A-tým 03.01.2013
Autor: Redakce

Sparta - Litvínov 1:1. Jak to bude po pátku?

Tipsport extraliga se v roce 2013 poprvé rozbíhá a v Praze čeká na Litvínov tradiční a historicky největší rival černožlutých barev, Sparta!
Sparta patřila v první polovině základní části k týmům, které Verva na jejím ledě porazila. S pomocí dvou branek Martina Ručinského vyhrála 7. října v Praze (5:4). Odvetu zvládla Sparta lépe, díky gólu v prodloužení odvezla z Litvínova dva body (2:3p).

Týmu z hlavního města se začátek soutěže hrubě nepovedl, propadl se až na chvost tabulky. Odnesl to trenér Richard Žemlička, který posléze zakotvil v Karlových Varech. Nyní hráčům s "S" na dresu, kteří se o halu dělí se Lvem Praha, šéfuje Josef Jandač.

Mužstvo z klubu s jedním z nejvyšších rozpočtů v extralize se postupně zvedlo a Nový rok už trávilo v první desítce tabulky. Nyní je deváté a na Litvínov ztrácí devět bodů. Z posledních osmi utkání nebodovalo jen v jediném, byť na výhru tři kola čeká: zápas se Slavií ztratilo v nájezdech, stejně se mu vedlo doma proti Zlínu a všechny body nechalo předtím na ledě vedoucí Plzně.

Ve Spartě působí čtyři hráči, kteří byli v minulosti k vidění v Litvínově: útočníci Jánský (2+4) s Bahenským (4+4), obránce Krstev a v průběhu sezóny přišel obránce Pilař (8 zápasů, 0+2). Ručinský a Kubinčák zase mají zkušenosti s působením v holešovickém klubu.

Vervě chybí (dlouhodoběji) útočník Michal Trávníček a obránce Marek Posmyk. Na ledě už se naopak objevili obránci Jiří Zeman a Petr Kousalík, kteří by měli být k dispozici i pro zápasy.

V neděli proti Třinci a v pátek v derby s Chomutovem černožlutý klub dovrší sérii pěti domácích utkání s přímým TV přenosem za sebou.
Další před kamerami ČT ho čeká 25. ledna z utkání ve Zlíně. Čas zahájení se posouvá na 17:15.
Přenosy ČT jsou známy do 13. února (na našem webu zaneseno v příslušné kapitole), do té doby ČT jiný zápas HCVL vysílat nebude.

Před nedělním utkání s Třincem (18:15) klub pogratuluje Vladimíru Kýhosi staršímu, který 6. ledna oslaví 80. narozeniny.
Bývalému dlouholetému litvínovskému obránci a trenérovi blahopřejeme!

Před derby s Chomutovem 11. ledna odevzdá klub šek Dětskému domovu v Hoře Svaté Kateřiny.
Děti z Domova navštíví i nedělní utkání s Oceláři, kterým Litvínov v této sezóně ještě nesebral ani bod.

(Na webu najdete v sekci Verva TV nový Klubový magazín - č. 116, který se ohlíží za dění na přelomu roků)
Rozhovory - Junioři včera

Martin Pejsar o budoucnosti, letech v mládeži nebo dospělém hokeji

Jeho čas v mládežnických kategoriích chemiků se nachýlil. Brankáře Martina Pejsara čeká v dalším ročníku velký krok, a to přechod do seniorského hokeje. „Pár nabídek se mi naskytlo, podle toho se budu rozhodovat,“ říká dvacetiletý gólman.
Více >
Konto našeho srdce 29.06.2020

O víkendu proběhla první grilovačka s Kontovkou

Petr Kalinovič se v loňské sezóně zapojil do soutěže Kontovka, kde fanynky a fanoušci HC VERVA Litvínov přispívají na transparentní účet za kanadské body vybraného hráče. Petr si vybral Františka Lukeše a díky jeho kanadským bodům dosáhl na nejvyšší cenu, kterou je grilovačka od Konta našeho srdce. Na sobotním grilování předal František Lukeš...
Více >
Rozhovory - Junioři 22.06.2020

Bártek po konci v juniorce: Litvínov je klub mého srdce, jednou mu to chci splatit

Robert Bártek byl v uplynulých dvou letech pilířem obrany litvínovské juniorky. Od nadcházejícího ročníku už to však platit nebude, devatenáctiletého zadáka v červenci čeká zkouška v prvoligovém Ústí nad Labem.
Více >