Klub 28.08.2020
Autor: Klub

Útočník Ondřej Jurčík končí v Litvínově

Litvínovská „šedesátčtyřka“ po devíti sezónách v A-týmu Vervy končí. Osmadvacetiletý útočník v nové sezóně bojoval o novou smlouvu. Vedení klubu oznámilo litvínovskému odchovanci, že s ním v týmu nadále nepočítá.
Jurčík začínal v Litvínově již v mládežnických letech. V extralize dorostu a juniorech odehrál v černožlutém dresu 260 zápasů. V A-týmu debutoval v sezóně 2011/2012 a postupně se stal stabilním členem kádru litvínovské Vervy. V extralize v součtu s barážemi odehrál na severu Čech 431 utkání, ve kterých vstřelil 26 gólů a přidal 40 asistencí. "Bylo to pro nás těžké rozhodnutí, protože Ondra je charakterový hráč a výborný kluk do kabiny. V jeho neprospěch hovořilo, že u nás neměl platnou smlouvu a na jeho místo je dostatečná konkurence několika hráčů s platnou smlouvou. Momentálně nás tlačí bota v obraně, kde potřebujeme posílit. Rozhodli jsme se tak Ondru nepodepsat. Určitě mu tu ale nezavíráme dveře, víme co od něj můžeme čekat a uvidíme, jak se bude situace do budoucna vyvíjet. Držíme mu palce ať si sežene co nejrychleji nové angažmá," říká hlavní trenér Vladimír Országh.

V sezóně 2014/2015 byl součástí zlatého týmu, který vyhrál jako jediný v historii klubu mistrovský pohár. Po sezóně 2019/2020 skončila urostlému útočníkovi v Litvínově smlouva. Jurčík absolvoval jako volný hráč s A-týmem kompletní přípravu na novou sezónu. V Generali Česká Cupu odehrál tři utkání, ve kterých zaznamenal jednu asistenci, ale novou smlouvu si na severu Čech nevybojoval. „Děkuji Ondrovi za služby, které odvedl litvínovskému hokeji a přeji mu hodně štěstí v novém angažmá,“ uvedl generální ředitel klubu Pavel Hynek. Zápasy - Junioři včera

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.
Více >
Mládež včera

Chceme naší prací ukázat, že hokej v Litvínově je sportem číslo jedna, říká Kamil Havelka

Vedení sportovního spolku před sezónou angažovalo novou posilu do svého týmu. Mikael Pančák byl trefou do černého. Do práce s těmi nejmenšími vnesl nový vítr a pomáhá tak nastartovat změnu. Kamil Havelka, který je předsedou spolku HC Litvínov v obsáhlém rozhovoru zhodnotil jeho dosavadní práci a rozhodnutí, proč k této změně s vedením došli....
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Úspěšný vstup do dorostenecké nadstavby! Litvínov porazil Chomutov 5:4

Zatímco extraligová sezona je v plném proudu, její dorostenecká sestřička pomalu přechází ve vyřazovací část. Do nadstavby zasáhl i Litvínov, mladí chemici v úvodním duelu porazili nedaleký Chomutov. Přestože vedli už o tři branky, nakonec se o výhru strachovali.
Více >
×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC VERVA Litvínov
Mountfield HK