Mládež 11.03.2017
Autor: Martin Stříbrný

Tajně jsem doufal v čisté konto, říká hrdina druhého utkání Lukáš Klika

Druhé čtvrtfinálové utkání na ledě Hradce Králové zvládli mladší dorostenci Litvínova bravurně, když po bezchybném výkonu porazili domácí Mountfield 2:0 a odvrátili první mečbol. Skvělý výkon v utkání podal mladý brankář Lukáš Klika, který si připsal devětadvacet úspěšných zákroků a po závěrečné siréně se mohl radovat z čistého konta!

Po středeční porážce jste do Hradce jeli s vědomím, že porážka znamená konec. Byl to zřejmě větší tlak?

Určitě jsme byli pod větším tlakem, než domácí Hradec. Vzájemně jsme se ale s kluky podpořili a naštěstí se nám povedlo vyrovnat stav série na 1:1. 

Utkání jste zvládli perfektně a vyhráli 2:0. Jak bys ho zhodnotil?

V utkání jsme dělali přesně to, co po nás trenér chtěl, to co máme natrénované. Kluci hráli výborně zezadu, útočníci se poctivě vraceli a hodně nám vzadu pomáhali. 

Osobně se ti povedlo skvěle. Čisté konto v tak důležitém zápase určitě hodně potěší?

To určitě, tohle vždycky potěší. Velkou zásluhu na tom mají ale moji spoluhráči. Zablokovali hodně střel, takže mi ulehčili moc práce. 

Doufal si vůbec v něco podobného před zápasem, protože dosavadní výsledky s Hradcem byly víc než divoké. 

Před zápasem jsem tajně doufal, že bychom mohli vyhrát, dokonce i s čistým kontem. To se povedlo, takže super. S Hradcem je to pořád jak na houpačce. 

V neděli vás čeká velké vyvrcholení a možná zápas sezony. Co od něj očekáváš?

Chci vyhrát, stejně jako moji všichni spoluhráči! Určitě to ale nebude nic jednoduchého, žádná procházka růžovým sadem. (smích) 

Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >
Mládež 07.07.2022

Do zámoří se těším, posune mě to osobně i hokejově, říká útočník Šprynar

Talentovaný útočník Jan Šprynar byl vybrán v letošním draftu CHL kanadským týmem Rimouski Océanic, za který by měl v příští sezóně nastupovat. Jak zhodnotil své loňské působení v Litvínově a jak se těší do zámoří?
Více >