Klub 05.01.2021
Autor: Ondřej Vlk

Talent Myšák se vrací do OHL do Hamiltonu Bulldogs

Talentovaný odchovanec Jan Myšák se po MS do dvaceti let do Litvínova nevrátí. Míří zpět do kanadské OHL do týmu Hamilton Bulldogs, za které nastupoval již v minulé sezóně.
„Zástupci Canadiens si přáli, aby Honza zůstal v Kanadě a připravoval se tam na novou sezonu. Z Edmontonu proto odletěl do Hamiltonu, kde bude trénovat a čekat, až zahájí nový ročník Ontario Hockey League," uvedl hráčův agent Michal Sivek.

Myšák odehrál za Vervu v letošní sezóně jedenáct zápasů, ve který zaznamenal jednu asistenci. Poté se připravoval s reprezentačním výběrem do dvaceti let. Na mistrovství světa byl zvolen v českém týmu kapitánem, ale jeho tým padl po sympatickém výkonu ve čtvrtfinále s favorizovanou Kanadou. Šikovný útočník si v pěti zápasech připsal tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci. "Celý realizační tým mu přejeme ať si jde za svým snem a budeme mu držet palce. S Honzou se pracovalo výborně, je to mladý kluk, který ví, co chce. Dával do zápasů i tréninků vše. Nebude to mít za mořem jednoduché, protože je tam obrovská konkurence. Je to každodenní práce, kde se musí krok po kroku posouvat až ke svému snu. Má obrovskou výhodu, že byl vysoko draftovaný, že do něj bude organizace vkládat naděje a bude s ním pracovat. Budeme Honzu nadále sledovat a držet mu palce," říká hlavní trenér Vervy Vladimír Országh.

Litvínov se tak návratu svého klenotu zřejmě nedočká. Osmnáctiletý útočník bude v Kanadě vyhlížet start Ontario Hockey League. "Honzovi děkujeme za jeho odvedené služby v našem dresu. Přejeme mu hodně štěstí a držíme mu palce v další kariéře, kterou má před sebou. V Litvínově má vždy dveře otevřené. Věříme, že se Honzovi podaří splnit svůj sen, dostane se do NHL a naváže na litvínovské legendy klubu," uzavírá generální ředitel klubu Pavel Hynek.
Zápasy - Dorost před 2 dny

Dorostenci padli na ledě karlovarské Energie 4:6

Velmi vyrovnané utkání přineslo 12. kolo dorostenecké extraligy mezi Karlovými Vary a Litvínovem. O vítězství rozhodli domácí během posledních pěti minut třetí třetiny.
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři i přes střeleckou převahu a velký tlak ve třetí třetině prohráli v Třinci

13. kolo juniorské extraligy nepřineslo chemikům ani bod, poté co prohráli na ledě třineckých Ocelářů. Litvínovským se podařilo zápas zdramatizovat až ve třetí třetině, avšak na vítězný konec to nestačilo.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři vstřelili na ledě Havířova čtyři branky a zaslouženě berou tři body

Litvínovští junioři si ve 12. kole nejvyšší soutěže odvážejí z předposledního Havířova tři body. Výsledkem 4:1 zapsali již třetí výhru v řadě. David Čermák podržel svůj tým a 32 zákroky výrazně přispěl k úspěchu na druhém konci republiky.
Více >