Preview A-tým 26.11.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Uhájí Verva třízápasovou sérii domácích výher? Na sever Čech přijedou Vítkovice

Střetnutí 27. kola Tipsport extraligy svede dohromady dva soupeře, jejichž aktuální forma není vůbec špatná. Litvínov dokazuje, že na domácím ledě umí. Osmé Vítkovice pro změnu zvítězily dvakrát za sebou, dokonce porazily i brněnskou Kometu. Utkání začíná v 15:30.

Týmy spolu naposledy změřily síly začátkem října. Tehdy na ledě Vítkovic otevřel skóre litvínovský Kudrna. Ve druhém dějství Ridera znovu inkasovala, tentokrát se radoval Zdráhal s Hrbasem. Černožlutý odpor domácí zmírnili trefou Fridricha. Na konečných 4:1 upravil gólem do prázdné branky Estephan.

Domácí hřiště jako výhoda

Litvínov pod taktovkou Vladimíra Růžička zatím šlape. Tým má za sebou tři zápasy, z toho ve dvou dokázal urvat výhru. Naposledy byl Severočechům soupeřem Motor, skóre se měnilo už v úvodním dějství, kdy se obratnou dorážkou prezentoval Zdráhal. Hosté ale vyrovnali, velkou zásluhu na tom měl litvínovský obránce Balinskis, který namazal Ondráčkovi, a ten následně slavil.

Aktivnější chemici ale propálil Hrachovinu v polovině zápasu. Zhruba tisícovka fanoušků viděla Demlovu přesnou ránu pod víko. Na branku svého spoluhráče navázal Jarůšek a vypadalo to na klidný závěr. Hosté ale odvolali dvě minuty před koncem brankáře, díky tomu se prosadil Hanzl. Na další trefy už neměli hráči Motoru čas a Verva zapsala třetí domácí výhru v řadě.

„Zápas byl o chybách, my jsme ji také udělali a soupeř srovnal,“ hodnotil zápas Vladimír Růžička a vzpomněl na inkasovanou brankou z první třetiny. „Utkání bylo vyrovnané, jsme hrozně rádi, že se nám podařilo vyhrát,“ pokračoval. Jasně hovoří i statistiky, ty jsou více méně nastejno. „Dnes ale rozhodly spíše detaily,“ uzavřel Růžička.

„Hlavní je, že máme tři body, protože tabulka je strašně vyrovnaná,“ oddychl si po zápase Patrik Demel. „Jsem rád, že jsme to urvali a můžeme se škrábat tabulkou nahoru,“ hodnotil. On sám se na výhře podílel dvěma kanadskými body. „Viděl jsem, že gólman nedává moc pozor a na první tyčce byl prostor, tak jsem to zkusil,“ komentoval lakonicky svou trefu.

Kdo vévodí nelichotivé statistice trestných minut? Nejvíce jich posbíral obránce Jan Strejček (27 minut). V závěsu mu jsou jeho kolegově z defenzivy Aaron Irving a Matěj Stříteský (oba shodně 18 minut). Útočníky zastupuje Richard Jarůšek s 16 trestnými minutami.

Vítězné moravské derby

Ridera v posledním utkání přivítala na svém ledě Brno. První třetina sice góly nepřinesla, ale slibovala vypjaté drama. Gólové mlčení narušil ve 29. minutě Bukarts, těsně před koncem druhé dvacetiminutovky se radoval i jeho spoluhráč Lakatoš. Můžeme se jen domnívat, co svým svěřencům řekl v pauze brněnská kouč, pravdou je, že Kometa zabrala.

Nejdříve vstřelil kontaktní gól Mueller. O srovnání se postaral Zaťovič. Vítkovice ale ukázaly, že v letošním ročníku se s nimi musí počítat a dvě minuty před koncem utkání zařídil Rideře výhru Plášil.

„Dvě třetiny vyrovnaný zápas, kdy jsme byli možná lepší v zakončení a vybudovali jsme si náskok 2:0,“ rozhovořil se o průběhu zápasu Radek Philipp. „Před koncem vyrovnali, ale vážíme si toho, jak mužstvo zareagovalo na ten vyrovnávající gól a nepodělalo se z toho,“ pokračoval nadšeně. „Tři body zůstávají doma,“ oddychl si.

Zlým mužem je ve Vítkovicích Patrik Koch, obránce posbíral už 51 trestných minut, o dvě méně svítí u jména zkušeného Romana Poláka. Pomyslné třetí místo patří forvardu Robertu Flickovi, který „získal“ 19 trestných minut.

Konto našeho srdce včera

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >