Klub 28.08.2020
Autor: Klub

Útočník Ondřej Jurčík končí v Litvínově

Litvínovská „šedesátčtyřka“ po devíti sezónách v A-týmu Vervy končí. Osmadvacetiletý útočník v nové sezóně bojoval o novou smlouvu. Vedení klubu oznámilo litvínovskému odchovanci, že s ním v týmu nadále nepočítá.
Jurčík začínal v Litvínově již v mládežnických letech. V extralize dorostu a juniorech odehrál v černožlutém dresu 260 zápasů. V A-týmu debutoval v sezóně 2011/2012 a postupně se stal stabilním členem kádru litvínovské Vervy. V extralize v součtu s barážemi odehrál na severu Čech 431 utkání, ve kterých vstřelil 26 gólů a přidal 40 asistencí. "Bylo to pro nás těžké rozhodnutí, protože Ondra je charakterový hráč a výborný kluk do kabiny. V jeho neprospěch hovořilo, že u nás neměl platnou smlouvu a na jeho místo je dostatečná konkurence několika hráčů s platnou smlouvou. Momentálně nás tlačí bota v obraně, kde potřebujeme posílit. Rozhodli jsme se tak Ondru nepodepsat. Určitě mu tu ale nezavíráme dveře, víme co od něj můžeme čekat a uvidíme, jak se bude situace do budoucna vyvíjet. Držíme mu palce ať si sežene co nejrychleji nové angažmá," říká hlavní trenér Vladimír Országh.

V sezóně 2014/2015 byl součástí zlatého týmu, který vyhrál jako jediný v historii klubu mistrovský pohár. Po sezóně 2019/2020 skončila urostlému útočníkovi v Litvínově smlouva. Jurčík absolvoval jako volný hráč s A-týmem kompletní přípravu na novou sezónu. V Generali Česká Cupu odehrál tři utkání, ve kterých zaznamenal jednu asistenci, ale novou smlouvu si na severu Čech nevybojoval. „Děkuji Ondrovi za služby, které odvedl litvínovskému hokeji a přeji mu hodně štěstí v novém angažmá,“ uvedl generální ředitel klubu Pavel Hynek. Konto našeho srdce před 3 dny

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >