Rozhovory 03.06.2020
Autor: Ondřej Mach

Trenér brankářů Orct: Vážím si toho, že jsem zůstal. Co říká na Godlu?

Verva bude do nadcházejícího ročníku vstupovat s novou brankářskou tváří. Davida Honzíka v gólmanském tandemu doplní Denis Godla, který naposledy nastupoval za Kladno.
„Měli jsme nějaké možnosti, nějaké nabídky tam byly. Tahle volba nám ale momentálně přišla jako nejlepší. Brali jsme ho s potenciálem, že se ještě může rozvíjet,“ říká na dresu Godly trenér brankářů Zdeněk Orct. 

V klubu tak končí Jaroslav Janus, jenž působil jako brankářská jednička chemiků s přestávkou čtyři roky. „V podstatě byla situace, kdy jsme měli volbu, že by Jaro zůstal. Řekl bych, že rozhodl věkový rozdíl, kdy je o šest let starší. On by asi taky chtěl vyzkoušet něco jiného,“ myslí si Orct. 

Od září v brance černožlutých uvidíme dalšího slovenského brankáře. Godla čtyři roky chytal ve Finsku, předtím si v dresu Slovanu zkusil KHL. 

„Jeho styl je trochu podobný tomu Hrachoviny. Je hodně pohyblivý, má hodně highlight zákroků. Navíc je menšího vzrůstu, takže se musí víc hýbat a rychleji číst herní situace. Úplně jiným stylem zase bude chytat David Honzík,“ přemítá litvínovský kouč brankářů. 

„Já bych řekl, že se zase vrací doba, kdy gólmani chytají a nenechají se jen trefovat. Samozřejmě když je velký a pohyblivý, tak je to velká výhoda, ale tahle kombinace se těžko hledá. Větší gólmani mají trochu pomalejší pohyb než ti menší,“ pokračuje Orct. 

O místo mezi třemi tyčemi se Godla popere s Davidem Honzíkem, který na sever přišel minulý rok z Jihlavy. „Každý gólman potřebuje čas, David podal velmi slušné výkony. Když se podíváme na jeho kariéru, tak ve Varech chytal výborně. Ve Spartě je to hodně specifické, pak byl v Jihlavě. Potřebujete spoustu času a štěstí, ale můžete tomu jít nějakým způsobem naproti.“

„Tréninky budu muset přizpůsobit oběma gólmanům, ale po každém asi budu vyžadovat něco jiného. Když jeden má 190 cm, tak bude chytat jinak než ten, co má 180 cm,“ má jasno bývalý extraligový brankář. 

Přestože realizační tým Litvínova prošel za poslední měsíce velkými změnami, Orct na své pozici zůstává i nadále. „Vážím si toho, jsem rád, že tady trénuji. Co víc bych si přál… Chci tady odvádět co nejlepší práci. Jsem za to šťastný,“zakončuje. 
Mládež před 2 dny

Talentovaný útočník Šprynar byl draftován do QMJHL týmem Rimourski Océanic

Sedmnáctiletý litvínovský útočník prošel vstupním draftem CHL, ze 30. pozice si ho jako desátého Čecha vybral kanadský tým Rimourski Océanic, který působí v juniorské soutěži QMJHL.
Více >
Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >