Klub 28.08.2020
Autor: Klub

Útočník Ondřej Jurčík končí v Litvínově

Litvínovská „šedesátčtyřka“ po devíti sezónách v A-týmu Vervy končí. Osmadvacetiletý útočník v nové sezóně bojoval o novou smlouvu. Vedení klubu oznámilo litvínovskému odchovanci, že s ním v týmu nadále nepočítá.
Jurčík začínal v Litvínově již v mládežnických letech. V extralize dorostu a juniorech odehrál v černožlutém dresu 260 zápasů. V A-týmu debutoval v sezóně 2011/2012 a postupně se stal stabilním členem kádru litvínovské Vervy. V extralize v součtu s barážemi odehrál na severu Čech 431 utkání, ve kterých vstřelil 26 gólů a přidal 40 asistencí. "Bylo to pro nás těžké rozhodnutí, protože Ondra je charakterový hráč a výborný kluk do kabiny. V jeho neprospěch hovořilo, že u nás neměl platnou smlouvu a na jeho místo je dostatečná konkurence několika hráčů s platnou smlouvou. Momentálně nás tlačí bota v obraně, kde potřebujeme posílit. Rozhodli jsme se tak Ondru nepodepsat. Určitě mu tu ale nezavíráme dveře, víme co od něj můžeme čekat a uvidíme, jak se bude situace do budoucna vyvíjet. Držíme mu palce ať si sežene co nejrychleji nové angažmá," říká hlavní trenér Vladimír Országh.

V sezóně 2014/2015 byl součástí zlatého týmu, který vyhrál jako jediný v historii klubu mistrovský pohár. Po sezóně 2019/2020 skončila urostlému útočníkovi v Litvínově smlouva. Jurčík absolvoval jako volný hráč s A-týmem kompletní přípravu na novou sezónu. V Generali Česká Cupu odehrál tři utkání, ve kterých zaznamenal jednu asistenci, ale novou smlouvu si na severu Čech nevybojoval. „Děkuji Ondrovi za služby, které odvedl litvínovskému hokeji a přeji mu hodně štěstí v novém angažmá,“ uvedl generální ředitel klubu Pavel Hynek. Konto našeho srdce 13.01.2021

Konto našeho srdce vám nabízí svou pomoc i v letošním roce

O podporu KONTA NAŠEHO SRDCE mohou požádat lidé, kteří splňují podmínky žadatele o podporu.
Více >
Mládež 08.01.2021

Další pozvánka! Útočník Skuhrovec znovu pojede na kemp reprezentace U18

Litvínovský útočník David Skuhrovec je znovu v nominaci české reprezentace do osmnácti let. Od 10. ledna se zúčastní pětidenního kempu v jihomoravském Vyškově.
Více >
Konto našeho srdce 31.12.2020

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost spolku Nové háro

Spolek Nové háro podporuje onkologicky nemocné děti v celé republice. Spolupracujeme spolu již od roku 2019 a pomohli jsme tak celkem osmi dětem a jedné mladé mamince.
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Oceláři Třinec