Rozhovory 15.11.2020
Autor: Ondřej Mach

Rychlost Energie nám dělala problémy, přiznává Gerhát. A konkurence? Dobře, že tady je

Z posledních dvou venkovních utkání vyválčili čtyři body, domácí stadion ale jako kdyby pro litvínovské hokejisty zůstával zakletý. Verva na něm v pondělí prohrála popáté v řadě, tentokrát proti Karlovým Varům v poměru 1:2.
„Doma musíme dávat minimálně tři čtyři góly. Dneska jsme se zase neprosadili ani v přesilovce, s jednou brankou nemůžeme pomýšlet na vítězství. V zakončení musíme být chladnokrevnější. Věřím, že když doma dáme pár gólů, tak se konečně chytíme,“ říká František Gerhát. 

Litvínov proti Energii nebyl výrazně horším týmem, hosté ale měli přece jenom víc šancí. Zlomit černožlutý odpor se jim podařilo až dvanáct minut před koncem, kdy se prosadil David Kaše. Na úvodní trefu Martina Hanzla z domácích nenavázal nikdo. 

„V předchozích dvou venkovních zápasech jsme měli větší tlak do branky. Tentokrát nám to nešlo, Vary byly rychlejší na puku. Jejich rychlost nám asi dělala největší problémy. Ztráty puku na modré čáře nám braly hodně sil,“ přemítá Gerhát. 

Trenéři se v kádru snaží vytvořit konkurenci, minule v sestavě chyběli Martin Látal nebo František Lukeš. Tentokrát se do ní nevešel Samson Mahbod. 

„Cítíme to tak. Na tréninku máme pět pětek, takže konkurence tady je. Z trenérů je cítit, že když nebudeme podávat dobré výkony, tak nebudeme hrát. Je to dobře, protože nesmíme polevit a svou výkonnost pořád dokazovat,“ dodává litvínovský útočník.

Celý rozhovor s Františkem Gerhátem:

Mládež dnes

Mládežníci brali na prvním Sev.en Hockey Cupu zlato a stříbro

V sobotu se v Litvínově konal první ze čtyř turnajů Sev.en Hockey Cupu, který se vrátil na hokejovou scénu po dvou letech. V této sezóně se koná v kategorii žáků třetích a čtvrtých tříd. Opět se ho účastní týmy z krajů, kde má společnost Sev.en Energy významné zastoupení.
Více >
Zápasy - Junioři včera

Junioři přehráli favorizovanou Spartu 3:1 a berou cenné tři body

Na programu 21. kola juniorské Extraligy čekal litvínovské borce zápas na hřišti pražské Sparty. Po sérii třech venkovních porážek se podařilo černožlutým zabrat a překvapivě zvítězit na ledě druhého týmu tabulky. Dvěma góly dovedl k vítězství tým z Podkrušnohoří Václav Hynek.
Více >
Zápasy - Dorost včera

Vypjaté drama body nepřineslo. Dorostenci prohráli v Mladé Boleslavi 6:5

Chemici doufali, že završí víkend výhrou. Soupeřem jim ale byla silná Mladá Boleslav, která atakuje nejvyšší příčky. Přestože domácí vedli už o dvě branky, Litvínov se do zápasu vrátil a chvíli dokonce vedl. Bruslaři však potvrdili formu a dokázali si zajistit zisk plného počtu bodů.
Více >
×
Odehrané 15:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Vítkovice Ridera