Rozhovory - Junioři 06.07.2020
Autor: Ondřej Mach

V Litvínově jsem toho zažil hodně, přemítá Dufek. Co říká na kapitánskou zkušenost?

Dalším hráčem, který v nadcházejícím ročníku nebude pokračovat v litvínovské juniorce, je Ondřej Dufek. Loňský kapitán a rodák z Moravy strávil na severu Čech podstatnou část hokejového dospívání, nyní je před ním přesun do dospělého hokeje.
Tvá cesta litvínovskou mládeží je u konce. Máš představu, kde budeš hrát v příští sezoně?
Zatím ještě bohužel nevím. Snažím se něco najít, tak snad se mi už brzy něco naskytne.

Plánuješ zůstat na severu, případně se vrátit domů na Moravu?
Samozřejmě bych mnohem radši hrál tady doma na Moravě. Ale jak jsem už říkal, záleží na tom, kde se co naskytne, kde dostanu šanci, nebo kde se uchytím. Hlavní pro mě je, abych mohl dál hrát hokej na co nejlepší úrovni.

V černožlutém dresu jsi nastupoval v uplynulých pěti letech. Jak na to budeš vzpomínat?
Na to nedokážu přesně a krátce odpovědět. Zažil jsem toho opravdu hodně, z hodně věcí jsem se poučil, hodně věcí také naučil. Beru to jako zkušenosti získané do dalších let, jak do hokejového, tak osobního života. Ale jsem určitě rád za kluky a spoluhráče, které jsem poznal. Budu je dál sledovat, jak se jim bude dařit.

Vraťme se k minulé sezoně, juniorce po dobrém startu tak trochu došel dech. Co za tím vidíš?
Start byl opravdu výborný, potom se nám to prostě rozsypalo. Odešel nám Přéma Svoboda, což je výborný hráč, jeho body nám pak určitě chyběly. Ať si každý říká, co chce, ale i jeden nebo dva hráči dělají hodně. Pak i další kluci začali hrát jinde, netrénovali s námi, navíc k tomu přibyla zranění. Pak jsem se zranil taky, takže jsem týmu nemohl pomoct. Museli za nás občas hrát i mladí hráči, kteří neměli tolik zkušeností, takže to prostě nebylo vůbec ono. Vezlo se to s námi po zbytek sezony. 

Jak jsi byl spokojený se svými výkony?
Mohlo to být určitě o dost lepší. Hodně jsem trénoval a na sezonu se připravoval, ale pořád jsem se necítil dobře psychicky, a to udělá taky hodně. Potom jsem se nepříjemně zranil, to tomu taky moc nepomohlo. Ale i tak jsme se ze sebe snažil každý zápas vydat maximum. 

Mimo jiné jsi na dresu nosil kapitánské céčko. Změnilo se tím pro tebe něco?
Byla to určitě hezká zkušenost. Je to samozřejmě něco jiného, máte za tým určitou zodpovědnost. Snažil jsem se jít příkladem hlavně na ledě. Bylo to něco nového a jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet.

Dáváš si do budoucna nějaký hokejový cíl?
Budu hlavně hodně trénovat, pracovat na sobě a snažit se dostat co nejvýš, jak to jen půjde.
Konto našeho srdce 27.11.2020

Dezinfekci, roušky a dezinfekční gely získalo 19 neziskovek z Mostu a okolí

Konto našeho srdce připravilo se spolkem Diahelp - svaz diabetiků z.s. ve spolupráci se skupinou Unipetrol, firmou Schubert a společností Zopas (Máme rádi vlasy). Zajištění dezinfekce a ochranných pomůcek pro devatenáct neziskových organizací na Mostecku
Více >
Konto našeho srdce 26.11.2020

Malému Pavlíkovi pomohou dárky, které nadělovalo Konto našeho srdce a partner Sedláček Trucks

Pavlík je desetiletý chlapec, který trpí psychomotorickou retardací. Ke své léčbě potřebuje pomůcky, které nehradí pojišťovna. Z tohoto důvodu nás požádala sestra oddělení dětské neurologické poradny mostecké nemocnice paní Karla Jankovičová o pomoc. S dětským oddělením mostecké nemocnice spolupracujeme už přes rok a v době první vlny koronaviru...
Více >
Konto našeho srdce 19.11.2020

Kyslíkové koncentrátory budou sloužit široké veřejnosti

Konto našeho srdce společně s našimi partnery Nadačním fondem Hair Servis Pomáhá a společností Kovosreal s.r.o. společně zakoupili 3 kyslíkové koncentrátory pro dlouhodobou oxygenoterapii v celkové částce 75 000 Kč, Terapie pomocí těchto přístrojů je určena k léčbě nemocných s chronickou respirační insuficiencí vzniklou na podkladě plicních...
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav