Klub 09.09.2015
Autor: Redakce

Tisková konference: ”Chceme do play off!”

V tiskovém středisku Zimního stadiónu Ivana Hlinky se dnes v pravé poledne uskutečnila tisková konference úřadujícího mistra Tipsport extraligy HC VERVA Litvínov.
This text will be replaced


Zástupcům značného počtu médií byli k dispozici: předseda představenstva a asistent trenéra Jiří Šlégr, generální manažer ing. Robert Kysela, hlavní trenér Radim Rulík a dva hráči, kapitán týmu Michal Trávníček a nová akvizice, brankář Jaroslav Janus.

Jako první k novinářům promluvil Jiří Šlégr: "Obhájit je těžší než získat. Jsme rádi, že jsme díky našim majitelům mohli udržet klíčové hráče, třeba zrovna našeho kapitána Michala Trávníčka a útočníka z první lajny Frantu Lukeše. Odešli nám tři klíčoví hráči, ale věříme, že náš cíl - probojovat se do play off - jsme schopni splnit. Rozpočet konkrétně neprozrazujeme, ale je vyrovnaný a sezónu máme zabezpečenou."

Robert Kysela jej doplnil: "Čeká nás těžká a vyrovnaná soutěž, proto si žádné vzdušné zámky nestavíme. Ale chceme se znovu dostat do vyřazovací části a v play off už se pak uvidí... Za Miloše Hořavu jsme získali neméně zkušeného kouče Ondru Weissmanna, Mariána Vodu nahradil Ondra Ježek, se kterým jsou kluci spokojení. Po odchodu Pavla Francouze jsme se rozhodli pro Jaroslava Januse. V přípravě nás přesvědčoval o svých kvalitách, tak věříme, že se mu s pomocí týmu bude dařit i v lize. Přivedli jsme také gólmana s - řekl bych ještě dlouhodobější - perspektivou, Michaela Petráska. Za Martina Ručinského jsme nehledali hvězdu, získali jsme pracovitého Miloše Hořavu, který do týmu zapadl a pomáhal nám už na jaře. A větší šanci dostávají mladší hráči."

Přítomné pak pobavil dotaz, kdo je v týmu nyní nejstarší a nejmladší...
Po krátké diskusi zazněla odpověď: "Viktor Hübl a Kamil Piroš, oba jsou ročník 1978. Nejmladší je určitě Martin Kokeš."
Radim Rulík doplnil: "Dnes už by takový dotaz neměl znít kdo je nejstarší, ale nejzkušenější. Martin Ručinský byl ještě o dost starší než oni. Jak to vidím s jeho případným návratem? Na mistrovství světa nejel kvůli zranění, i to sehrálo myslím velkou roli v ukončení jeho kariéry. S jeho návratem se proto myslím nedá příliš počítat."

K Lize mistrů uvedl: "Byla to pro nás dobrá příprava a kvalitní zápasy s mužstvy, které nic nevypustí. Neměnili jsme kvůli naší účasti v této prestižní soutěži nějak naše objemy přípravy, ale chtěli jsme se prezentovat dobrými výsledky, což se nám dařilo. Jak nám to prospělo či neprospělo, či jaká byla či nebyla příprava, ukáže ale až sezóna. Proto bych ještě s úplným hodnocením počkal."

Na to, co říká soupeři v LM - Vídni - odpověděl Michal Trávníček: "Měli by být hratelní. Přáli jsme si jako mužstvo, abychom hlavně v sezóně nemuseli k utkání někam daleko cestovat, a i z tohoto pohledu to dopadlo dobře. Jestli jsme registrovali při hře změnu v naší brance? Musím říct, že dosud ne, všechno fungovalo jako s Pavlem Francouzem."

Jaroslav Janus: "Jsem rád, že můžu v Litvínově a pod tak kvalitními trenéry působit. Snažím se pomoci mužstvu a kluci mi to vrací. Zatím nám to vycházelo. Věřím, že se nám bude dařit i v sezóně."

Tak se těšme na páteční souboj dvou posledních mistrů!
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >
Dorost 15.04.2022

Litvínovští ovládli Easter Cup v kategorii U16

Svěřenci trenérů Tvrzníka a Petružálka se představili na tradičním turnaji, který se koná v období Velikonoc pod názvem Easter Cup. Litvínovští dorostenci celý turnaj ovládli a slaví tak zisk zlatých medailí.
Více >