A-tým 04.01.2022
Autor: Šimon Kadeřávek

Snad nám vítězství dodá sebevědomí, hlásí útočník Andrej Kudrna

Byl jednou z letních posil, na sever Čech dorazil společně s krajanem Matúšem Sukeľem. A právě oba útočníci se v utkání s Plzní zaskvěli gólem. Urostlý Andrej Kudrna svou sedmou trefou v sezoně rozhodl o výhře chemiků.

Skóre zápasu otevřel po pěti minutách hry Suchý, hosty následně zpomalila dvě oslabení. Verva jedno z nich dokázala potrestat a zásluhou Irvinga srovnala. Indiáni znovu odskočili, tentokrát pálil přesně Lang s Kodýtkem. Gólový účet druhého dějství uzavřel přesnou ranou Chalupa. Stejný hráč měl prsty i ve vyrovnávací brance, tentokrát ale skóroval Sukeľ a v Litvínově se prodlužovalo. Větší porce bodů nakonec zůstala na severu Čech, výhru v nastaveném čase domácím vystřelil právě Kudrna.

„Obrat nás do dalších zápasů určitě povzbudí,“ rozhovořil se po zápase slovenský forvard. „Plzeň má hlavně výbornou formu,“ velebil soupeře, kterému patří průběžně čtvrtá příčka. Litvínovu se však povedlo otočit skóre, protože během druhé třetiny chemici prohrávali už 1:3. „Na závěr jsme měli ještě přesilovky, které jsme ale nezahráli ideálně,“ zmínil dvě promarněné příležitosti ve třetím dějství.

Verva dokázala indiány přestřílet, na konci utkání se statistika zastavila na poměru 43 ku 35. „Snažíme se střílet a tlačit se do brány,“ vypověděl Kudrna. „I v předchozích zápasech jsme měli více šancí, ale chyběly góly,“ ohlédl se za výkony, kterým skutečně branky chyběly, přestože Litvínov měl více střelecký příležitostí. „Mohli jsme to rozhodnout na konci třetí třetiny,“ litoval zahozených šancí.

„Snažil jsem se vystřelit zpoza útočníka a padlo to tam,“ popisoval zevrubně trefu, jež zajistila Severočechům prémiový bod. Tým, který vede Vladimír Růžička, aktuálně obývá spodní patra. „Stále v tabulce nejsme tam, kde bychom chtěli být,“ ohodnotil dvanáctou příčku svého týmu.

Celý rozhovor s Andrejem Kudrnou:

Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >
Dorost 15.04.2022

Litvínovští ovládli Easter Cup v kategorii U16

Svěřenci trenérů Tvrzníka a Petružálka se představili na tradičním turnaji, který se koná v období Velikonoc pod názvem Easter Cup. Litvínovští dorostenci celý turnaj ovládli a slaví tak zisk zlatých medailí.
Více >