A-tým 10.11.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Spadl nám kámen ze srdce, říká Martin Havelka, jehož branka nastartovala litvínovský obrat

Litvínov konečně získal první body do tabulky, díky odvážnému výkonu na ledě brněnské Komety se odlepil ode dna a patří mu aktuálně dvanáctá příčka. Úvod ale vypadal podobně jako v předchozích zápasech, protože Severočeši nešťastně inkasovali, ve druhém dějství ale musel brankář Vejmelka třikrát lovit puk ze své sítě. Obrat nastartoval svým gólem Martin Havelka.
„Potřebovali jsme body jako sůl,“ usmíval se po utkání útočník. „I v předchozích zápasech jsme hráli dobře, ale nedávali jsme góly,“ ohlédl se za utkáním s Plzní. „Vždy nás položila inkasovaná branka, protože po ní se to s námi vezlo,“ pokračoval. „S Brnem jsme znovu dostali gól, ale poté jsme ukázali sílu kádru a dokázali jsme se nastartovat,“ hodnotil první bodový zisk Havelka.

Verva prohrála s Plzní vysoko 1:4 a měla co napravovat. „My jsme si řekli, že ten zápas musíme hodit za hlavu,“ řekl forvard. „Proti Brnu se nám ale zápas povedl a doufám, že na něj navážeme,“ dodal dvaadvacetiletý hráč. „Musíme získávat body, protože ty nám zvedají sebevědomí a to je hrozně důležité,“ nastínil plány do dalších kol.

Havelkův okamžik přišel ve 24. minutě, kdy se ujal kotouče a rychlými tempy se přiblížil až k Vejmelkovi. V rozhodujícím okamžiku zvolil nejlepší zakončení, trefil skulinku mezi brankářovými betony. „Parádně mi to nahrál Filip Helt,“ poděkoval na dálku spoluhráčovi. „Rychle jsem to šoupl mezi betony, puk se rychle odrazil a já nevěděl, jestli to byla branka nebo ne,“ popsal pocity bezprostředně po gólu.

Mladý útočník zavelel svou trefou k obratu, protože minutu po něm slavil Ščotka. „Dokázali jsme srovnat a to nás nakoplo,“ líčil osud utkání. Verva po dvou třetinách vedla 3:1, v samotném závěru se však strachovala o výsledek. „Sledoval jsme to zprostředkovaně, protože jsem po mém gólů odstoupil,“ vypověděl Havelka.

„Už od začátku jsem cítil v kabině chtíč vyhrát,“ rozpovídal se o atmosféře před zápasem.

Martin Havelka se usadil ve čtvrté formaci, kde působí spolu s Filipem Heltem a Pawlem Zygmuntem. „Chybí nám zkušenosti, ale na druhou stranu si zakládáme na fyzické hře,“ řekl člen čtvrté lajny, která dokáže soupeřům zatopit.

Rodák z Mostu se v závěru rozhovoru zaměřil také na přerušenou sezonu. „Je to těžké, protože člověk neví, jestli se vejde do sestavy,“ pokračoval Havelka. „Do toho všeho jsme několikrát začínali od začátku,“ zmínil se o třech přerušeních kvůli koronaviru. Celou Extraligu teď čeká celkem pestrý program, Verva má naplánované i tři zápasy týdně. „Mně to vyhovuje, alespoň nevypadnu z tempa,“ dodal na závěr. 
Konto našeho srdce 13.01.2021

Konto našeho srdce vám nabízí svou pomoc i v letošním roce

O podporu KONTA NAŠEHO SRDCE mohou požádat lidé, kteří splňují podmínky žadatele o podporu.
Více >
Mládež 08.01.2021

Další pozvánka! Útočník Skuhrovec znovu pojede na kemp reprezentace U18

Litvínovský útočník David Skuhrovec je znovu v nominaci české reprezentace do osmnácti let. Od 10. ledna se zúčastní pětidenního kempu v jihomoravském Vyškově.
Více >
Konto našeho srdce 31.12.2020

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost spolku Nové háro

Spolek Nové háro podporuje onkologicky nemocné děti v celé republice. Spolupracujeme spolu již od roku 2019 a pomohli jsme tak celkem osmi dětem a jedné mladé mamince.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Vítkovice Steel