Klub 05.01.2021
Autor: Ondřej Vlk

Talent Myšák se vrací do OHL do Hamiltonu Bulldogs

Talentovaný odchovanec Jan Myšák se po MS do dvaceti let do Litvínova nevrátí. Míří zpět do kanadské OHL do týmu Hamilton Bulldogs, za které nastupoval již v minulé sezóně.
„Zástupci Canadiens si přáli, aby Honza zůstal v Kanadě a připravoval se tam na novou sezonu. Z Edmontonu proto odletěl do Hamiltonu, kde bude trénovat a čekat, až zahájí nový ročník Ontario Hockey League," uvedl hráčův agent Michal Sivek.

Myšák odehrál za Vervu v letošní sezóně jedenáct zápasů, ve který zaznamenal jednu asistenci. Poté se připravoval s reprezentačním výběrem do dvaceti let. Na mistrovství světa byl zvolen v českém týmu kapitánem, ale jeho tým padl po sympatickém výkonu ve čtvrtfinále s favorizovanou Kanadou. Šikovný útočník si v pěti zápasech připsal tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci. "Celý realizační tým mu přejeme ať si jde za svým snem a budeme mu držet palce. S Honzou se pracovalo výborně, je to mladý kluk, který ví, co chce. Dával do zápasů i tréninků vše. Nebude to mít za mořem jednoduché, protože je tam obrovská konkurence. Je to každodenní práce, kde se musí krok po kroku posouvat až ke svému snu. Má obrovskou výhodu, že byl vysoko draftovaný, že do něj bude organizace vkládat naděje a bude s ním pracovat. Budeme Honzu nadále sledovat a držet mu palce," říká hlavní trenér Vervy Vladimír Országh.

Litvínov se tak návratu svého klenotu zřejmě nedočká. Osmnáctiletý útočník bude v Kanadě vyhlížet start Ontario Hockey League. "Honzovi děkujeme za jeho odvedené služby v našem dresu. Přejeme mu hodně štěstí a držíme mu palce v další kariéře, kterou má před sebou. V Litvínově má vždy dveře otevřené. Věříme, že se Honzovi podaří splnit svůj sen, dostane se do NHL a naváže na litvínovské legendy klubu," uzavírá generální ředitel klubu Pavel Hynek.
Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >