvapený (směje se). Vůbec jsem o tom nevěděl. 

Jaký to je pocit, mít ceremoniál bezprostředně po gólu?
Samozřejmě jsem byl za gratulace rád, ale pak jsem se soustředil spíše na hokej. Hlavně, že jsme dali gól, protože jsme potřebovali vyhrát a odvézt nějaké body. 

Tímto způsobem byly přerušovány zápasy, když Wayne Gretzky překonával rekordy v NHL. 
Toho jsem si všiml, ale on tam měl diváky, tak to měl alespoň trošku lepší (směje se). S diváky by to samozřejmě bylo o něco hezčí, ale bohužel je špatná doba. 

Takže jste takový Wayne Gretzky české Extraligy?
To bych rozhodně netvrdil. To říkal pouze ze srandy Radek Duda, ale toto srovnání asi není adekvátní. 

Čekáte SMS od Richarda Krále?
To se asi musíte zeptat Ríši. Nebo vám to řeknu později, jestli napsal (směje se). 

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >