Rozhovory 21.05.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Trenér Országh hrál při rozmýšlení zásadní roli, říká obránce Marek Hrbas

Litvínovský management reagoval na odchod obránce Jana Ščotky, na sever Čech míří bývalý hráč Mladé Boleslavi, Marek Hrbas. Zkušeného beka, jenž v minulosti působil i v prestižní KHL, zastavilo v loňské sezoně zranění. Po krátké absenci se vrátil a zvládl několik zápasů v play-off. Jakou roli hrál v transferu trenér Országh a jak vidí šance české reprezentace na světovém šampionátu?

Jak probíhal váš přestup do Litvínova?

S agentem jsme hledali ideální klub, největší zájem jsme cítili z Litvínova, a to bylo hlavní.

Hrálo nějakou roli to, že Vervu trénuje Vladimír Országh?

Bavil jsem se s agentem i s klukama, kteří pod trenérem Országhem hráli. Dostali se ke mně jenom pozitivní ohlasy. Byl to jeden z hlavních faktorů, proč jsem se nakonec rozhodl pro Vervu.

Z Vervy odešel obránce Ščotka, bavil jste se s trenérem o své roli v týmu?

Oni ví, jaký typ hráče jsem. Podporuju útok, snažím se dát první dobrou nahrávku a chci být platný v defenzivě i ofenzivě. Nemluvili jsme o konkrétní roli, nicméně během rozhovorů s panem Hynkem a panem Országhem zaznělo, že bych měl být v prvních dvou obranných párech. Měl bych se objevit i na přesilovce. Doufám, že rovnocenně nahradím odcházejícího Honzu Ščotku.

Sledoval jste v minulé sezoně Litvínov?

Bral jsem Litvínov jako soupeře. Vím, že poslední roky hráli spíše ve spodních patrech tabulky, proto teď probíhají takové velké změny. Chci to změnit a doufám, že Litvínov bude na vyšších příčkách, kam také patří.

Přicházíte do nového klubu, měl jste nějaká doporučení od spoluhráčů?

Zajímala mě především práce trenéra, protože jsem chtěl vědět, co mě čeká.

Budete sledovat letošní MS v hokeji? Jaký tipujete výsledek?

Myslím si, že bychom měli postoupit do čtvrtfinále. Poslední roky se nám moc nedaří, ale čtvrtfinále bychom měli vybojovat určitě, potom se uvidí.

Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >
Mládež 07.07.2022

Do zámoří se těším, posune mě to osobně i hokejově, říká útočník Šprynar

Talentovaný útočník Jan Šprynar byl vybrán v letošním draftu CHL kanadským týmem Rimouski Océanic, za který by měl v příští sezóně nastupovat. Jak zhodnotil své loňské působení v Litvínově a jak se těší do zámoří?
Více >