Rozhovory 21.05.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Trenér Országh hrál při rozmýšlení zásadní roli, říká obránce Marek Hrbas

Litvínovský management reagoval na odchod obránce Jana Ščotky, na sever Čech míří bývalý hráč Mladé Boleslavi, Marek Hrbas. Zkušeného beka, jenž v minulosti působil i v prestižní KHL, zastavilo v loňské sezoně zranění. Po krátké absenci se vrátil a zvládl několik zápasů v play-off. Jakou roli hrál v transferu trenér Országh a jak vidí šance české reprezentace na světovém šampionátu?

Jak probíhal váš přestup do Litvínova?

S agentem jsme hledali ideální klub, největší zájem jsme cítili z Litvínova, a to bylo hlavní.

Hrálo nějakou roli to, že Vervu trénuje Vladimír Országh?

Bavil jsem se s agentem i s klukama, kteří pod trenérem Országhem hráli. Dostali se ke mně jenom pozitivní ohlasy. Byl to jeden z hlavních faktorů, proč jsem se nakonec rozhodl pro Vervu.

Z Vervy odešel obránce Ščotka, bavil jste se s trenérem o své roli v týmu?

Oni ví, jaký typ hráče jsem. Podporuju útok, snažím se dát první dobrou nahrávku a chci být platný v defenzivě i ofenzivě. Nemluvili jsme o konkrétní roli, nicméně během rozhovorů s panem Hynkem a panem Országhem zaznělo, že bych měl být v prvních dvou obranných párech. Měl bych se objevit i na přesilovce. Doufám, že rovnocenně nahradím odcházejícího Honzu Ščotku.

Sledoval jste v minulé sezoně Litvínov?

Bral jsem Litvínov jako soupeře. Vím, že poslední roky hráli spíše ve spodních patrech tabulky, proto teď probíhají takové velké změny. Chci to změnit a doufám, že Litvínov bude na vyšších příčkách, kam také patří.

Přicházíte do nového klubu, měl jste nějaká doporučení od spoluhráčů?

Zajímala mě především práce trenéra, protože jsem chtěl vědět, co mě čeká.

Budete sledovat letošní MS v hokeji? Jaký tipujete výsledek?

Myslím si, že bychom měli postoupit do čtvrtfinále. Poslední roky se nám moc nedaří, ale čtvrtfinále bychom měli vybojovat určitě, potom se uvidí.

Žáci včera

Pátá třída vybojoval čtvrté místo na prestižním Mini Winter Cup 2022

Pátá třída po úspěchu na otevřeném kluzišti na stadionu v Povrlech postoupila do finálové části turnaje Mini Winter Cup 2022, která se hrála o víkendu na ledové ploše na střeše obchodního domu Harfa v Praze.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Těsná prohra s Třincem znamená pro juniory třetí ztrátu v řadě

Litvínovští junioři se ve 32. kole utkali krátce po poledni s třineckými Oceláři. Po nedávných porážkách s Chomutovem a Havířovem se pokoušeli obrat o body soupeře ze Slezska. Bohužel stačilo 53 vyslaných střel pouze na jedinou branku, o kterou se postaral David Skuhrovec. Soupeř se trefil dvakrát a bere po bitvě tři body.
Více >
Dorost před 3 dny

Dorostenci o body bojovat nebudou. Utkání s Kladnem a Třemošnou zrušil koronavirus

Litvínovské naděje chtěly odčinit zaváhání v 6. kole nadstavby, kdy nestačily na Chomutov. Tento pátek měli Severočeši na programu mač s PZ Kladnem, následně se chystali odcestovat do Třemošné. Ani jedno klání ale neproběhne, protože v týmech byli zaznamenáni hráči s pozitivním testem na koronavirus. O nových termínech vás budeme informovat.
Více >