Rozhovory - Dorost 21.10.2020
Autor: Ondřej Mach

Tahoun Šprynar o startu sezony: Spokojení nejsme, děláme individuální chyby

Vstup do nového ročníku mu vyšel náramně. Jan Šprynar je po pěti odehraných utkáních lídrem produktivity litvínovských dorostenců, na kontě má už pět přesných zásahů. Co prozradil v rozhovoru?
„Jsem za to rád, ale může to být lepší. Důležitější jsou výsledky týmu, zatím nám to moc nešlape. Musíme se posunout výš, individuální výkony jdou stranou,“ říká Šprynar upřímně. 

Dorostenci zatím sehráli pět duelů, přičemž jenom jednou končili na straně vítězů. „Moc spokojení nejsme. Bodů jsme určitě mohli mít víc, měli jsme na to. Pokazili jsme si to individuálními chybami,“ ví patnáctiletý útočník. 

Velmi nešťastně dopadly především poslední dva zápasy, chemici v nich obdrželi dohromady šestnáct branek. „Dostali jsme hodně gólů z individuálních chyb, protože nás přečíslovali a nehlídali jsme si pozice. Z našich šancí pak nedáváme góly,“ smutní Šprynar. 

Šikovný forvard se v dorostenecké kategorii otrkával už loni, v minulé sezoně zvládl sedmnáct utkání s bilancí pěti bodů. „Určitě mi to pomohlo. Získal jsem sebevědomí a zvykl si na styl hry. Je to rychlejší, silovější, mohl jsem se líp připravit,“ vykládá. 

Od nového ročníku si rovněž zvyká na spolupráci s novým koučem, dorostence totiž přebral Radek Mrázek. „Musím říct, že jsem nadmíru spokojený. Je to výborný trenér, dostávám od něj hodně prostoru. Nemám si na co stěžovat,“ hlásí Šprynar. 

Tahoun litvínovského dorostu se nyní stejně jako ostatní musí vyrovnávat s nepříjemnou situací, kdy se v Česku sport v podstatě zastavil. „Snažím se udržovat v kondici, cvičím a běhám. Už včera jsme měli týmový trénink, i to je dobře.“

A jaké má před sebou Šprynar krátkodobé či dlouhodobé cíle? „Asi jako každý bych si jednou chtěl zahrát v NHL. Krátkodobým cílem je dostat se do reprezentace a udržet se tam,“ zakončuje. 
Zápasy - Junioři včera

Vítězný návrat na domácí půdu, junioři porazili České Budějovice 4:1

Tři zápasy čekali na první domácí vítězství, dočkali se v pátek večer. Černožlutí junioři po gólech Davida Skuhrovce, Víta Berana, Lukáše Stehlíka a Jana Vopata získali tři body proti českobudějovickému Motoru.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Drama se smutným koncem. Dorost padl na ledě pražské Hvězdy v prodloužení

Litvínovské naděje hledají formu, prozatím střídají výhru s porážkou. V posledním kole nedokázali navázat na vítězstvím s Kladnem, i když vstřelili první branku. Šťastnějším týmem byla nakonec pražská Hvězda, která přetlačila Litvínov v nastaveném čase.
Více >
Zápasy - Junioři 02.10.2021

Junioři prohráli i ve Vítkovicích, jedinou branku vstřelil Slavík

V í t k o v i c e - V 9. kole extraligy juniorů se litvínovští v rámci tripu vydali na led Vítkovic. Pro chemiky to bylo smolné utkání, protože minimálně do poloviny utkání byli domácím vyrovnaným soupeřem. Litvínovští, ale neproměňovali své šance a Vítkovice trestaly. Jedinou branku Litvínova zaznamenal z trestného střílení Marek Slavík.
Více >
×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC VERVA Litvínov
EC Red Bull Salzburg (AUT)
×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
HC VERVA Litvínov