Rozhovory - Dorost 21.10.2020
Autor: Ondřej Mach

Tahoun Šprynar o startu sezony: Spokojení nejsme, děláme individuální chyby

Vstup do nového ročníku mu vyšel náramně. Jan Šprynar je po pěti odehraných utkáních lídrem produktivity litvínovských dorostenců, na kontě má už pět přesných zásahů. Co prozradil v rozhovoru?
„Jsem za to rád, ale může to být lepší. Důležitější jsou výsledky týmu, zatím nám to moc nešlape. Musíme se posunout výš, individuální výkony jdou stranou,“ říká Šprynar upřímně. 

Dorostenci zatím sehráli pět duelů, přičemž jenom jednou končili na straně vítězů. „Moc spokojení nejsme. Bodů jsme určitě mohli mít víc, měli jsme na to. Pokazili jsme si to individuálními chybami,“ ví patnáctiletý útočník. 

Velmi nešťastně dopadly především poslední dva zápasy, chemici v nich obdrželi dohromady šestnáct branek. „Dostali jsme hodně gólů z individuálních chyb, protože nás přečíslovali a nehlídali jsme si pozice. Z našich šancí pak nedáváme góly,“ smutní Šprynar. 

Šikovný forvard se v dorostenecké kategorii otrkával už loni, v minulé sezoně zvládl sedmnáct utkání s bilancí pěti bodů. „Určitě mi to pomohlo. Získal jsem sebevědomí a zvykl si na styl hry. Je to rychlejší, silovější, mohl jsem se líp připravit,“ vykládá. 

Od nového ročníku si rovněž zvyká na spolupráci s novým koučem, dorostence totiž přebral Radek Mrázek. „Musím říct, že jsem nadmíru spokojený. Je to výborný trenér, dostávám od něj hodně prostoru. Nemám si na co stěžovat,“ hlásí Šprynar. 

Tahoun litvínovského dorostu se nyní stejně jako ostatní musí vyrovnávat s nepříjemnou situací, kdy se v Česku sport v podstatě zastavil. „Snažím se udržovat v kondici, cvičím a běhám. Už včera jsme měli týmový trénink, i to je dobře.“

A jaké má před sebou Šprynar krátkodobé či dlouhodobé cíle? „Asi jako každý bych si jednou chtěl zahrát v NHL. Krátkodobým cílem je dostat se do reprezentace a udržet se tam,“ zakončuje. 
Konto našeho srdce 05.09.2022

Kontovka rozdávala radost v Kadani

Každý rok již pravidelně vyhlašuje Konto našeho srdce pro své fanoušky soutěž „Kontovka“. Pravidla jsou jednoduchá. Každý, kdo se chce zůčastnit této soutěže, si vybere jednoho i více hráčů a pravidelně v extraligové sezóně platí za jejich kanadské body částkou od 50 korun výše, dle vlastního uvážení.
Více >
Mládež 25.08.2022

Staň se hokejovým rozhodčím! Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.
Více >
Konto našeho srdce 22.08.2022

Konto našeho srdce a Rotaract Most pomohli Karolínce a spolku Diahelp

V sobotu 20. srpna proběhl, jako každý rok, florbalový zápas, který organizuje náš partner Rotaract club Most. Dohodli jsme se, že výtěžek z tohoto sportovního utkání použijeme na pomoc malé nemocné Karolínce a spolku Diahelp Most. Částku zdvojnásobíme využitím transparentního účtu Konta našeho srdce, kam přispíváte i vy, naši fanoušci klubu....
Více >