A-tým 29.03.2020
Autor: Ondřej Mach

Sezona Jana Myšáka? Litvínovský talent vyhrál bodování juniorů

Útočník Jan Myšák patří k největším talentům, které severočeský klub za poslední roky vychoval. Sedmnáctiletý hokejista po novém roce odešel do zámoří, v extralize přesto ovládl bodování juniorů. Jaký byl uplynulý ročník z jeho pohledu?
Myšák ve druhém roce mezi muži znovu ukázal, proč je experty pasován do prvního kola nadcházejícího draftu do NHL. Mladý forvard začal sezonu velmi dobře, hned v prvním zápase se podepsal pod vítěznou branku proti brněnské Kometě. 

Rychlonohý útočník prožil nejlepší úsek v říjnu, kdy v rozmezí desíti dnů nastřílel během čtyř zápasů tři branky. V závěru roku se jeho pozornost začala upínat k domácímu mistrovství světa juniorů a trenér Varaďa jej na prestižní akci skutečně nominoval. Myšák byl nejmladším hráčem na české soupisce. 


Na World Juniors zaujal pěknými kličkami a gólem proti Rusku, možná právě i z tohoto důvodu se po novém roce rozhodl odejít do Kanady. Minulé léto ho jako celkově dvacátého draftoval juniorský tým Hamilton Bulldogs, do kterého v lednu skutečně zamířil. 

„Po novém roce jsme ho pustili do Kanady, protože jsme viděli vyrovnanost především spodní části tabulky. Pak už mladí hráči hrají míň a nedostanou takový prostor. Když půjde do kanadské juniorské soutěže, tak tam bude určitě víc vidět a bude na očích i jednotlivým skautům NHL, tím jsme mu i nám dali větší šanci pro lepší pozici na letošním draftu,“ vysvětloval jeho odchod v nedávném rozhovoru generální ředitel Jiří Šlégr. 

Myšák se v zemi javorového listu zadaptoval velmi rychle, v prvních pěti zápasech vstřelil čtyři góly. Mimo jiné se blýskl hattrickem za dvanáct minut proti Niagara IceDogs, v tomto utkání zapsal dohromady pět bodů! Dosud za Buldoky zvládl 22 duelů s bilancí patnácti branek a deseti nahrávek. 

Po těchto výkonech začal okamžitě stoupat v průběžných žebříčcích na draftu, některé portály ho dokonce zařadily do první patnáctky. Myšák si rovněž řekl o pozornost zámořských novinářů a expertů, většina z nich ale vidí reálněji umístění kolem dvacáté pozice. 

Letošní draft do NHL je prozatím kvůli pandemii koronaviru odložen na neurčito. Sedmnáctiletý útočník kromě toho i přes nedokončený ročník opanoval extraligové bodování juniorů, v 26 utkáních nasbíral devět bodů za pět gólu a čtyři asistence.

Dočká se na draftu už v prvním kole?
Konto našeho srdce před 2 dny

Konto našeho srdce se společností REHA 2015, s.r.o. pomohly malé Kačence z Mostu

Kačenka se narodila v roce 2008 a vlivem předčasného porodu trpí dětskou mozkovou obrnou. Postižené má horní i dolní končetiny a je odkázaná na invalidní vozík. Cena této zdravotní pomůcky převyšuje možnosti maminky samoživitelky, která pobírá pouze příspěvek na péči o dceru Kačenku. Z tohoto důvodu nás paní Barbora požádala o finanční spoluúčast...
Více >
Konto našeho srdce 08.07.2021

VIDEO: Stříhání vlasů pro Nové háro

V letošním roce jsme společně se spolkem Nové Háro a dalšími partnery a osobnostmi uspořádali již třetí ročník "Vlasatého zápasu". Tentokrát jsme pomáhali malé Matyldě z Brna, onkologické pacientce, která si přála mít vlasy i po dobu náročné léčby. Tito pacienti totiž během chemoterapií o své vlastní vlasy přicházejí a jsou vystaveni pohledům...
Více >
Junioři 23.06.2021

Tři pozvánky na první kemp. Kdo vyrazí na soustředění reprezentace do dvaceti let?

V nominaci na první přípravný kemp reprezentační dvacítky figurují tři litvínovští hokejisté. Jde o zadáka Ondřeje Baláže a útočníky Michala Guta s Lukášem Stehlíkem.
Více >